16 листопада – Міжнародний день толерантності

16 листопада 2017 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 12 «Снігуронька» відбулася ділова гра «Толерантність, як основна складова педагога», яку провели методисти міського методичного кабінету Вікторія Баранова і Алла Керізь. Учасники заходу - педагогічні працівники закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ Одеської області.

 http://ooiuv.odessaedu.net/uk/article/16-listopada--mizhnarodnii-den-tolerantnosti.html

Скачать
Толерантність, як важлива складова особи
Microsoft Word документ 17.5 KB

        16 листопада 2017 року на базі закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 6 "Сонечко" відбулося засідання міського методичного об'єднання вихователів дітей молодшого дошкільного віку з теми "Формування мовленнєвої компетенції дошкільника в різних видах діяльності". 

        Вихователь-методист, керівник ММО вихователів дітей молодшого дошкільного віку Ельвіра Батуліна виступила з презентацією "Актуальність проблеми розвитку мовлення дітей дошкільного віку".

        Під час практичної частини присутні переглянули інтегроване заняття в молодшій групі "Спи, дитинко, засинай" з пріоритетом освітньої лінії "Мовлення дитини", яке провела вихователь Розалія Кутуріна

        Учасники засідання взяли активну участь у методичному турнірі "Мовлення вихователя - один з основних чинників мовленнєвого розвитку дітей", який повела Ельвіра Олександрівна Батуліна

         Лариса Лихіна, керівник закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 6 "Сонечко" зазначила: "Необхідно, передусім, демонструвати власну мовленнєву компетентність, адже дитина дуже часто діє за зразком, наслідуючи дорослого" та побажала всім педагогам завжди послуговуватися найліпшими зразками рідної мови під час спілкування з дітьми і колегами, постійно стежити за культурою власного мовлення.

        По закінченню Ельвіра Олександрівна, підвела підсумки засідання та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями. 

        Фото за посиланням

       

 

11.11.2017 Шановні колеги! Да вашої уваги розміщено "Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців" (лист МОН України від 11.10.2017 № 1/9-546).

Скачать
Методичні рекомендації щодо організації
Adobe Acrobat документ 263.7 KB

Із набранням чинності новим Законом України «Про освіту» відбулися зміни й у Законі України «Про дошкільну освіту».

Шановні колеги, прошу ознайомитись.

Скачать
Закон Про Освіту Дошкілля (1).pdf
Adobe Acrobat документ 199.0 KB

09.11.2017 року на базі ММК відбувся майстер-клас "Проектна діяльність" для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти. Під час теоретичної частини Алла Керізь, методист ММК доповіла про значення проектної діяльності для творчого розвитку дошкільників. 

Під час практичної частини Олена Лятамбур, вихователь-методист дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 8 "Перлинка", представила до уваги присутніх творчий проект "Фестиваль дружби. На хвилях Чорного моря". 

Після присутні прийняли активну участь в обговоренні побаченого. Підсумком майстер-класу стала  вікторина "Знавці методу проектів"  створена в  хмарній технології Kahoot.

З матеріалами майстер-класу можна ознайомитися за посиланням

XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності - патріотична акція

Працівники закладів дошкільної освіти долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який відбувся у День української писемності та мови 9 листопада 2017 року. Радіодиктант проходив у форматі міжнародного флешмобу. Девіз цьогорічного радіодиктанту - "Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета!"

        08 листопада 2017 року у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 8 «Перлинка» міста Чорноморськ відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, з теми: «Музей, як особливий розвивальний простір формування культурного і національного світогляду дошкільника».

        В процесі музейно-освітньої діяльності виробляється пізнавальна активність, йде збагачення пам'яті дитини, активізуються його розумові процеси, так як постійно виникає необхідність здійснювати операції аналізу та синтезу, порівняння та класифікації, узагагальнення. Бажання розповісти про побачене стимулює розвиток мовлення дитини.

        На початку заходу завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка» Світлана Малахова розповіла про виховання у дошкільників толерантного ставлення до людей різних національностей та культур.

Олена Лятамбур, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка» поділилася досвідом та представила презентацію-коментар з теми «Методичне забезпечення проекту «Фестиваль дружби. На хвилях Чорного моря»». Доброю традицією «Перлинки» стало відвідування вихованцями музеїв міста Чорноморськ та міста Одеси. Музейна педагогіка — одна з інноваційних педагогічних технологій, основною метою якої є залучення до музеїв підростаючого покоління, творчий розвиток особистості.

        Напередодні заходу вихованці старшої «Б» групи завітали до Музею історії морського порту Чорноморськ, а на зворотньому шляху до закладу побували на проходній Морського торговельного порту Чорноморськ.

