Скачать
Календарний план (грудень, 2018) (1).xls
Microsoft Excel таблица 26.5 KB

28.11.2018р. на базі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок» відбувся семінар-практикум для вихователів закладів дошкільної освіти з теми: «Моя ЕКО Україна». Метою заходу було розширення знань педагогів про міжнародний освітній проект «Освіта для сталого розвитку в дії» за підтримки уряду Королівства Швеції, про його використання в роботі з вихованцями дошкільного закладу.

 

У теоретичній частині Інною Погребною, вихователем-методистом ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок» було висвітлено питання нормативно-методичного забезпечення та актуальності освіти для сталого розвитку для дітей дошкільного віку.

 

 

Під час практичної частини присутні переглянули інтегроване заняття з пріоритетом освітньої лінії «Дитина в соціумі» в середній «А» групі «Цікавий світ навколо нас» (вихователі: Ганна Савич, Оксана Готка); інтегроване заняття з пріоритетом освітньої лінії «Дитина у природному довкіллі» в старшій «Б» групі «МастерШЕФ від осені» (вихователь Ірина Моргунова). До уваги присутніх була представлена виставка дидактичних матеріалів, щодо проведення занять і реалізації програми «Дошкільнятам про сталий розвиток».

Фото за посиланням

В дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 2 «Колобок» функціонує гурток «Чарівна веселка», під керівництвом Наталі Козючко.

«Метою моєї роботи є розвиток творчих здібностей у дітей через використання нетрадиційних технік малювання. Тільки розвиток в творчості допомагає дітям вчитися мислити неординарно, висловлювати в малюнках свої думки, почуття, переживання», - акцентувала Наталя Козючко.

22.11.2018р. відбувся відкритий показ роботи гуртка «Чарівна веселка» на який були запрошені керівники гуртків: Наталя Беккер (ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 3 «Казка»), Ірина Роік (ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок»), Наталя Яковіна (ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко»).

Заняття проходило у формі гри. Свої роботи діти старшої групи присвятили прекрасній порі року - осені. За допомогою нетрадиційної техніки малювання «штампування», під чарівні звуки вальсу, вихованці передали красу осіннього пейзажу.

«Гурток у закладі дошкільної освіти є самостійною додатковою організаційною формою освітнього процесу. Його мета – задовольняти потребу й цікавість дитини до певного виду діяльності, розвивати її природні здатності, загальні та спеціальні здібності, своєчасно виявляти обдарованість дітей», відзначила завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 2 «Колобок» Тетяна Якубовська.

Фото за посиланням

Актуальним завданням дошкільної освіти є виховання художньо-естетичних засад

особистості дитини через відкриття їй світу мистецтва, зокрема музичного, залучення до нього і

творчого освоєння а сучасний освітній процес вимагає від педагогів нового підходу до своєї

діяльності, впровадження новітніх форм, методів і технологій виховання, розвитку і навчання дітей. 20.11.2018р. на базі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №3 "Казка" відбувся семінар-практикум

для музичних керівників закладів дошкільної освіти з теми "Велич українського народу: традиції та

звичаї". "Процес виховання патріотизму слід починати з раннього віку, саме в той момент, коли у

дитини закладаються основи особистісних орієнтирів. Діти у віці до семи років зазвичай дуже

активні, ініціативні, допитливі, мають дивовижні здібності до співчуття, співпереживають.

Саме цей час сприятливий для розвитку патріотизму і духовності", зазначила Алла Деревянко,

завідувач закладу.

Семінар пройшов в два етапи: інформаційний і практичний. На початку заходу вихователь-методист

ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №3 "Казка" Валентина Каплонюк презентувала свій виступ

з теми "Український ярмарок". Під час практичної частини семінару-практикуму  педагоги

переглянули музичну виставу "Ярмарок" у старшій "В" групі (музичний керівник Валерія Галкіна,

вихователі: Олена Сидоренко та Олена Назаренко ), та стали учасниками ділової гри "Ерудит",

яку провела вихователь-методист Валентина Каплонюк. Музичний керівник ДНЗ (ясла-садок)

комбінованого типу №3 "Казка"  Валерія Галкіна поділилась власним досвідом роботи з питання

національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку під час співочої діяльності.

По закінченню семінару-практикуму методист міського методичного кабінету Алла Керізь підвела

підсумки та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями.

Фото за посиланням

 

21.11.2018р. на базі міського методичного кабінету відбулась консультація щодо участі у ІІІ міському педагогічному коворкінгу (от анг. Co-working, "спільна робота"). У заході взяли участь педагоги закладів дошкільної освіти.

Під час заходу розглянуто питання "Популяризація досвіду роботи педагога дошкільного закладу в новому сучасному форматі презентації".

Наприкінці заходу методист міського методичного кабінету Олег Адаменко ознайомив присутніх з рекомендаціями.

 

Скачать
Поради методиста щодо форматування елект
Microsoft Word документ 52.0 KB

Проблема розвитку логічного мислення є головною під час становлення інтелектуальної сфери особистості дошкільника. Розвинути винахідницькі здібності дітей дошкільного віку, навчити їх опанувати складними математичними поняттями, викликати інтерес до точних наук - це актуальні завдання для педагогів закладів дошкільної освіти.

08.11.2018 року на базі ДНЗ (ясла-садок) № 8 "Перлинка" відбувся семінар-практикум "Експериментально-дослідницька діяльність як чинник сенсорно-пізнавального розвитку дошкільників". На початку заходу Світлана Малахова, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 8 "Перлинка" висвітлила питання щодо значення розвивального середовища в пізнавально-дослідницькій діяльності дітей. 

У теоретичній частині вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 8 "Перлинка" Олена Лятамбур презентувала свій виступ з теми "Методичне забезпечення експерементально-дослідницької діяльності дошкільників як чинник їх сенсорно-пізнавального розвитку".

У практичній частині присутні переглянули інтегроване заняття з пріоритетом освітньої лінії "Дитина в світі природи" в середній "Г" групі "В дослідницькій лабораторії Осені", яке провели вихователі Елла Євсюкова та Олена Урсул, пізнавально-музичну розвагу "Хто Осені найкращий помічник?" за участю вихованців середньої "А" та "Б" груп, яку провели вихователі Світлана Підлісна і Оксана Іващенко, музичні керівники Ірина Пінчук і Світлана Нєдєлко. Далі учасники заходу прийняли активну участь у діловій грі "Природа у дослідницько-експериментальній діяльності дошкільників", яку підготувала і провела Олена Лятамбур.

Наприкінці зустрічі головний спеціаліст відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Тетяна Рабович підвела підсумки семінару-практикуму.

Фото за посиланням

08.11.2018

Педагоги закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ взяли участь у тренінгу "Діти з особливими освітніми потребами. Процес соціалізації в інклюзивній групі", який відбувся на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 "Чебурашка". Як вихователю інклюзивної групи співпрацювати з асистентом? Як залучати батьків до співпраці? Як допомогти дитині з особливими освітніми потребами адаптуватись у дошкільному закладі? Ці запитання як про підходи, так і про інструменти підготували методисти міського методичного кабінету Вікторія Баранова і Алла Керізь

Фото за посиланням

 

Скачать
Календарний план (листопад, 2018) .xls
Microsoft Excel таблица 35.0 KB

Відкритий показ. Фізкультурна розвага «Козацькому роду, нема переводу»

26 жовтня 2018 року в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 6 «Сонечко» відбувся відкритий показ фізкультурної розваги «Козацькому роду, нема переводу» в старшій «А» групі. Розвагу підготували і провели: інструктор з фізкультури Ольга Лісова, вихователь Тетяна Сандуленко.

Під звуки музики діти старшої «А» групи із задоволенням проходили перешкоди. Діти виконували різні спортивні завдання на швидкість, спритність, гнучкість, витривалість. Батьки вихованців стали активними учасниками розваги. Розвага допомогла підняти дух змагання, сформувати вміння діяти в команді, вміло долати труднощі.

По закінченню заходу вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко» Ельвіра Батуліна підвела підсумки.

Фото за посиланням

19 жовтня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 21 «Журавлик» відбувся обмін досвідом «Гра по новому, навчання по іншому — з шістьма цеглинками LEGO», в креативному та навчальному проекті «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation. На заході були присутні учасники проекту, педагоги дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 11 «Лялечка».

