РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ "УЯВЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ПРО СВОЄ МАЙБУТНЄ"

Download
Уявлення старшокласників про своє майбут
exe File 11.3 KB
Чи переживають старші підлітки через війну? Як змінилось їх уявлення про своє майбутнє? Як вплинула війна на життєві плани?
Щоб дослідити ці та інші питання, Анастасия Баранова, практичний психолог Чорноморського ліцею № 7, розробила та опрацювала анкету "Уявлення старшокласників про своє майбутнє".
Анкетування проведене у лютому 2023 року за ініціативою Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Чорноморська. У дослідженні взяли участь 153 учні 10-11 класів. Серед них 106 дівчат та 47 хлопців.
Виявилось, що 83% старшокласників відчувають вплив військового стану на їх уявлення про своє майбутнє.
Зміну багатьох цінностей та пріоритетів, які стались через війну, відчувають 75% респондентів, а 84% погодились, що останні події в нашій країні, заважають людям будувати довгострокові плани на майбутнє.
Втрату орієнтирів на майбутнє через війну, відмічають за собою 42% учнів. Цікаво, що в цей час, 35 % досліджуваних відповіли, що війна внесла розуміння щодо того, чим вони хотіли би займатись в житті. На основі цього можна зробити висновок, що в деяких людей, надстрес, яким зараз є війна та пов'язані з нею події, крім негативного впливу на психіку людини, активізує внутрішні ресурси, здійснює конструктивний вплив на самовизначення особистості, її ціннісні та життєві орієнтири. Це дає нам надію, щодо щасливого майбутнього наших дітей в мирній Україні.
Дякуємо практичним психологам закладів середньої освіти м. Чорноморськ за допомогу в організації проведення анкетування.

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ МОНІТОРИНГУ “ЩО Я ЗНАЮ ПРО БУЛІНГ”

Практичні психологи та класні керівники  закладів середньої освіти,  за ініціативою Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Чорноморська провели онлайн опитування учнів 4, 6 та 8 класів "Що я знаю про булінг". Мета опитування - виявлення рівня обізнаності учнів щодо проблеми булінгу.
Всього в опитуванні взяли участь 574 респонденти.
Аналіз результатів дослідження показав, що більшість учнів знає про основні маркери насилля та може відрізнити конфлікт від ситуації булінгу. 72-85 % вказали, що часто
булінг направлений на того, хто не може себе захистити, близько 50 % учнів розуміють, що жертва не несе ніякої вини, булінг може тривати місяцями і на відміну від конфлікту, ситуація та форми цькування плануються та виношуються у голові “агресора” заздалегідь.
Втішає, що більшість наших учнів оповіщені, що за такі вчинки “агресор” та його батьки можуть понести судове покарання, а це значить, що діти будуть частіше звертатись за допомогою, усвідомлюючи, що булінг це не гра, а злочин.
Більшість учнів 4-их класів вважає, що для профілактики випадків булінгу у підлітковому середовищі, потрібно не замовчувати про ситуацію булінгу, вчасно звертатись за допомогою. Учні 6-их класів вважають, що булінг попереджують знання про таке негативне явище та вчасне звернення за допомогою, не замовчувати ситуацію вважають доцільним 76 % учнів.
Учні 8-их класів відповіли, що важливо бути обізнаним — 77 % і не замовчувати - 74 %.
Спільним серед трьох груп учнів  є думка про те, що проведення тренінгів спілкування є важливим заходом для профілактики булінгу серед підлітків.
Порівнюючи отримані результати з дослідженням 2020 року, ми побачили, що в учнів 4-их класів зросла довіра до батьків з 88 % до 92 %, до класного керівника з 74 % до 79 %, шкільного психолога з 13 % до 29 %.
В учнів 6-их класів зросла довіра до батьків з 77 % до 82 %, до класного керівника з 73 % до 78 %, директора школи з 31 % до 40 %, шкільного психолога з 20 % до 28 %.
В учнів 8-их класів ми також помітили зріст довіри до батьків з 60 % до 68 %, до класного керівника з 59 % до 68 %, до директора школи з 25 % до 30 %, до шкільного психолога з 21% до 26 %.
Така позитивна тенденція свідчить про те, що відкрите обговорення проблеми булінгу у суспільстві та навчальних закладах надає дітям можливість відчувати себе більш захищеними та вчасно звертатись за допомогою до дорослих.
Ознайомитись з результатами опитування більш детально, можна на сайті ЦПРПП