        У практичній частині присутні переглянули інтегроване заняття в старшій «Б» групі з приорітетом освітньої лінії «Дитина в соціумі» «Ми прийшли сьогодні в порт», яке провела вихователь Олена Марценюк, та пізнавально-музичну розвагу в старших «А» і «В» групах з теми «Фестиваль дружби - «На хвилях Чорного моря»» (музичний керівник Ірина Пінчук, вихователі Наталя Воуба, Марина Цуркан).

        У роботі семінару-практикуму взяли участь гості з дошкільного закладу нового покоління «Чорноморський», міста Одеси. Керівник закладу Марина Петросян зазначила: «Проекти дозволяють розвивати соціокультурну та комунікативну компетенції, формують уявлення, що відбуваються в світі різносторонніх, культурних обмінних процесах, реалізують інтелектуальний і творчий потенціал. Велика увага приділяється підвищенню професійної культури педагогів та розширенню їх полікультурної компетентності». Марина Робертівна запропонувала педагогічним працівникам брати активну участь в обміні педагогічним досвідом, конференціях, семінарах і круглих столах на регіональному рівні.

         Учасники заходу взяли участь у діловій грі «Пізнаємо Європу».

 

         По закінченню семінару-практикуму методист ММК Алла Керізь підвела підсумки та ознайомила усіх присутніх з методичними рекомендаціями.

01.11.2017 Засідання лабораторії «Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою» 

               01.11.2017 року на базі ЗОШ №7 міста Чорноморськ Одеської області відбулось перше засідання лабораторії «Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою» для педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

               Тема першого заняття - «Мовленнєвий етикет. Словесні форми вираження ввічливості. Форми звернення до дітей, колег, батьків. Форми привітання, прощання, вибачення. Знайомство. Моделювання конкретних мовленнєвих ситуацій і добір до кожної з них словесних формул мовленнєвого етикету». Мовлення людини — це своєрідна візитна картка. Це свідчення рівня освіченності людини, її культури. Це показник культури педагога.

              До присутніх з вітальним словом звернулась Антоніна Молодецька, методист ММК міста Чорноморськ, яка зазначила: «Колись Сократ сказав: «Заговори, щоб я тебе побачив». Як ми говоримо, що ми говоримо — це візитна картка людини». Дуже важливо, як вміють розмовляти державною мовою педагоги закладів, тобто як вони дотримуються культури мовлення, те що називається мовним етикетом.

              Засідання лабораторії проходило в ігровій формі. Учитель української мови і літератури ЗОШ №7 Надія Кливняк вразила присутніх емоційною подачею матеріалу , використанням різних форм роботи : «Мікрофон» , «Скажи комплімент», «Заспіваймо», також створювалися діалоги на запропоновану ситуацію тощо. Варто зазначити, що до гри активно долучились усі учасники лабораторії. Народні пісні, приказки, прислів'я звучали під час заходу. Це заняття не було сухою подачею матеріалу, а проходило в теплій дружній атмосфері. Надія Веніамінівна викликала позитивні емоції декламуванням авторського вірша.

             Знавці української мови Антоніна Молодецька і Надія Кливняк акцентували на необхідності знати мовні норми, наголосили — мовна культура кожної людини має стати надійною опорою у вираженні незалежності думки, розвиненості людських почуттів.

             Фахівці надали рекомендації щодо мовленнєвої компетентності педагога, запропонували альтернативні форми звертання до дітей, колег, батьків вихованців, наголосили на етикетних формах привітання, вибачення, прощання.

             Учасники заходу відзначили практичну цінність засідання та емоційне задоволення від роботи в лабораторіїї «Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою».

             Варто звернути увагу на поради Черчілля, який рекомендував використовувати «правило трьох П». Будьте завжди професійні, порядні і патріотичні. Не припиняйте розвиватися й удосконалюватися у своїй справі кожен день, ставитеся до людей так, як хочете, щоб ставилися до вас, і любіть  рідну землю. Пам'ятайте, що для вас держава, а що - Батьківщина. Любіть її і поважайте, виховуючи ті ж почуття у наших  дітях.

30.10.2017

Скачать
Календарний план (листопад, 2017).xls
Microsoft Excel таблица 26.0 KB

19.10.2017 На базі міського методичного кабінету міста Чорноморськ відбувся майстер-клас "Стимуляція мови дітей методом сенсорно-інтегративної терапії" для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів. Мета заходу: дати фахівцям розуміння процесів сенсорної інтеграції, які безперервно протікають в центральній нервовій системі, навчитися аналізувати, яким чином порушення обробки та інтеграції сенсорних сигналів впливають на такі найважливіші сфери життя дитини, як емоції, гра, соціальна взаємодія, регуляція поведінки, навчання та освоєння рухових навичок .