LEGO – одна з найвідоміших і поширених нині педагогічних систем, яка широко використовує тривимірні моделі реального світу в предметно-ігровому середовищі в процесі навчання та розвитку дитини дошкільного віку.

Використання конструктора LEGO дозволяє малятам вчитися граючи і навчатися в грі, яка є найважливішим супутником дитинства. У цьому переконалися учасники заходу під час перегляду занять: у середній групі «Золота осінь» (вихователь Ольга Майле), у старшій групі «Подорож до лісу» (вихователь Алла Слюсар).

Присутні побачили, як в ході занять з конструктором LEGO, підвищується комунікативна активність кожної дитини, формується вміння працювати в парах, в групі, відбувається розвиток творчих здібностей, підвищується мотивація до навчання.

Наприкінці заходу вихователь-методист дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 21 «Журавлик» Любов Денисова підвела підсумки.

Фото за посиланням

Козацькі розваги в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)           №20 «Чебурашка»

Виховувати в дітях любов та інтерес до традицій свого народу слід змалку. Найдієвішими засобами залюблення в українську культуру та національні звичаї, плекання патріотичних почуттів є свята і розваги, де діти мають змогу побути провідниками між минулим та сучасністю.

 

Напередодні Дня Українського козацтва, 12 жовтня 2018 року, в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №20 «Чебурашка» міста Чорноморськ Одеської області (завідувач Людмила Жаковка) відбулося свято «Козацькі розваги», яке покликане зацікавити дітей історією козацтва, його традиціями та звичаями. В святі брали участь команди у складі вихованців старших груп «А» та «Б», їм були запропоновані цікаві конкурси з бігом, стрибками, перетягуванням линви. Учасники змагань проявили всю свою снагу, завзято продемонстрували силу та вправність нащадків козацького роду. Конкурси проходили весело та жартівливо. Активними глядачами-вболівальниками стали вихованці закладу.

 

Підготували спортивне свято «Козацькі розваги»: вихователь-методист - Любов Літвін, інструктор з фізкультури - Анжела Обертун, вихователь - Надія Хохленко, музичний керівник - Людмила Мельникова. У підготовці заходу дітям та педагогам допомагали й батьки, які стали активними учасниками.

 

Святковий захід подарував усім присутнім відмінний заряд бадьорості, масу позитивних емоцій та вражень: естафети, конкурси, ігри, танці супроводжувалися посмішками, радісним сміхом і гарним настроєм.

Фото за посиланням

28.09.2018 року в закладах освіти міста Чорноморськ, Одеської області відбулися заходи присвячені 100-річчю від дня народження Василя Сухомлинського, одного з найвідоміших педагогів і дитячих письменників XX століття.

01.10.2018

Наказ про встановлення розміру батьківської плати за харчування дітей в ДНЗ

Скачать
Наказ по харчуванню ДНЗ 2018.doc
Microsoft Word документ 30.0 KB
Скачать
Календарний план (жовтень, 2018) (3).xl
Microsoft Excel таблица 29.0 KB

27.09.2018 року на базі ЗОШ №1 міста Чорноморськ Одеської області відбулось чергове засідання лабораторії «Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою» для педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів. Тема засідання: «Граматична система мови. Синтаксис».

 

Програму засідання та виставку творів українських письменників підготувала Лілія Лазаренко, вчитель української мови та літератури, яка привітала присутніх з Всеукраїнським днем дошкілля: «Українське дошкілля посідає дуже поважне місце серед систем дошкілля різних країн світу. І, ви творите цю систему. Зичу вам натхнення, творчої наснаги, і сил для нових звершень. Даруємо тепло, допомагаємо дітям, і українському суспільству в цілому».

 

Ксенія Стеценко, співачка, член національної спілки художників України з сином, учнем 7 класу ЗОШ №1 Яромиром Фундук'яном розчулили присутніх абсолютною і непідробною щирістю під час виконання пісні «Журавлі високі пролітають» на слова Євгена Гуцала, музика Василя Леоненка.

 

 

Засідання лабораторії пройшло в теплій і дружній атмосфері, злагоджено та конструктивно. Учасники заходу отримали багато корисної інформації, професійних порад та відзначили доцільність посилення уваги до мовної освіти, яка відзначається свідомим ставленням до рідної мови, мовленнєвою активністю на всіх етапах оволодіння мовою, високою культурою спілкування. 

Всеукраїнський День дошкілля 2018!

Дорогі вихователі та всі дошкільні працівники!

 

Батьки довіряють вам найдорожче, що у них є - своїх дітлахів. Ви оточуєте дітей теплом, турботою, усмішками.

 

Хочеться подякувати вам і побажати, щоб і вас оточувала любов і тепло улюблених людей, щоб завжди сяяла усмішка на обличчі.

 

Зі святом!!!

Відзначення Міжнародного дня миру в закладах дошкільної освіти міста Чорноморськ, 21 вересня 2018 року

Міжнародний день миру встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН і починаючи з 2002 року щорічно відзначається 21 вересня.

 

Асамблея заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня. Генеральна Асамблея закликала всіх держав-членів ООН, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об'єднаних Націй.

У 2014 році у багатьох містах світу Хода миру була присвячена миру в Україні, протестами проти війни на сході України. Всеукраїнська акція «День миру in UA 2017» відбулася у 32 містах по всій Україні.

 

21 вересня 2018 року в дошкільних навчальних закладах міста Чорноморськ були проведені вже традиційні заходи присвячені Дню Миру! Юні артисти показали вокальні дані і втілили хореографічні постановки, в яких зворушливо закликали до миру в Україні та у всьому світі. 

Світлини з відзначення Міжнародного дня миру у ДНЗ (ясла-садок) №14 "Горобинка"

Світлини з відзначення Міжнародного дня миру у ДНЗ (ясла-садок) №17 "Струмочок" 

Світлини з відзначення Міжнародного дня миру у ДНЗ (ясла-садок) № 21 "Журавлик"

Світлини з відзначення Міжнародного дня миру у Чорноморському НВК "Спеціальна загальноосвітня школа I-II ступенів -дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу"

До уваги керівників та вихователів-методистів ДНЗ. 

До 14.09.2018 надати до ММК в електронному та друкованному форматі списки педагогічних працівників згідно з формою

05.09.2018 Наказ про організацію методичної роботи у закладах дошкільної освіти у 2018/2019 навчальному році

Скачать
ВІДДІЛ ОСВІТИ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Microsoft Word документ 39.5 KB
Скачать
Додаток 1 ДНЗ 2018-19 н.р.xls
Microsoft Excel таблица 43.0 KB

26.08.2018 Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання в закладах дошкільної освіти у 2018/2019 навчальному році

Скачать
Перелік навчальної літератури.pdf
Adobe Acrobat документ 1.7 MB

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЗМІСТ ОСВІТНЬОЇ РОБОТИ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Лист МОН України №1/9-386 від 13.06.2018 “Щодо особливостей організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2018/2019 н.р.”

Інструктивно-методичні рекомендації МОН України:

Наказ МОН України №1633 від 19.12.2017 “Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти”

Наказ МОН України №609 від 08.06.2018 “Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти”

Наказ Міністерства внутрішніх справ України №657 від 31.07.2017 “Про затвердження Змін до Правил пожежної безпеки в Україні”

Посібник “Ляльки з особистими історіями (ляльки-персони): методика соціального та психологічного розвитку дитини”

Методичні рекомендації “Моніторинг якості дошкільної освіти: кваліметричний підхід до оцінки розвитку дитини”

23.08.2018  в ДНЗ (ясла-садок) № 17 "Струмочок" відбулося тематичне свято приурочене до Дня Незалежнсті України. Педагоги разом з вихованцями підготували концерт з іграми, піснями, віршами.

Марш вишиванок

17 травня вся Україна відзначала День вишиванки. В суботу, 19 травня, в рамках святкування цієї дати за підтримки волонтерів міста ГО "Рапіра", "Толока" та "Просвіта" в Чорноморську пройшов вже традиційний марш вишиванок. 

 

В яскравому, барвистому національному одязі, тримаючи в руках 100 - метровий жовто-блакитний державний стяг України, сотні чорноморців пройшли центральними вулицями міста.

 

У заході взяли участь вихованці, батьки вихованців, педагогічні працівники закладів дошкільної освіти.

