ВІДКРИТИЙ УРОК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ У МАЛОДОЛИНСЬКОМУ ЗЗСО. БАСКЕТБОЛ

10 листопада 2022 року,  у Малодолинський заклад загальної середньої освіти м. Чорноморськ   відбувся відкритий урок фізичної культури Панчева Дениса Віталійовича. Ми відвідали якісний, грамотно спланований сучасний урок  баскетболу у 7 класі.
Зараз  дуже складні часи для вчительської роботи:  потреба проводити онлайн уроки між перервами на "повітряну тривогу",  відключення світла, відсутність взаємодії з учнями, емоційно виснажують, а іноді викликають відчай. Тому,  саме зараз,  зустрічі учасників  професійної сільноти є дуже цінними для підтримки позитивного налаштування вчителів на роботу.
Ми висловлюємо подяку адміністрації навчального закладу, в.о. директора Сергій Жмакін  за створення можливості для проведення оффлайн занять.  Це важливо як для учнів, так і для вчителя. Адже урок фізкультури націлений на рухову активність дітей, роботу в команді, розвиток навичок володіння своїм тілом, що неможливо досягти сидячи перед монітором ПК.
Самим цінним надбанням  нашої поїздки, стали щасливі обличчя дітей, які  сьогодні із задоволенням грали у баскетбол.
Дякуємо Денису Панчеву  за професіоналізм та любов до своєї справи!

ВІДКРИТИЙ УРОК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ У 5 КЛАСІ НУШ

6 жовтня 2022 року в рамках методичного четверга, на території Чорноморського ліцею ім. Т.Г. Шевченка, відбувся відкритий урок Петрішеної Наталі Володимирівни.
Вчителька продемонструвала яскравий, динамічний, сучасний урок фізичної культури у 5 класі НУШ. Він дійсно відповідав тим задумам, які вклали в нову модельну програму його автори: зацікавленість дітей, гендерна рівність, високий рівень рухової активності, можливість для дітей самостійно обирати улюблені спортивні ігри.

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ З РЕГБІ 5

5 жовтня 2022 року в приміщенні Чорноморського ліцею № 6 відбулось навчання з варіативного модулю фізичної культури у 5-6 класах НУШ "Регбі-5". Всі учасники заходу, вчителі фізичної культури ЗЗСО та інструктори з фізичного виховання ЗДО отримали сертифікати та подарунки від Федерації Регбі в Україні. Дякуємо тренерам навчального проекту Марині Окольнічій та Добровольському Олегу за змістовне навчання та позитивні емоції!

ЗАСІДАННЯ СПІЛЬНОТИ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

23 серпня 2022 року в приміщення Чорноморського ліцею № 6 в рамках серпневих зустрічей, відбулось засідання професійної спільноти фчителів фізичної культури.

Учасники зустрічі обговорювали модельну програму та календарно-тематичне планування у 5 класах, варіанти оцінювання навчальних досягнень учнів (Баранова В.О., консультант ЦПРПП).

Підвели підсумки роботи всеукраїнскього проекту "Активне літо" в якому брали участь вчителі нашого міста. Фефелова О.Д., Папов С.В. та Білоус О.В. поділились досвідом та світлинами, які зробили під час літніх активностей, організованих на спортивних майданчиках своїх шкіл.

Білоус О.В., вчитель фізичної культури Олександрівського ЗЗСО, підготувала презентацію вариітивного модуля "Фрісбі. Алтімат" та розповіла, як можна організувати гру у навчальному закладі.

Головний спеціаліст відділу освіти Колодій В.О. допомогла у вирішенні нагальних організаційних питань.

НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ

16 червня 2022 року в режимі онлайн відбудеться Всеукраїнський семінар-практикум для фахівців освітньої галузі «Фізична культура» «Освітня галузь «Фізична культура»: змінюємося разом з НУШ».
Організаторами семінару-практикуму є Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «ЮкрейнЕктів». До участі запрошуємо представників органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, керівників і вчителів фізичної
культури закладів загальної середньої освіти, усіх зацікавлених осіб.
Участь у семінарі-практикумі безкоштовна. Початок заходу о 14:00.
Попередня реєстрація учасників за покликанням
https://forms.gle/QoReXZtFv4UB9SmN8
Учасники семінару-практикуму зможуть отримати сертифікат про
підвищення кваліфікації на
3 години / 0,1 ЄКТС. Довідки за телефоном:
+38(067)756-65-52 – Андрій Анатолійович Боляк.