Фото за посиланням

Методичні рекомендації до організації сенсорно-інтегративної терапії

Скачать
Методичні рекомендації.doc
Microsoft Word документ 14.0 KB

18 жовтня 2017 року в місті Чорноморськ Одеської області в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 11 «Лялечка» відбувся семінар-обмін досвідом «LEGO Play Lab» («Лабораторія гри»), у креативному навчальному проекті «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation.

         У роботі семінару взяли участь куратори проекту Оксана Рома і Олена Шуляк, представники дошкільних закладів Одеської області.

         Метою проведення семінару було створення оптимальних умов для підвищення педагогічної майстерності педагогів, адже в умовах модернізації освіти сучасний педагог повинен використовувати у своїй роботі інновації, досконало володіти педагогічними технологіями. Учасники «Лабораторії гри» уявили себе справжніми науковцями LEGO науки, об’єдналися в команди і працювали в трьох лабораторіях. У лабораторії Video Lab командам пропонували представити найкраще, на їх думку, відео та пояснити, чому обрали саме його, команди презентували ідеї для Family Play Lab у лабораторії Idea Lab, кожна команда представляла питання, над яким працювали в лабораторії Challenge Lab. Учасники довели, що схильність до досліджень і експерементів – запорука технічної творчості педагогів і дітей.

            Педагоги мали можливість поділитися своїми найкращими практичними ідеями і кожен проявив себе у ролі активного учасника, а не пасивного спостерігача.

         Завданням семінару стало формування у педагогів навичок дослідницької діяльності, сприяння розвитку рефлексивного ставлення до власної педагогічної діяльності з точки зору усвідомлення в ній єдності

професійних і особистісних якостей, розвиток у педагогів потреби в постійній, безперервній самоосвіті і самовихованні.

         Завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 11 «Лялечка» Олена Боровська зазначила: «У системі сучасної дошкільної освіти грі відводиться ключове місце. Завдання педагога - розбудити в дитині такі якості як активність, допитливість, товариськість, емоційну чуйність. Заняття повинні бути яскравими, емоційними, ефективними, а головне продуктивними, повинні йти в ногу з часом, тоді вони будуть цікаві дітям».

         Навчання через гру - цікаве і захоплююче заняття для дітей.

         Використання ігрових ситуацій у навчальному процесі не повинно бути

випадковим. Використання LEGO-технологій у роботі педагогів безумовно дозволяє підвищити якість і ефективність освіти, розширити творчі можливості, здійснює позитивний вплив на різні сторони психічного розвитку дошкільнят. Одним з важливих показників психологічної готовності дитини до школи є розвиток зорово-моторної координації. Доведено, що розвиток руки знаходиться в тісному зв'язку з розвитком мови і мисленням дитини.

         Без сумнівів, модернізація за принципом розвиваючої освіти за допомогою LEGO-технологій проходить успішно. І те, що задумано в теорії, втілюється в реальне життя.

         Сучасні нововведення в начально-виховному процесі потрібні, перш за все, вихованцям, і тому педагогам необхідно вивчати, опановувати та впроваджувати цікаві  новітні форми роботи.

         Вдячні всім, хто був причетний до підготовки «LEGO Play Lab».

http://ooiuv.odessaedu.net/uk/article/lego-play-lab-v-misti-chornomorsk-.html

http://www.doshkillia.ua/lego-play-lab-v-misti-chornomorsk/

Фото за посиланням

17.10.2017 Про проведення огляду інформаційних центрів для батьків ДНЗ

Скачать
Наказ про проведення огляду.docx
Microsoft Word документ 18.0 KB

 Методичні рекомендації по організації й оформленню куточка для батьків

Скачать
Методичні рекомендації.doc
Microsoft Word документ 51.0 KB
Скачать
Критерії огляду інформаційних центрів дл
Microsoft Word документ 16.6 KB

Вітаємо з ювілеєм!

 З нагоди 45-річчя з дня заснування дошкільного навчального закладу.

Шановна Олено Валентинівно та колектив ДНЗ (ясла-садок) № 12 "Снігуронька" Чорноморської міської ради Одеської області, вихованці та батьки! Щиро вітаємо вас з ювілеєм! 

У цей урочистий день щиро бажаємо дитячому садку подальшого процвітання, всьому педагогічному колективу міцного здоров'я, життєвих і творчих сил, благополуччя на благо розвитку підростаючого покоління!

 

02.10.2017

Скачать
Календарний план (жовтень, 2017) .xls
Microsoft Excel таблица 35.0 KB

Інформація про відзначення Міжнародного Дня миру в дошкільних навчальних закладах міста Чорноморськ Одеської області 21.09.2017

Щороку 21 вересня міжнародна громадськість відзначає Міжнародний день миру.

Міжнародний день миру був заснований в 1981 році резолюцією 36/67 Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй про визнання її днем, присвяченим зміцненню ідеалів миру як всередині країн, так і між усіма націями та народами.