 

Зупинився марш біля Приморських сходів, котрі учасники ходи прикрасили жовто-блакитними барвами.

 

Українська вишита сорочка здавна була не лише прикрасою, а й  оберегом. Загадковою мовою вишивки беззвучно та водночас красномовно вона розповідає зворушливі історії, зберігає пам'ять поколінь, а також вселяє віру в єднання українського народу за мир на нашій рідній землі.

 

За матеріалами ЧІС

 

 

Вітаємо з Всесвітнім днем вишиванки!

День вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Нехай візерунки, які вишиті на Ваших сорочках, завжди символізують тільки щастя та приємності!

Світлина з Дня вишиванки 2018 в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 20 "Чебурашка"

Про підсумки проведення ІІ міського фестивалю "Сузір'я талановитих дошкільнят"

Наказ від 26.04.2018 № 21-а/м

Скачать
Про підсумки.docx
Microsoft Word документ 22.7 KB

Про підсумки проведення міського фестивалю "Берег дитинства - 2018"

Наказ від 27.03.2018 № 9-а/м 

Скачать
Про підсумки проведення.docx
Microsoft Word документ 20.4 KB

26 квітня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6 «Сонечко» відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів, вихователів з теми «Формування основ патріотичного виховання, як важливої складової потенціалу нації через проектну діяльність».

 

Із вступним словом до учасників заходу звернулась Лариса Лихіна, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко»: « В даний час в нашому суспільстві сформувалася потреба в духовно-моральному вихованні як необхідному елементі збереження і подальшому розвитку соціуму. Важливо залучати дитину до культури свого народу, оскільки звернення до спадщини виховує повагу, гордість за землю, на якій живеш. Тому з самого раннього дитинства необхідно знати і вивчати культуру своїх предків. Саме акцент на знання історії народу, його культури допоможе в подальшому з повагою ставитися до культурних традицій свого та інших народів. Таким чином, духовно-моральне виховання дітей є одним з основних завдань дошкільної освіти. Але без співпраці з батьками, нашими головними помічниками, ми не зможемо в повній мірі вирішити завдання».

 

Під час теоретичної частини Ельвіра Батуліна, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко», розповіла про проектну діяльність в освітньому процесі закладу та представила презентацію «Формування основ патріотичного виховання».

 

У практичній частині семінару-практикуму педагоги переглянули заняття-квест в старшій групі «Люби, цінуй і знай свій рідний край», яке провела вихователь Ірина Зайченко, та виставу в середній групі «Казка про вишиванку» за участю батьків, яку підготувала і провела вихователь Тетяна Сандуленко.

 

Після обговорення учасники заходу мали змогу оглянути експозицію «Тепло душі і рук творіння», розташовану в міні-музеї «Талановиті пальчики». Автор робіт, які були представлені на виставці, Тетяна Сандуленко.

II міський фестиваль"Сузір'я талановитих дошкільнят"

Стало доброю традицією проводити фестиваль "Сузір'я талановитих дошкільнят" в концертно-розважальному комплексі "Метрополіс". 25 квітня 2018 року на базі КРК "Метрополіс" відбувся ІІ міський фестиваль "Сузір'я талановитих дошкільнят". Гасло фестивалю " Від творчого педагога до творчої дитини" і визначило його цілі і завдання:

 • сприяння творчому зростанню дітей;
 • популяризація української пісні, розкриття і пропагування творчих талантів різного виду мистецтва у роботі ЗДО;
 • створення умов для творчого спілкування та професійного зростання колективів ЗДО;
 • сприяння обміну досвідом музичних керівників ЗДО, розширення глядацької аудиторії учасників фестивалю та розширення організації культурного дозвілля для населення міста;
 • налагодження взаємодії між педагогічними працівниками та батьками вихованців;
 • збереження і примноження культурно-мистецької спадщини міста Чорноморськ.

У фестивалі брали участь вихованці дошкільних навчальних закладів міста Чорноморськ віком від 3 до 6 років, як індивідуально так і в складі творчих колективів.

 

Фестиваль проводився з ініціативи міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області.

 

 

 

 

Скачать
Програма.pub
pub Файл 904.0 KB

12 квітня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 "Чебурашка" відбувся семінар-практикум для музичних керівників, вихователів, вихователів-методистів дошкільних закладів з теми: "Формування основ національно-патріотичного виховання засобами художньо-мовленнєвої діяльності". 

 

На початку заходу Любов Літвін, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 20 "Чебурашка", представила презентацію-коментар "Формування основ національно-патріотичного виховання засобами художньо-мовленнєвої діяльності" та провела інтелектуальну розминку.

 

Присутні переглянули заняття в середній групі "Б" "У світі фантазії" (вихователь Олена Гусєва ), та розвагу в старшій групі "Б" "Великдень" (музичний керівник Людмила Мельникова, вихователь Євгенія Соловйова). 

 

Людмила Жаковка, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 20 "Чебурашка" та методист ММК Алла Керізь наголосили на важливості взаємодії музичного керівника та вихователя в підготовці та проведенні тематичних свят та розваг народознавчого напрямку. 

Фотогалерея

Скачать
Рекомендації.doc
Microsoft Word документ 32.0 KB

11.04.2018р. Наказ відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області про проведення міського фестивалю "Сузір'я талановитих дошкільнят"

Скачать
Наказ про провендення .doc
Microsoft Word документ 67.5 KB
Скачать
Календарний план (квітень, 2018).xls
Microsoft Excel таблица 32.5 KB

Семінар-практикум "Ранній вік - "золота пора" сенсорного виховання" - розвиток сенсорних здібностей дітей засобами дидактичної гри

 

30 березня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 8 "Перлинка" відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів, вихователів ДНЗ та НВК з теми "Ранній вік - "золота пора" сенсорного виховання" - розвиток сенсорних здібностей дітей засобами дидактичної гри.

 

Вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 8 Олена Лятамбур виступила з презентацією "Розвиток сенсорних здібностей дітей засобами дидактичної гри". 

 

У практичній частині семінару-практикуму присутні переглянули інтегроване заняття (з пріоритетом освітньої лінії " Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі") в І молодшій "Б" групі (від 2 до 3 років) "Їде, їде паравоз", яке провела вихователь Тетяна Авер'янова, та  інтегроване заняття (з пріоритетом освітньої лінії " Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі") в ІІ молодшій "Б" групі (від 3 до 4 років) "Як дарунки вибирали...", яке провела вихователь Оксана Іващенко.

 

Учасники заходу взяли участь у методичному марафоні "Сенсорні чудесики", переглянули виставку дидактичних ігор з сенсорно-пізнавального розвитку.

 

Вихователем-методистом Лятамбур О.М. були підведені підсумки та запропоновані методичні рекомендації.

Фотогалерея

29 березня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 12 "Снігуронька" відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів, вихователів ДНЗ та НВК "Використання новітніх технологій в освітньому процесі закладу дошкільної освіти з питань ЦЗ та БЖД". 

 

На початку семінару-практикуму виступила завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 12 "Снігуронька" Олена Головаченко, яка зазначила, що формування, збереження і зміцнення здоров'я дітей та дорослих громадян України - одна з актуальних проблем нашого суспільства. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні майже весь орієнтований на забезпечення фізичного, психічного і морального здоров'я дитини, відповідального ставлення до життя з обов'язковим врахуванням балансу: формування у дітей передшкільного віку стереотипу правильної поведінки в певних ситуаціях через різні напрями виховної діяльності та форми організації. У зв'язку з цим традиційні форми навчання, що прийняті у ЗДО, можуть використовуватися лише частково, слід приділяти більше уваги організації різних видів діяльності, спрямованих на набуття дітьми певних навичок поведінки і досвіду.

 

Оксана Гаєвець, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 12 "Снігуронька", представила до уваги присутніх презентацію-коментар "Новітні технології в освітньому процесі".

 

У практичній частині семінару-практикуму присутні переглянули інтегровані заняття з пріоритетом освітньої лінії "Дитина в соціумі" в молодшій групі № 4 "Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває", яке провела вихователь Ірина Білик, та в старшій групі № 4 "Повчальні уроки безпеки", яке провела вихователь Тетяна Швець.  Практичний психолог закладу Світлана Дудко, зазначила: "Чужих дітей не буває! Тож не будьмо байдужими до жодних проявів небезпечної поведінки дітей на вулиці, в громадських місцях, у транспорті, вдома. Наша увага, наша турбота й допомога - найдієвіші кроки до захисту дітей відь будь-якої небезпеки" та провела аналіз психологічної ситуації "Формування психологічної стійкості до соціальних небезпек".