РЕЗУЛЬТАТИ АНКЕТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ. ПІДГОТОВКА ДО ВПРОВАДЖЕННЯ НУШ У СТАРШІЙ ШКОЛІ

 

Програма з фізичної культури НУШ для 5-6 класів містить понад 30 варіативних модулів – з них учні за погодженням із вчителем зможуть обирати ті, які вивчатимуть. Водночас передбачено, що школи можуть закуповувати інвентар під кожен варіативний модуль.

 

Одночасно можна обирати 3−4 модулі. Протягом навчального року на вибір учням має бути запропоновано 12−16 варіативних модулів. Ці варіативні модулі спорту мають змінюватись кожної чверті або кожен триместр.

 

Через такі нововведення, перед навчальними закладами постає завдання щодо методичної підготовки кадрів та матеріальної бази.

 

У зв'язку з цим, Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чорноморської міської ради протягом січня 2022 року провів анкетування серед вчителів фізичної культури. Опитування відбулось в онлайн режимі. В ньому взяли участь 28 вчителів фізичної культури з 11 закладів середньої освіти Чорноморської міської ради.

 

Кількісний аналіз щодо наявної методичної підготовки показав, що більшість вчителів фізичної культури вже готові обрати такі модулі:

 

баскетбол — 23 (82,1 %), волейбол — 25 (89 %), рухливі ігри - 24 (85,7 %), баскетбол 3х3 - 20 (71%), дитяча легка атлетика — 19 (67 %) та гандбол — 17 (60 %).

 

Ніхто вчителів не вказав, що має підготовку з таких модулів, як вудбол, дзюдо, падел, піклбол, пляжний бейсбол, самбо та шорт-гольф. Але був виявлений невеликий відсоток вчителів, які після проходження навчання, готові включити їх в свої навчальні плани.

 

Більшість наших респондентів бажає отримати додаткову методичну підготовку з таких модулів: регбі — 5 — 14 (50 %), настільний теніс — 9 (32 %), городки 9 (32 %), бадмінтон — 9 (32 %), Coool games — 9 (32 %) та флорбол - 8 (28 %).

 

Найменше всього було виявлено бажаючих викладати — велоспорт - 2 (7 %), доджбол вибивний — 2 (7%), лакрос — 1 (3,5 %), лижну підготовку — 2 (7 %), плавання — 2 (7%), пляжний бадмінтон - 2 (7 %), падел — 2 (7%), скандинавська ходьба — 1 (3,5 %), хортинг — 1 (3,5 %) та шорт-гольф — 2 (7%).

 

Детальна інформація про результати анкетування міститься у звіті нижче

 

Download
Аналіз анкетування вчителів ФК,січень,20
Microsoft Word Document 341.7 KB

ЗАСІДАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Одним із основних завдань нової української школи є перетворення закладів загальної середньої освіти на простір здоров’я, де діти не втрачають здоров’я, сидячи за партами і ведучи малорухливий спосіб життя, а навпаки – зміцнюють імунітет, гармонійно розвиваються.
10 січня, у рамках січневої зустрічі професійної спільноти вчителів фізичного виховання, вчитель Олександрівського ЗЗСО, Оксана Білоус, підготувала для колег презентацію модельної програми з фізичної культури для 5-6 класів, яку у 2021-2022 навчальному році розпочнуть впроваджувати у 5-их класах НУШ.
Програма містить понад 44 варіативні модулі. З них учні за погодженням із вчителем зможуть обирати ті, які вивчатимуть на уроках. Таким чином, діти будуть поступово засвоювати основи різних видів спорту та ігор. Аеробіка, акробатичний рок-н-рол, бадмінтон, бейсбол, городки, корфбол, лакрос, падел, петанк, панна, Cool Games - це лише частина переліку варіативних модулей.
З одним із таких модулей - хортингом, познайомив своїх колег Сергій Папов, вчитель фізичної культури Чорноморського ліцею № 7. У цьому році Сергій Вікторович пройшов навчання з хортингу і отримав сертифікат.