Тема Дня миру у 2017 році: «Разом заради миру: повага, безпека та гідність для всіх». Ця тема символізує сутність глобальної ініціативи РАЗОМ, яка наголошує на важливості поваги, безпеки та гідності кожного.

Міжнародний день миру надає можливість завдяки освітнім заходам привернути увагу дітей до питань важливості миру і принципів гуманності, свободи, добра і поваги до різноманіття.

21 вересня 2017 року в дошкільних навчальних закладах міста Чорноморськ Одеської області були проведені заходи з метою формування розуміння,що дружба – це прояв взаємної довіри, відданості, поваги між людьми. Розуміння, що всі народи світу прагнуть миру й щасливого життя.

Педагоги розповіли дітям про традицію ООН щорічно 21 вересня дзвонити в дзвін і закликати всіх мешканців планети відмовитися від війни, насильства і жорстокості. Коли дзвонить дзвін, то це не просто дзвін - це нагадування людям про те, що найцінніше в житті саме життя. І нехай дзвіночки в руках вихованців невеликі, але їх дзвін нехай змусить задуматися кожного про те, який крихкий наш світ, а значить, його потрібно берегти!

Фахівці розповіли вихованцям про те, що діти живуть в різних країнах і всі хочуть миру, в знак дружби запропонували «протягнути» свої долоньки один одному. Дітлахи за допомогою вихователів виготовили голубів і дізналися, чому саме Голуб є для всіх країн символом Миру на Землі і як важливо, зберігати мир.

Цього дня дошкільники міста Чорноморськ грали, співали, танцювали та обговорювали пригоди Голубу – Голубу Миру, який мандрував світом. З дітьми старшого дошкільного віку проведено захопливі літературні вікторини, флешмоб «Голуб Миру», разом з дітьми вихователі провели квест «Разом заради миру». Утім вірші, театралізовані вистави про мир, дружбу, малюнки на асфальті тощо знаходять вдображення в роботі дошкільних закладів не лише цього святкового дня, а повсякчас.

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 8 «Перлинка» вихованці випустили в чисте небо символ цього дня - білих голубів. Нехай вони летять і передають величезний привіт всім дітям Землі!

Активними учасниками Дня миру були і батьки вихованців, які відгукнулися на пропозицію взяти участь у виставці на тему «Голуб миру», а діти їм допомагали. На нашу думку, така спільна робота забезпечує плідне спілкування батьків, дітей та педагогів, дає батькам змогу зануритися у світ дитинства й творчості. 

Успішне проведення заходу та схвальні відгуки його учасників стали усвідомленням того, що мир починається з кожного з нас!

За фотозвітами дошкільних навчальних закладів міста Чорноморськ про відзначення Міжнародного дня миру створено слайд-фільм який розміщений на каналі Youtube

Вітаємо з ювілеєм!

Шановні вихователі, вихованці та батьки!

  Прийміть найщиріші вітання з нагоди 10 - річного ювілею

дошкільного навчального закладу

(ясла-садок) № 8 "Перлинка".

 За час свого існування дошкільний заклад пройшов шлях становлення і став одним з кращих навчальних закладів міста. 

 Немає сумніву, що колектив закладу та його вихованці продовжують добрі традиції та впишуть нові славні сторінки у літопис нашого міста.

 Бажаємо всім Вам, Вашим рідним миру, міцного здоров'я, щасливої долі, довгих і плідних років життя. Хай і надалі Вашими супутниками будуть успіх, щастя і добро!

08.09.2017 Наказ про організацію методичної роботи дошкільних навчальних закладів у 2017/2018 навчальному році

Скачать
ВІДДІЛ ОСВІТИ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Microsoft Word документ 22.5 KB
Скачать
Додаток 1 ДНЗ 2017-18 рік.xls
exe Файл 27.0 KB

08.09.2017 До уваги керівників ДНЗ

Програмно-методичне забезпечення

Базовий компонент дошкільної освіти

Скачать
БКДО.doc
Microsoft Word документ 329.0 KB

Програми розвитку дітей

Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку

Скачать
ДОШКІЛЬНЯТА.pdf
Adobe Acrobat документ 6.3 MB

Скачать
06.09.2017 Списки педагогічних працівників ДНЗ
До уваги керівників ДНЗ. До 15 вересня 2017 року надати списки педагогічних працівників ДНЗ.
+ДНЗ+шаблон 2017.xls
Microsoft Excel таблица 34.0 KB

Нарада керівників ДНЗ

23 серпня 2017 року на базі ММК відбулася нарада керівників ДНЗ. Під час наради були розглянуті наступні питання:

  • Аналіз сумісної роботи ДНЗ і ММК за попередній, 2016/2017, навчальний рік
  • Організація роботи ДНЗ на наступний навчальний рік 
  • Новітні форми методичної роботи
  • Методичний інструментарій та планування роботи

Матеріали для подальшого опрацювання розміщені за посиланням