 

Наприкінці зустрічі вихователь-методист Гаєвець О.Г. підвела підсумки заходу та ознайомила присутніх з рекомендаціями. 

 

 

 

Семінар-практикум "Використання українського народного фольклору як засобу патріотичного виховання в процесі музичної діяльності"

Зважаючи на те, що актуальним завданням дошкільної освіти є виховання художньо-естетичних засад особистості дитини через відкриття їй світу мистецтва, зокрема музичного, залучення до нього і творчого освоєння, а сучасний освітній процес вимагає від педагогів нового підходу до своєї діяльності, впровадження новітніх форм, методів і технологій виховання, розвитку і навчання дітей. 

28 березня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 10 "Росинка" відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів, музичних керівників, вихователів ДНЗ та НВК з теми "Використання українського народного фольклору як засобу патріотичного виховання в процесі музичної діяльності".

 

Музичний керівник ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 "Росинка" Вероніка Кайдалова представила до уваги присутніх презентацію-коментар "Знайомство з музичними інструментами України" та розповіла про класифікацію музичних занять за їх змістом. 

 

Під час практичної частини присутні переглянули музичне заняття в середній групі "Цікава зустріч з музичними інструментами України" (домінантне заняття з ІКТ), яке провела музичний керівник Вероніка Кайдалова, вихователь Марія Бородуліна.

 

З музичним подарунком на семінар завітав колишній вихованець "Росинки", учень 3 класу Чорноморської ЗОШ № 7 Еміль Ахназаров. Своїм виконанням "Ой, під вишнею" на домрі зачарував учасників заходу, педагог Дитячої школи мистецтв імені Л. Нагаєва Ганна Бєляєва.

 

Під час заходу Вероніка Сергіївна продемонструвала володіння комп'ютерною програмою Windows Movie Maker. Pinnacle Studio зі створення мультфільмів. 

 

Після обговорення учасники семінару-практикуму підвели підсумки.

Фотогалерея

22 березня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 21 "Журавлик" відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів, вихователів ДНЗ та НВК з теми "Інформаційно-комунікативні технології в освітній процес".

 

На початку семінару-практикуму виступила Любов Денисова, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 21 "Журавлик" з відео-презентацією "Інформаційно-комунікативні технології в освітній процес".

 

У практичній частині присутні переглянули інтегроване заняття в ІІ молодшій групі "Калинка" "Подих весни" (з пріоритетом освітньої лінії "Дитина у природному довкіллі"), яке провела вихователь Катерина Калита, та інтегроване заняття в старшій групі "Колосок" "Діти знімають кіно - Весняне шоу" (з пріоритетом освітньої лінії "Мовлення дитини"), яке провела вихователь Іванна Іванова

 

Учасники семінару із задоволенням брали участь в інтелектуальній грі "Мандрівка ІКТ-країною", яку провела Денисова Л.Г.

 

Наприкінці заходу Любов Денисова підвела підсумки семінару-практикуму та ознайомила присутніх з рекомендаціями.

Фотогалерея

16 березня 2018 року у Палаці культури відбувся міський фестиваль творчості працівників закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ до 45-пріччя міста. Це було справжнє свято талантів, мистецтва, радості та професіоналізму! Дякуємо всім учасникам! Незабаром ми зможемо дати посилання на фотозвіт з фестивалю.

22 лютого 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 3 "Казка" відбулося засідання ММО вихователів дітей старшого віку з теми "Формування логіко-математичної компетенції у дітей передшкільного віку через використання ігор та вправ".

 

Під час практичної частини засідання учасники переглянули тематичне заняття у старшій "Б" групі "Математична скарбничка" за освітньою лінією "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі" (розділ "Елементарні математичні уявлення"). Заняття провела вихователь Тетяна Комар.

 

Валентина Каплонюк, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 3 "Казка", керівник ММО вихователів дітей старшого віку, доповіла про значення логіко-математичних вправ та завдань для всебічного розвитку дітей, форми та методи роботи з дітьми.

 

Присутні із задоволенням взяли участь у методичному аукціоні "Дидактичні ігри з розвитку математичних уявлень", який провела керівник ММО Валентина Георгіївна. Приємно здивували присутніх дидактичні ігри виготовлені власноруч педагогами та батьками.

 

По закінченню Валентина Каплонюк, підвела підсумки засідання та запропонувала методичні рекомендації.

15 лютого 2018 року в Дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)   № 20 "Чебурашка" відсвяткували Стрітення

15.02.2018 в ДНЗ (ясла-садок) № 20 "Чебурашка" відсвяткували Стрітення.

Цікаво, весело, яскраво пройшло свято, яке підготували педагогічні працівники дошкільного закладу.

 

Анжеліка Кривенок, вихователь ДНЗ (ясла-садок) № 20 "Чебурашка", ділилася своїми знаннями про давні українські традиції святкування Стрітення. Діти з захопленням водили хороводи, розповідали вірші, співали веснянки, запалювали свячену свічку "громовицю", грали у веселі ігри.

 

"Важливо навчити дитину любити рідний край, поважати народні звичаї, обряди і традиції", зазначила Людмила Жаковка, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 20 "Чебурашка".

Фотогалерея

 

 

Скачать
Календарний план (березень, 2018).xls
Microsoft Excel таблица 37.0 KB

15 лютого 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 14 "Горобинка" було проведено семінар-практикум для інструкторів з фізкультури та вихователів ДНЗ та НВК з теми "Українознавство - один із напрямів патріотичного виховання дітей передшкільного віку. Українські народні свята. Стрітення". Учасники заходу та діти дізналися багато цікавого про народні традиції святкування Стрітення (Колодія). Вихованці закладу кликали Весну (співали веснянки, запускали паперового журавлика), із захватом грали у веселі ігри.

 

На початку заходу Олена Маркевич (завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 14 "Горобинка") зазначила, що духовний хліб українських традицій поєднаний з сьогоденням - найценніші зерна нашої культури, які здатні вирощувати справжнього громадянина України!

 

Людмила Калейник, вихователь-методист закладу, представила презентацію-коментар "Українознавство - один із напрямів патріотичного виховання дітей передшкільного віку". Далі учасники семінару-практикуму переглянули інтегроване заняття в І молодшій групі з пріоритетом освітньої лінії "Дитина в соціумі" "Зиму проводжаємо, весну зустрічаємо" (вихователь Оксана Гріненко), в старшій "А" групі розвагу "Стрітення" (вихователь Альона Пономаренко, інструктор з фізкультури Алла Загоруй). 

 

По закінченню Тетяна Рабович, головний спеціаліст відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області підвела підсумки заходу.

Фотогалерея

 

 

Майстер-клас "Ялинкові прикраси" у ДНЗ (ясла-садок) № 6 "Сонечко"

 

21 грудня 2017 року в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 6 «Сонечко» відбувся майстер-клас для вихователів-методистів, керівників гуртків, вихователів ЗДО та НВК з теми «Ялинкові прикраси».

 

Лариса Лихіна, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко», зазначила, що однією з форм роботи у закладі є гурткова робота. Вона дає можливість кожній дитині задовольнити свої індивідуальні, пізнавальні, естетичні, творчі потреби. Основна мета гурткової роботи – навчити дітей фантазувати і робити своїми руками симпатичні вироби так, щоб і процес і результат приносили радість і задоволення.

 

Вихователь-методист закладу Ельвіра Батуліна представила до уваги присутніх відеоролик «Історія створення Новорічної іграшки».

 

Присутні із задоволенням переглянули заняття «Новорічна іграшка» з дітьми старшої групи «Барвінок» (вихователь Ірина Зайченко), яке провела керівник гуртка «Райдуга» Наталя Яковіна та взяли активну участь у майстер-класі. Роботи вихованців та учасників заходу поповнили колекцію експонатів міні-музею «Талановиті пальчики», знаходиться міні-музей в ізостудії.

 

По закінченню заходу Наталя Марківна наголосила: «діти дошкільного віку не бояться фантазувати і проявляти індивідуальність. Важливо допомогти дитині розвинути в собі ці здібності, створивши такі умови. де б вони могли вільно і з цікавістю творити».