ПРОЕКТ "ЦІКАВА ФІЗКУЛЬТУРА" БУДЕ ПРОДОВЖЕНО У ЛИСТОПАДІ 2021

Українська федерація «Спорт заради розвитку» спільно з Донецьким інститутом післядипломної педагогічної освіти (м. Краматорськ) провели Всеукраїнський проєкт «Цікава фізкультура» (лист Української федерації «Спорт заради розвитку» від 02 березня 2021 року № 1/2021).

Мета проєкту – практичне впровадження та демонстрація модифікаційного інвентарю (понад 200 одиниць), тілесної перкусії та перкусійних інструментів (понад 150), тренінгових вправ та інтерактивностей (понад 200), які спрямовані на мотивацію, релаксацію, взаєморозуміння, комунікацію, емпатію, довіру та впровадження гейміфікації й технології віртуальної реальності у фізкультурно-оздоровчу та спортивно-масову роботу освітніх закладів.

Відео опубліковане на каналі «Спорт заради розвитку» за покликанням: https://www.youtube.com/channel/UCQ2lcxZ-jnWIrH-tT8YVPSA?reload=9 та в групі «Українська Федерація «Спорт заради розвитку» в соціальній мережі «Facebook»:  https://www.facebook.com/sportzaradirozvitku.

Проект "Цікава фізкультура" буде продовжено у листопаді 2021, залучаємося до участі!

 

Download
Цікава фізкультура.pdf
Adobe Acrobat Document 543.1 KB

СЕМІНАР З БАДМІНТОНУ В РАМКАХ МІЖНАРОДНОЇ ПРОГРАМИ SHUTTLE TIME

8 жовтня 2021 року у Чорноморську на базі ЦПРПП та ЗОШ № 6 відбувся навчально-практичний семінар з бадмінтону у рамках міжнародної програми SHUTTLE TIME.
Тьютор програми — Самсонюк Олександр Петрович, член федерації бадмінтону України (м. Рівне).
Метою програми є допомога вчителям та тренерам краще пізнати бадмінтон як вид спорту; навчити грамотно планувати заняття з бадмінтону; проводити безпечні і захоплюючі заняття з бадмінтону в групах учнів; формувати в учнів позитивний образ бадмінтону.
За результатами навчання 14 вчителів фізичної культури шкіл та 4 інструктори з фізичного виховання дитячих садочків Чорноморська отримають два сертифікати — міжнародний, який надає право бути суддею у міських змаганнях з бадмінтону та національний.

ВЧИТЕЛЮ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО РОБОТИ

Шановні колеги! За цим  посиланням  можна познайомитись із статтями,  видавництва "Основа"  журналу "Шкільному психологу . Усе для роботи",  які є у вільному доступі.

РОЗПОЧИНАЄМО  НОВИЙ  НАВЧАЛЬНИЙ РІК: ЗАСІДАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

6 вересня 2021 року на базі ЦПРПП відбулось засідання професійної спільноти вчителів фізичної культури. 

Консультант Центру Саєнко Є.В.  надала методичні рекомендації з викладання предмету "Фізична культура"  у 2021-2022 н.р., познайомила учасників засідання  з модульною програмою "Настільний теніс", модельною навчальною програмою "Фізична культура. 5-6 класи" (автори: Педан О.С., Коломоєць Г.А.), з  сайтом ЦПРПП.

Головний спеціаліст відділу освіти Колодій В.О., заступник директора КДЮСШ Скараєва І.В.  разом з присутніми педагогами спланували  та затвердили проведення міської Спартакіади учнів закладів загальної середньої освіти м. Чорноморськ на 2021-2022  н.р. 