 

Після обговорення заходу учасники майстер-класу оглянули виставку «Зимова фантазія», здивували присутніх креативні поробки виготовлені власноруч педагогами та батьками вихованців.

Фотогалерея

25 січня 2018 року на базі Чорноморського навчально-виховного комплексу «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції – дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу» відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів, вчителів-логопедів, вихователів ЗДО та НВК з теми «Мовленнєва компетентність дітей через ігрову діяльність».

У фокусі обговорення були питання корекції мовних порушень у дітей з урахуванням запитів у сучасній освітній практиці. Акцентувалася увага на значущості вибудовування системи логопедичної допомоги на основі синергетичного підходу.

 

Наталя Козлова, директор закладу, підкреслила необхідність проведення подібних семінарів, що дозволяють інтегрувати наукові пошуки і практичний досвід, реалізовувати взаємодію фахівців.

 

На початку заходу практичний психолог Наталя Цепенщикова розповіла про те, що робота з казкою дозволяє формувати у дошкільника активний мовний запас, розвиває вербальну і невербальне уяву, які є основою творчих здібностей, допомагає інтегрувати казковий урок у свою «скарбничку життєвих ситуацій», розуміти емоційні стани оточуючих і створювати власні метафори, засновані на синтезі казкового матеріалу і емоційного досвіду дитини. Провела з учасниками заходу психологічну вправу «Хвилинка для душі».

 

Учитель-логопед Анна Чорноморець запропонувала до уваги присутніх презентацію-коментар «Forbrain», використання апарату в логопедичній практиці».

 

Вихователь-методист Галина Токарєва виступила з презентацією «Особливості розвитку мови дітей із затримкою психічного розвитку». Розповіла про значення консультування батьків дітей з порушеннями мовлення, про важливість надання комплексної допомоги дітям.

 

Під час практичної частини присутні переглянули інтегровані заняття з пріоритетом освітньої лінії «Мовлення дитини»: в ІІ молодшій групі «Калинка» - «Мандрівка за мотивами казки «Півник і двоє мишенят», яке провела вчитель-логопед Ірина Кравченко; заняття в старшій групі «Сонечко» - «Подорож «Країною казок», яке провела вчитель-логопед Тетяна Ільченко.

 

Присутні стали активними учасниками літературної вікторини «Подорож «Країною казок», яку провела Галина Токарєва. Після чого педагоги обговорили питання взаємодії вчителя-логопеда та вихователя при організації освітнього процесу з дітьми.

Фотогалерея

 

 

До уваги керівників закладів дошкільної освіти!

Лист Міністерства освіти і науки України "Щодо участі у VIII Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти" від 22.12.2017 № 1/9-708

Методичний колоквіум у міському методичному кабінеті

23 лютого 2018 року на базі міського методичного кабінету м. Чорноморська Одеської області відбувся методичний колоквіум з питання «Використання навчальних проектів в роботі педагогічних працівників закладів дошкільної освіти».

Мета зібрання:

·        формування цілісного уявлення про місце проектної діяльності в освітньому процесі;

·        формування інноваційних підходів щодо впровадження проектної технології;

·        зясування алгоритму дій щодо впровадження проектної технології.

 

У теоретико-науковому модулі виступили: Оксана Гаєвець, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 12 «Снігуронька»: «Навчальні проекти та методи проектування. Правила успішності проектної діяльності з дітьми». Алла Керізь, методист міського методичного кабінету: «Визначення позитивних та негативних сторін використання методу проектів у закладі дошкільної освіти».

 

Слід відзначити активність і творчість педагогів, які презентували проектну діяльністьз національно-патріотичного виховання: Олена Лятамбур («Моя Вітчизна Україна, вона найкраща на землі!»), вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка», Любов Денисова («Місто мого дитинства»), вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 21 «Журавлик», Любов Літвін («Традиції та свята українського народу»), вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка», Ельвіра Батуліна («Сімейні традиції»), вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко», Вероніка Кайдалова («Знайомство з народними інструментами України»), музичний керівник ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка», Галина Токарєва («Україна—це ми, Україна, наш спільний дім!»), вихователь-методист «Чорноморський навчально-виховний комплекс «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції – дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу».

Фотогалерея

     

 

 

Скачать
План та метод реком. проекти.doc
Microsoft Word документ 49.5 KB
Скачать
Календарний план (лютий, 2018).xls
Microsoft Excel таблица 35.5 KB

                                                                                  Педагог лише до тих пір здатний насправді виховувати і вчити, поки                                                                                      сам працює над своїм власним вихованням і освітою.

                                                                                                                                                                         (А. Дистервег)

Січневі зустрічі педагогічних працівників міста Чорноморськ Одеської області

 

12 січня 2018 року відбулися січневі педагогічні зустрічі на базі ЗОШ № 3. 

 

На секції керівників закладів дошкільної освіти виступили:

 • Методист ММК А.В. Керізь. Тема: "Закон про дошкільну освіту: новації та перспективи".
 • Вихователь-методист дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 8 "Перлинка" О.М. Лятамбур. Тема: "Сучасний погляд на контрольно-аналітичну діяльність вихователя-методиста".
 • Керівник ММО вихователів дітей старшого дошкільного віку дошкільних навчальних закладів міста Чорноморськ Одеської Області, вихователь-методист ДНЗ  (ясла-садок) комбінованого типу № 3 "Казка" В.Г. Каплонюк. Тема: "Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини. Презентація досвіду впровадження в практику роботи метода "Лялька як персона". 

 

 

                                                                                                                   Що є свобода? Добро в ній якеє?

                                                                                                                   Кажуть, неначе воно золотеє?

                                                                                                                   Ні ж бо, не злотне: зрівнявши все злото,

                                                                                                                   Проти свободи воно лиш болото.

                                                                                                       

                                                                                                                    (Г.Сковорода "De Libertate")

 

11 січня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 8 "Перлинка" (завідувач Світлана Малахова, вихователь-методист Олена Лятамбур) відбулося засідання міжгалузевої лабораторії громадянських та соціальних компетентностей для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (тренери: Вячеслав Майорський, Алла Керізь, Маргарита Шевчук).

 

Суспільно-політичні виклики сьогодення висувають нові вимоги до виховання покоління, що підростає, серед яких, насамперед, формування національної самосвідомості дітей, усвідомлення основоположних прав і свобод людини та знання механізмів їхнього захисту. За цих умов значно зростає відповідальність педагогів, обов'язком яких є розвиток у вихованців основних загальнолюдських цінностей, морально-правових якостей, відповідальності за власну долю та майбутнє держави. Вирішення зазначених актуальних завдань неможливе без спільної праці педагогів, науковців, представників громадських та міжнародних організацій задля вироблення єдиної національної стратегії розвитку правового виховання дошкільнят.

10 січня 2018 року на базі ЗОШ № 6 міста Чорноморськ у рамках роботи постійно діючої лабораторії "Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою" відбулося чергове засідання для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти міста. Тема "Орфоепічні норми. Наголошування слів".

 

Відкрили захід учителі української мови та літератури ЗОШ № 6, які привітали учасників творчим виступом, створивши таким чином  позитивний настрій у всіх присутніх. 

 

Голова міського методичного об'єднання вчителів , учитель української мови та літератури ЗОШ № 2 Олеся Сухих провела збір очікувань від засідання лабораторіїПедагоги були одностайні: розширити свої знання, познайомитися з практичним досвідом колег.

 

У практичній частині роботи лабораторії учасники, розподілившись на три групи, виконували творчі завдання, завдання на наголошування та правильну вимову слів.

 

Слід зазначити, що весь інформаційний матеріал  заснований на народознавчій основі,  це готовий інструмент для подальшої творчої діяльності в закладі дошкільної освіти. 

 

На завершення роботи лабораторії "Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою" педагоги створили і презентували колажі на теми зимових свят - Щедрий Вечір та Різдво Христове, Свято Маланки та  Василя, Водохреща або Йордан. Різдвяний настрій спонукав усіх присутніх заспівати на прощання "Нова радість стала".

 

Організатори проведення лабораторії завжди готові до співпраці з педагогами закладів дошкільної освіти і сподіваються на плідну працю.

 Фотогалерея

 http://ooiuv.odessaedu.net/uk/orgblogs 

 

 http://ooiuv.odessaedu.net/uk/article/chergove-zasidannya-laboratoriyi-movlenneva-kompet.html

 

 

Скачать
Календарний план (січень, 2018).xls
Microsoft Excel таблица 32.5 KB

02.01.2018 Графік курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти при Одеському обласному інституті удосконалення вчителів на 2018 рік

 

Скачать
Графік курсів.docx
Microsoft Word документ 25.2 KB

На виконання наказу відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області від 08.09.2017 року № 31 м "Про організацію методичної роботи ДНЗ у 2017/2018 навчальному році " з 11 грудня по 15 грудня 2017 року в закладах дошкільної освіти міста Чорноморськ Одеської області проведено Тиждень права.

Скачать
Зведений звіт про Тиждень права.docx
Microsoft Word документ 38.2 KB

 

 

14 грудня 2017 року в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» відбулася розвага «Андріївські вечорниці» - відродження давніх народних традицій – День Св. Андрія Первозванного (Калити).

«Традиції та культура – наш ідентифікатор як нації та самобутнього незалежного народу», зазначила Людмила Жаковка, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка».

Педагог, Анжела Обертун, на початку заходу, звернула увагу на те, що День Св. Андрія одвічна частина обрядового календаря. Він поєднав християнське та старовинне, коли давні звичаї органічно вплітаються в канву сучасності.

З великою радістю і любов'ю діти, педагоги, батьки готувалися до заходу. Про це свідчить прикраса залу, костюми дітей, репертуар. Слід відмітити, що батьки вихованців виступили не як глядачі, а як рівноправні партнери та союзники педагогів. Під час розваги вихованці старшої «Б» групи спільно з батьками показали справжню театральну майстерність, влаштували свято українського танцю та пісні, згадали звичай кусання Калити. Не обійшлося без рухливих ігор. Діти і батьки змагалися в швидкості і спритності під час ігор.

Протягом розваги, вихователь Євгенія Соловйова вела розмову про Калиту (в народі це свято ще так і називають). «Воно вважається парубочим, адже в Андріївську ніч хлопцям дозволено бешкетувати, а дівчата можуть дізнатися свою долю. Калита нагадує сонце, до того ж вимазана медом. Золотий мед, принесений бджолами символізував небесне світило», розповіла Євгенія Вікторівна.

Слід зазначити, що заходу передувала тривала підготовка, вивчення традицій, обрядів і звичаїв. Підготувала і провела дійство Світлана Дрюченко, керівник гуртка «Казка на долонці».

Талановиті вихованці, ініціативні батьки, творчий колектив дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» подарували всім присутнім позитивний настрій, розповіли про старовинні українські народні традиції у проведенні Андріївських вечорниць.

 Це свято було і є днем ігор, веселощів та жартів!

Фотогалерея

Інформація про "Андріївські вечорниці" на сайті

 

Питання збереження та зміцнення фізичного здоров'я дитини є одним із пріоритетних завдань, визначених чинними нормативно-правовими документами в галузі дошкільної освіти.

29 листопада 2017 року на базі ДНЗ комбінованого типу (ясла-садок) № 3 "Казка" було проведено коучинг-сесію для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти з теми "Формування навичок здорового способу життя".

На початку заходу методист ММК Алла Керізь представила презентацію  "Формування навичок здорового способу життя". Далі учасники коучинг-сесії переглянули заняття-змагання "Осінні забавлянки" (інструктор з фізичної культури Наталія Прищепа, вихователі дітей старшої групи "В" Іжук Віра і Людмила Трачуквихователі дітей старшої групи "Г" Лужанська Марина і Людмила Осіпенко). 

Вихованки закладу Добрецова Лиза, Довженко Маша, Ізабелла Сєкова, представили до уваги присутніх танцювально-спортивні номери.

Присутні стали активними учасниками "Круглого столу" з питання "Формування навичок здорового способу життя". Педагоги зазначили, що рух так само необхідний для нормального росту і розвитку дитини, як повноцінне харчування. Фізичні вправи не тільки розвивають і зміцнюють дитячий організм, запобігають захворюванням, але й є одним з ефективних засобів лікування і відновлення сил після хвороби.

Після обговорення учасники коучинг-сесії оглянули виставку літератури, ознайомилися з новинками - 

Н.Н. Ефименко "Неправильная физкультура", "Театрализация физического воспитания дошкольников". 

Вихователь-методист ДНЗ комбінованого типу (ясла-садок) № 3 "Казка" Валентина Каплонюк, підвела підсумки заходу та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями.

Фотогалерея

                  Батьківщина починається для дитини зі шматочка хліба і ниви пшениці, з лісової галявини і          блакитного неба над ставком, з пісень і казок матері над колискою.

                                                                                                                                   Василь Сухомлинський

28 листопада 2017 року на базі ДНЗ комбінованого типу (ясла-садок) № 3 "Казка" відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з теми "Формування національної свідомості дошкільників шляхом знайомства з національною культурою". На початку заходу вихователь-методист ДНЗ комбінованого типу (ясла-садок) № 3 "Казка" Валентина Каплонюк представила презентацію "Осінній цикл народних свят. Обжинки". Далі учасники заходу переглянули інтегроване заняття (з пріоритетом освітньої лінії "Дитина в соціумі) "Хліб -усьому голова!", підготувала і провела заняття Наталя Беккер, керівник гуртка "Талановиті пальчики".

Присутні стали активними учасниками "Круглого столу" з питання "Формування національної свідомості дошкільника". Під час обговорення педагоги прийшли до висновку, що головне завдання полягає в тому, щоб через ознайомлення дітей з усною народною поетичною творчістю, різноманітними звичаями, традиціями, обрядами, народним декоративно-ужитковим, пісенно-танцювальним мистецтвом, народними ремеслами, прилучати їх до неоціненних скарбів народної культури, щоб не виростали наші діти духовними покручами, байдужими до рідної землі.

По закінченню, Валентина Георгіївна підвела підсумки заходу та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями.

Фотогалерея

29.11.2017

Скачать
Календарний план грудень 2017.xls
Microsoft Excel таблица 31.0 KB

16 листопада – Міжнародний день толерантності

16 листопада 2017 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 12 «Снігуронька» відбулася ділова гра «Толерантність, як основна складова педагога», яку провели методисти міського методичного кабінету Вікторія Баранова і Алла Керізь. Учасники заходу - педагогічні працівники закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ Одеської області.

 http://ooiuv.odessaedu.net/uk/article/16-listopada--mizhnarodnii-den-tolerantnosti.html

Скачать
Толерантність, як важлива складова особи
Microsoft Word документ 17.5 KB

        16 листопада 2017 року на базі закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 6 "Сонечко" відбулося засідання міського методичного об'єднання вихователів дітей молодшого дошкільного віку з теми "Формування мовленнєвої компетенції дошкільника в різних видах діяльності". 

        Вихователь-методист, керівник ММО вихователів дітей молодшого дошкільного віку Ельвіра Батуліна виступила з презентацією "Актуальність проблеми розвитку мовлення дітей дошкільного віку".

        Під час практичної частини присутні переглянули інтегроване заняття в молодшій групі "Спи, дитинко, засинай" з пріоритетом освітньої лінії "Мовлення дитини", яке провела вихователь Розалія Кутуріна

        Учасники засідання взяли активну участь у методичному турнірі "Мовлення вихователя - один з основних чинників мовленнєвого розвитку дітей", який повела Ельвіра Олександрівна Батуліна

         Лариса Лихіна, керівник закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 6 "Сонечко" зазначила: "Необхідно, передусім, демонструвати власну мовленнєву компетентність, адже дитина дуже часто діє за зразком, наслідуючи дорослого" та побажала всім педагогам завжди послуговуватися найліпшими зразками рідної мови під час спілкування з дітьми і колегами, постійно стежити за культурою власного мовлення.

        По закінченню Ельвіра Олександрівна, підвела підсумки засідання та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями. 

        Фото за посиланням

       

 

11.11.2017 Шановні колеги! Да вашої уваги розміщено "Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців" (лист МОН України від 11.10.2017 № 1/9-546).

Скачать
Методичні рекомендації щодо організації
Adobe Acrobat документ 263.7 KB

Із набранням чинності новим Законом України «Про освіту» відбулися зміни й у Законі України «Про дошкільну освіту».

Шановні колеги, прошу ознайомитись.