З метою підвищення психологічної культури педагогів, консультант Баранова В.О. запропонувала  проективну  методику  "Яким я бачу себе, яким мене бачать діти на уроці фізкультури". Учасники засідання познайомились з новими членами спільноти, налаштувались на роботу, розширили уявлення про себе, свої професійні ролі.

Присутні обговорили питання щодо участі представників від м. Чорноморськ у конкурсі "Інноваційний урок фізкультури з елементами футболу".

Запрошений гість, представник Федерації настільного тенісу в Україні, Куценко С.О., запропонував проведення у школах серії майстер-класів з настільного тенісу для  учнів шкіл міста та навчального семінару для вчителів фізичної культури. 

 

 

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВИКЛАДАННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ У 2021-2022 Н.Р.

Download
metod_fizkultura_2021_2022.pdf
Adobe Acrobat Document 203.5 KB

2020-2021

Проведення Всеукраїнської гри "Сокіл" (Джура)

Наказ МОН

Наказ департаменту

2029-2020

Графік стрільби

 

12 грудня 2019 року, спортивна зала ЗОШ № 1

 

12.00 – ЗОШ № 1

 

12.15 – Гімназія

 

12.30 – ЗОШ № 2

 

12.45 – ЗОШ № 3

 

13.00 – ЗОШ № 4

 

13.15 – ЗОШ № 6

 

13.25 – ЗОШ № 7

 

13.40 – Олександр. ЗОШ

 

13.50 – М.Долинська ЗОШ

 

 

Головний суддя ПЕРОВ О.В.

 


 

Шановні учителі фізкультури!

Хочете отримати нові знання, практичний досвід і головний подарунок – набір спортивного

інвентаря для своєї школи? Тоді реєструйтесь на участь в проекті, який змінить ваше

життя.

Download
шанс для вчителів фізвиховання.docx
Microsoft Word Document 14.9 KB

Міський квест з основ здоров'я.

Download
Квест ОЗ.odt
Open Office Writer 22.8 KB

10-11 грудня 2018 року буде проходити I етап Всеукраїнської гри "Сокіл"("Джура").

Download
Міський етап гри Сокіл(Джура) 2018-2019(
exe File 32.8 KB

Завдання для проведення змагань "Відун"

Download
Завдання вікторини.docx
Microsoft Word Document 19.3 KB

Семінар для вчителів фізичної культури

Методика суддівства під час проведення змагань з легкої атлетики”

 

 

31 жовтня 2018 року в ММК відбувся семінар-практикум для учителів фізичної культури.

 

На семінарі виступили:

 

Сиваченко О.Б., який зупинився на особливостях суддівства на змаганнях з легкої атлетики та на проблемах і помилках, які найчастіше зустрічаються (низький старт, перехід доріжки під час бігу, фальстарт та інше)

 

Стандницька А.Д., учитель фізичної культури ЗОШ №4, ознайомила присутніх з темою “Метання м’яча, складність та методика навчання”.

 

Григор’єва Н.І., учитель фізичної культури ЗОШ №6, керівник міського методичного об’єднання учителів фізкультури, зупинилась на техніці виконання стрибків в довжину.

 

Методисти КДЮСШ — Скараєва І.В. та Поповкіна О.О., провели практичне заняття з питань суддівства:

 

- оформлення іменної заявки;

 

- оформлення протоколів з різних видів змагань;

 

- правила підрахунку результатів, їх особливості.

Даний семінар був корисним як для молодих вчителів так і для вчителів фізичної культури зі стажем.

 

2018-2019 н.р.

Download
Методичні рекомендації викладання Захист
Microsoft Word Document 21.6 KB
Download
Методичні рекомендації щодо викладання ф
Microsoft Word Document 20.2 KB

2017-2018 н.р.

18 травня 2018 року завершився I етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).

У  грі взяли участь 9 команд загальноосвітніх шкіл міста.

Журі було підведено загальний підсумок I етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), яка проходила протягом року в два етапи (грудень 2017 року та травень 2018 року).

Кращими за результатами 9 видів змагань було визнано команди: Чорноморської гімназії №1(кер. Садовий В.О.), ЗОШ №1(кер.Перов О.В.) та ЗОШ №6  (кер. Веремейчук Л.В.).

 

 

Download
Наказ про підсумки гри "Сокіл" 2018.odt
Open Office Writer 124.7 KB

Увага!

15 та 18 травня 2018 року відбудуться заключні змагання міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл"("Джура").

15 травня 2018 року - 11.00, парк Молодіжний та стадіон ЗОШ №1.

18 травня 2018 року - 14.00, ЗОШ №3.

Завдання з медичної підготовки "Рятівник".

Download
Змагання по мед.под-ке.docx
Microsoft Word Document 16.6 KB

З 19 по 27 квітня 2018 року буде проходити міський моніторинг з фізичної культури серед учнів 9 та 4 класів. Детальна інформація про проведення моніторингу в наказі відділу освіти від 06.04.2018 №6-а м.

Download
Моніторинг ф-ри 4,9 клас.odt
Open Office Writer 26.1 KB

  07-08 грудня 2017 року було проведено міську дитячо-юнацьку військово – патріотичну гру «Сокіл» («Джура»). У військово-патріотичній грі взяли участь команди 9 шкіл міста.

        Кращий результат за підсумками першого етапу гри (шість видів змагань) показали команди Чорноморської гімназії №1 (кер. Садовий В.О.), ЗОШ №1 (кер.Перов О.В.), ЗОШ №6 (кер. Веремейчук Л.В.) та ЗОШ №4 (кер. Калайда І.П.).

     Команду, яка буде представляти місто на обласних змаганнях Всеукраїнської гри “Сокіл”(“Джура”),  визначать в травні місяці на заключних змаганнях (ще чотири види).

 

Download
Підсумки 1 етапу гри Сокіл.odt
Open Office Writer 125.7 KB
Download
Міський етап гри Сокіл(Джура) 2017-2018.
Microsoft Word Document 26.7 KB

Увага! З 10 по 26 жовтня 2017 року проходить панорама відкритих уроків з захисту Вітчизни ("Основи медичних знань").

Download
Панорама уроків з основ медичних знань.d
Microsoft Word Document 15.5 KB

Підсумки міського брейн-рингу з основ здоров'я

 12 жовтня 2017 року на базі ЗОШ №6 походив міський брейн-ринг з основ здоров’я, в якому взяли участь 7 команд (ЗОШ №3, ЗОШ №4, ЗОШ №6, ЗОШ №7, гімназія №1, МДЗОШ, ОЗОШ).

 Мета гри - це поглибити в учнів знання про власне здоров’я, фізичний розвиток, необхідність ведення здорового способу життя, безпечну поведінку, фізичну культуру особистості, взаємозв’язок організму людини з навколишнім природним середовищем.

Програма змагань: «бліц-опитування», знання загадок та прислів’їв з даної теми, конкурс капітанів, рольова гра з   імітування та моделювання життєвих ситуацій та інші.

Кращими за підсумками гри були команди: Гімназії №1 (перше місце), ЗОШ №3 (друге місце), Олександрівська ЗОШ та ЗОШ №6  (третє місце). Подяка усім командам,  їх керівникам за участь у грі та організатору і ведучій гри Сусловій А. О.

 

Download
Брейн-ринг ОЗ.docx
Microsoft Word Document 14.7 KB

Увага! Вчителі предмета основи здоров'я.

МОН та Департамент освіти і науки Одеської обладміністрації надсилає матеріали для тематичного уроку "Я обираю здорові звички" ( конспекти уроків для 1-4 класів та 5-9 класів).

Download
Щодо уроку Я обираю здорові звички.pdf
Adobe Acrobat Document 3.9 MB

Наказ МОН  №127 від 18.06.2017 року "Про проведення у 2017-2018 н.р. Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

Download
Мет рек. ф-ра 2017-2018.docx
Microsoft Word Document 28.4 KB
Download
Мезтодичні рек. з основ здоров. Документ
Microsoft Word Document 21.9 KB