Скачать
Закон Про Освіту Дошкілля (1).pdf
Adobe Acrobat документ 199.0 KB

09.11.2017 року на базі ММК відбувся майстер-клас "Проектна діяльність" для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти. Під час теоретичної частини Алла Керізь, методист ММК доповіла про значення проектної діяльності для творчого розвитку дошкільників. 

Під час практичної частини Олена Лятамбур, вихователь-методист дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 8 "Перлинка", представила до уваги присутніх творчий проект "Фестиваль дружби. На хвилях Чорного моря". 

Після присутні прийняли активну участь в обговоренні побаченого. Підсумком майстер-класу стала  вікторина "Знавці методу проектів"  створена в  хмарній технології Kahoot.

З матеріалами майстер-класу можна ознайомитися за посиланням

XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності - патріотична акція

Працівники закладів дошкільної освіти долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який відбувся у День української писемності та мови 9 листопада 2017 року. Радіодиктант проходив у форматі міжнародного флешмобу. Девіз цьогорічного радіодиктанту - "Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета!"

        08 листопада 2017 року у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 8 «Перлинка» міста Чорноморськ відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, з теми: «Музей, як особливий розвивальний простір формування культурного і національного світогляду дошкільника».

        В процесі музейно-освітньої діяльності виробляється пізнавальна активність, йде збагачення пам'яті дитини, активізуються його розумові процеси, так як постійно виникає необхідність здійснювати операції аналізу та синтезу, порівняння та класифікації, узагагальнення. Бажання розповісти про побачене стимулює розвиток мовлення дитини.

        На початку заходу завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка» Світлана Малахова розповіла про виховання у дошкільників толерантного ставлення до людей різних національностей та культур.

Олена Лятамбур, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка» поділилася досвідом та представила презентацію-коментар з теми «Методичне забезпечення проекту «Фестиваль дружби. На хвилях Чорного моря»». Доброю традицією «Перлинки» стало відвідування вихованцями музеїв міста Чорноморськ та міста Одеси. Музейна педагогіка — одна з інноваційних педагогічних технологій, основною метою якої є залучення до музеїв підростаючого покоління, творчий розвиток особистості.

        Напередодні заходу вихованці старшої «Б» групи завітали до Музею історії морського порту Чорноморськ, а на зворотньому шляху до закладу побували на проходній Морського торговельного порту Чорноморськ.

        У практичній частині присутні переглянули інтегроване заняття в старшій «Б» групі з приорітетом освітньої лінії «Дитина в соціумі» «Ми прийшли сьогодні в порт», яке провела вихователь Олена Марценюк, та пізнавально-музичну розвагу в старших «А» і «В» групах з теми «Фестиваль дружби - «На хвилях Чорного моря»» (музичний керівник Ірина Пінчук, вихователі Наталя Воуба, Марина Цуркан).

        У роботі семінару-практикуму взяли участь гості з дошкільного закладу нового покоління «Чорноморський», міста Одеси. Керівник закладу Марина Петросян зазначила: «Проекти дозволяють розвивати соціокультурну та комунікативну компетенції, формують уявлення, що відбуваються в світі різносторонніх, культурних обмінних процесах, реалізують інтелектуальний і творчий потенціал. Велика увага приділяється підвищенню професійної культури педагогів та розширенню їх полікультурної компетентності». Марина Робертівна запропонувала педагогічним працівникам брати активну участь в обміні педагогічним досвідом, конференціях, семінарах і круглих столах на регіональному рівні.

         Учасники заходу взяли участь у діловій грі «Пізнаємо Європу».

 

         По закінченню семінару-практикуму методист ММК Алла Керізь підвела підсумки та ознайомила усіх присутніх з методичними рекомендаціями.

01.11.2017 Засідання лабораторії «Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою» 

               01.11.2017 року на базі ЗОШ №7 міста Чорноморськ Одеської області відбулось перше засідання лабораторії «Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою» для педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

               Тема першого заняття - «Мовленнєвий етикет. Словесні форми вираження ввічливості. Форми звернення до дітей, колег, батьків. Форми привітання, прощання, вибачення. Знайомство. Моделювання конкретних мовленнєвих ситуацій і добір до кожної з них словесних формул мовленнєвого етикету». Мовлення людини — це своєрідна візитна картка. Це свідчення рівня освіченності людини, її культури. Це показник культури педагога.

              До присутніх з вітальним словом звернулась Антоніна Молодецька, методист ММК міста Чорноморськ, яка зазначила: «Колись Сократ сказав: «Заговори, щоб я тебе побачив». Як ми говоримо, що ми говоримо — це візитна картка людини». Дуже важливо, як вміють розмовляти державною мовою педагоги закладів, тобто як вони дотримуються культури мовлення, те що називається мовним етикетом.

              Засідання лабораторії проходило в ігровій формі. Учитель української мови і літератури ЗОШ №7 Надія Кливняк вразила присутніх емоційною подачею матеріалу , використанням різних форм роботи : «Мікрофон» , «Скажи комплімент», «Заспіваймо», також створювалися діалоги на запропоновану ситуацію тощо. Варто зазначити, що до гри активно долучились усі учасники лабораторії. Народні пісні, приказки, прислів'я звучали під час заходу. Це заняття не було сухою подачею матеріалу, а проходило в теплій дружній атмосфері. Надія Веніамінівна викликала позитивні емоції декламуванням авторського вірша.

             Знавці української мови Антоніна Молодецька і Надія Кливняк акцентували на необхідності знати мовні норми, наголосили — мовна культура кожної людини має стати надійною опорою у вираженні незалежності думки, розвиненості людських почуттів.

             Фахівці надали рекомендації щодо мовленнєвої компетентності педагога, запропонували альтернативні форми звертання до дітей, колег, батьків вихованців, наголосили на етикетних формах привітання, вибачення, прощання.

             Учасники заходу відзначили практичну цінність засідання та емоційне задоволення від роботи в лабораторіїї «Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою».

             Варто звернути увагу на поради Черчілля, який рекомендував використовувати «правило трьох П». Будьте завжди професійні, порядні і патріотичні. Не припиняйте розвиватися й удосконалюватися у своїй справі кожен день, ставитеся до людей так, як хочете, щоб ставилися до вас, і любіть  рідну землю. Пам'ятайте, що для вас держава, а що - Батьківщина. Любіть її і поважайте, виховуючи ті ж почуття у наших  дітях.

Скачать
Календарний план (листопад, 2017).xls
Microsoft Excel таблица 26.0 KB

19.10.2017 На базі міського методичного кабінету міста Чорноморськ відбувся майстер-клас "Стимуляція мови дітей методом сенсорно-інтегративної терапії" для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів. Мета заходу: дати фахівцям розуміння процесів сенсорної інтеграції, які безперервно протікають в центральній нервовій системі, навчитися аналізувати, яким чином порушення обробки та інтеграції сенсорних сигналів впливають на такі найважливіші сфери життя дитини, як емоції, гра, соціальна взаємодія, регуляція поведінки, навчання та освоєння рухових навичок .

Фото за посиланням

Методичні рекомендації до організації сенсорно-інтегративної терапії

Скачать
Методичні рекомендації.doc
Microsoft Word документ 14.0 KB

18 жовтня 2017 року в місті Чорноморськ Одеської області в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 11 «Лялечка» відбувся семінар-обмін досвідом «LEGO Play Lab» («Лабораторія гри»), у креативному навчальному проекті «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation.

         У роботі семінару взяли участь куратори проекту Оксана Рома і Олена Шуляк, представники дошкільних закладів Одеської області.

         Метою проведення семінару було створення оптимальних умов для підвищення педагогічної майстерності педагогів, адже в умовах модернізації освіти сучасний педагог повинен використовувати у своїй роботі інновації, досконало володіти педагогічними технологіями. Учасники «Лабораторії гри» уявили себе справжніми науковцями LEGO науки, об’єдналися в команди і працювали в трьох лабораторіях. У лабораторії Video Lab командам пропонували представити найкраще, на їх думку, відео та пояснити, чому обрали саме його, команди презентували ідеї для Family Play Lab у лабораторії Idea Lab, кожна команда представляла питання, над яким працювали в лабораторії Challenge Lab. Учасники довели, що схильність до досліджень і експерементів – запорука технічної творчості педагогів і дітей.

            Педагоги мали можливість поділитися своїми найкращими практичними ідеями і кожен проявив себе у ролі активного учасника, а не пасивного спостерігача.

         Завданням семінару стало формування у педагогів навичок дослідницької діяльності, сприяння розвитку рефлексивного ставлення до власної педагогічної діяльності з точки зору усвідомлення в ній єдності

професійних і особистісних якостей, розвиток у педагогів потреби в постійній, безперервній самоосвіті і самовихованні.

         Завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 11 «Лялечка» Олена Боровська зазначила: «У системі сучасної дошкільної освіти грі відводиться ключове місце. Завдання педагога - розбудити в дитині такі якості як активність, допитливість, товариськість, емоційну чуйність. Заняття повинні бути яскравими, емоційними, ефективними, а головне продуктивними, повинні йти в ногу з часом, тоді вони будуть цікаві дітям».

         Навчання через гру - цікаве і захоплююче заняття для дітей.

         Використання ігрових ситуацій у навчальному процесі не повинно бути

випадковим. Використання LEGO-технологій у роботі педагогів безумовно дозволяє підвищити якість і ефективність освіти, розширити творчі можливості, здійснює позитивний вплив на різні сторони психічного розвитку дошкільнят. Одним з важливих показників психологічної готовності дитини до школи є розвиток зорово-моторної координації. Доведено, що розвиток руки знаходиться в тісному зв'язку з розвитком мови і мисленням дитини.

         Без сумнівів, модернізація за принципом розвиваючої освіти за допомогою LEGO-технологій проходить успішно. І те, що задумано в теорії, втілюється в реальне життя.

         Сучасні нововведення в начально-виховному процесі потрібні, перш за все, вихованцям, і тому педагогам необхідно вивчати, опановувати та впроваджувати цікаві  новітні форми роботи.

         Вдячні всім, хто був причетний до підготовки «LEGO Play Lab».

http://ooiuv.odessaedu.net/uk/article/lego-play-lab-v-misti-chornomorsk-.html

http://www.doshkillia.ua/lego-play-lab-v-misti-chornomorsk/

Фото за посиланням

17.10.2017 Про проведення огляду інформаційних центрів для батьків ДНЗ

Скачать
Наказ про проведення огляду.docx
Microsoft Word документ 18.0 KB

 Методичні рекомендації по організації й оформленню куточка для батьків

Скачать
Методичні рекомендації.doc
Microsoft Word документ 51.0 KB
Скачать
Критерії огляду інформаційних центрів дл
Microsoft Word документ 16.6 KB

Вітаємо з ювілеєм!

 З нагоди 45-річчя з дня заснування дошкільного навчального закладу.

Шановна Олено Валентинівно та колектив ДНЗ (ясла-садок) № 12 "Снігуронька" Чорноморської міської ради Одеської області, вихованці та батьки! Щиро вітаємо вас з ювілеєм! 

У цей урочистий день щиро бажаємо дитячому садку подальшого процвітання, всьому педагогічному колективу міцного здоров'я, життєвих і творчих сил, благополуччя на благо розвитку підростаючого покоління!

 

02.10.2017

Скачать
Календарний план (жовтень, 2017) .xls
Microsoft Excel таблица 35.0 KB

Інформація про відзначення Міжнародного Дня миру в дошкільних навчальних закладах міста Чорноморськ Одеської області 21.09.2017

Щороку 21 вересня міжнародна громадськість відзначає Міжнародний день миру.

Міжнародний день миру був заснований в 1981 році резолюцією 36/67 Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй про визнання її днем, присвяченим зміцненню ідеалів миру як всередині країн, так і між усіма націями та народами.

Тема Дня миру у 2017 році: «Разом заради миру: повага, безпека та гідність для всіх». Ця тема символізує сутність глобальної ініціативи РАЗОМ, яка наголошує на важливості поваги, безпеки та гідності кожного.

Міжнародний день миру надає можливість завдяки освітнім заходам привернути увагу дітей до питань важливості миру і принципів гуманності, свободи, добра і поваги до різноманіття.

21 вересня 2017 року в дошкільних навчальних закладах міста Чорноморськ Одеської області були проведені заходи з метою формування розуміння,що дружба – це прояв взаємної довіри, відданості, поваги між людьми. Розуміння, що всі народи світу прагнуть миру й щасливого життя.

Педагоги розповіли дітям про традицію ООН щорічно 21 вересня дзвонити в дзвін і закликати всіх мешканців планети відмовитися від війни, насильства і жорстокості. Коли дзвонить дзвін, то це не просто дзвін - це нагадування людям про те, що найцінніше в житті саме життя. І нехай дзвіночки в руках вихованців невеликі, але їх дзвін нехай змусить задуматися кожного про те, який крихкий наш світ, а значить, його потрібно берегти!

Фахівці розповіли вихованцям про те, що діти живуть в різних країнах і всі хочуть миру, в знак дружби запропонували «протягнути» свої долоньки один одному. Дітлахи за допомогою вихователів виготовили голубів і дізналися, чому саме Голуб є для всіх країн символом Миру на Землі і як важливо, зберігати мир.

Цього дня дошкільники міста Чорноморськ грали, співали, танцювали та обговорювали пригоди Голубу – Голубу Миру, який мандрував світом. З дітьми старшого дошкільного віку проведено захопливі літературні вікторини, флешмоб «Голуб Миру», разом з дітьми вихователі провели квест «Разом заради миру». Утім вірші, театралізовані вистави про мир, дружбу, малюнки на асфальті тощо знаходять вдображення в роботі дошкільних закладів не лише цього святкового дня, а повсякчас.

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 8 «Перлинка» вихованці випустили в чисте небо символ цього дня - білих голубів. Нехай вони летять і передають величезний привіт всім дітям Землі!

Активними учасниками Дня миру були і батьки вихованців, які відгукнулися на пропозицію взяти участь у виставці на тему «Голуб миру», а діти їм допомагали. На нашу думку, така спільна робота забезпечує плідне спілкування батьків, дітей та педагогів, дає батькам змогу зануритися у світ дитинства й творчості. 

Успішне проведення заходу та схвальні відгуки його учасників стали усвідомленням того, що мир починається з кожного з нас!

За фотозвітами дошкільних навчальних закладів міста Чорноморськ про відзначення Міжнародного дня миру створено слайд-фільм який розміщений на каналі Youtube

Вітаємо з ювілеєм!

Шановні вихователі, вихованці та батьки!

  Прийміть найщиріші вітання з нагоди 10 - річного ювілею

дошкільного навчального закладу

(ясла-садок) № 8 "Перлинка".

 За час свого існування дошкільний заклад пройшов шлях становлення і став одним з кращих навчальних закладів міста. 

 Немає сумніву, що колектив закладу та його вихованці продовжують добрі традиції та впишуть нові славні сторінки у літопис нашого міста.

 Бажаємо всім Вам, Вашим рідним миру, міцного здоров'я, щасливої долі, довгих і плідних років життя. Хай і надалі Вашими супутниками будуть успіх, щастя і добро!

08.09.2017 Наказ про організацію методичної роботи дошкільних навчальних закладів у 2017/2018 навчальному році

Скачать
ВІДДІЛ ОСВІТИ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Microsoft Word документ 22.5 KB
Скачать
Додаток 1 ДНЗ 2017-18 рік.xls
exe Файл 27.0 KB

08.09.2017 До уваги керівників ДНЗ

Програмно-методичне забезпечення

Базовий компонент дошкільної освіти

Скачать
БКДО.doc
Microsoft Word документ 329.0 KB

Програми розвитку дітей

Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку

Скачать
ДОШКІЛЬНЯТА.pdf
Adobe Acrobat документ 6.3 MB

Скачать
06.09.2017 Списки педагогічних працівників ДНЗ
До уваги керівників ДНЗ. До 15 вересня 2017 року надати списки педагогічних працівників ДНЗ.
+ДНЗ+шаблон 2017.xls
Microsoft Excel таблица 34.0 KB

Нарада керівників ДНЗ

23 серпня 2017 року на базі ММК відбулася нарада керівників ДНЗ. Під час наради були розглянуті наступні питання:

 • Аналіз сумісної роботи ДНЗ і ММК за попередній, 2016/2017, навчальний рік
 • Організація роботи ДНЗ на наступний навчальний рік 
 • Новітні форми методичної роботи
 • Методичний інструментарій та планування роботи

Матеріали для подальшого опрацювання розміщені за посиланням