Download
Аналіз результатів моніторингу Що я знаю
Adobe Acrobat Document 744.5 KB

ПРАКТИКУМ "ТЕХНІКИ РЕСУРСУВАННЯ ПЕДАГОГІВ"

3 листопада 2022 року,  в рамках методичних четвергів  у ЦПРПП,  відбувся навчально-практичний семінар для практичних психологів закладів освіти  "Використання засобів арт-терапії для ресурсування дітей та дорослих".
Опанували діагностичну методику HADS, розроблену в 1983 році двома авторами (Zigmond A.S. і Snaith R.P.), яка дозволяє виявити рівень депресії та тривоги у дорослих та підлітків,  спланувати напрямок психологічного супроводу. Провели самооцінку, порівняли з результатами спостережень за власними висловлюваннями під час шерінгу.
Познайомились з проективною методикою "Ландшафт мого тіла" (адаптація Баранової В.), з показаннями та протипоказаннями. Спробували провести діагностику та корекцію власного емоційного стану. Зробили висновки про те, який саме матеріал отримуємо під час її використання. Познайомились з досвідом  впровадження  методики у роботу з дітьми та підлітками.
Під час проведення круглого столу "Психологічний стан учасників навчально-виховного процесу" було зазначено, що більшість педагогів має потребу у балансуванні режиму роботи та відпочинку, у зустрічах з психологом, з метою профілактики психоемоційного вигорання.
Бажано, що у кожній школі працювала постійна оффлайн або онлайн  група психологічної підтримки та спілкування для учнів.  Не слід забувати про  тематичні класні години,  де  діти зможуть компенсувати відсутність спілкування з вчителем та однокласниками.

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ ДЛЯ ДІТЕЙ

2 листопада 2022 року відбувся  відкритий  онлайн урок  "Медіабезпека та медіаграмотність", проведений для учнів 5-го класу Чорноморського ліцею № 2, соціальним  педагогом Лисенко Ольгою ВІкторівною. 

Учні дискутували з приводу користі та небезпеки, яку несе знаходження в інтернет-мережі, переглянули та обговорили мультфільм про правила безпечного використання інтернету, виконували цікаві вправи.

Запрошені на урок колеги, відмітили професійний підхід  у доборі просвітницького матеріалу, врахування вікових особливостей та демократичний стиль спількування вчителя  з дітьми. 

АРТ-ТЕРАПІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

Кожного місяця, по четвергах, в рамках річної програми психологічної підтримки вчителів, які працюють в умовах воєнного часу, проводяться заняття з арт-терапії. Протягом жовтня-листопада, учасниці майстер-класів познайомились з техніками "Ландшафт моєї душі", "Жінка, як сосуд", "Грані моєї жіночності", які направлені на самодіагностику емоційного стану, розкриття власного потенціалу та пошук ресурсів.

Запрошуємо до участі!

ОНЛАЙН ТРЕНІНГИ "ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ДІТЕЙ 10-11 РОКІВ"

Напередодні нового навчального року, в рамках надання консультативної допомоги вчителям, які планують викладати у 5-их класах, відбулись онлайн тренінги "Вікові особливості дітей 10-11 років".

Головна мета ключової освітньої реформи НУШ  – створити школу, в якій буде комфортно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.

Тому, головним було  познайомити учасників із нейропсихологічними  віковими особливостями, опираючись на які, вчитель допомагає дитині:

  • розвивати критичне мислення;
  • аналізувати дані та працювати з інформацією;
  • формувати навички, необхідні для самореалізації та успіху;
  • підготуватися до майбутнього життя.

 

2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Download
Аналітичний звіт консультанта Баранової
Open Office Writer 31.6 KB
Download
Статистичний звіт Чорноморськ 2021-2022
Microsoft Excel Table 70.5 KB

ЖІНОЧА ПСИХОЛОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ 

Протягом червня на базі ЦПРПП  працює "Жіноча психологічна майстерня" для педагогів та мам наших учнів, мешканців Чорноморська та ВПО.
Основна мета: розвиток психологічної компетентності, розвантаження, покращення емоційного стану та  підвищення стресостійкості.
Всі заняття мають практичну спрямованість з елементами арт-терапії. 

ТРЕНІНГ З РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Літо, найкращий час для прокачки своїх Soft skills, навичок необхідних для успішної адаптації та реалізації здібностей у сучасному світі.
Протягом червня у місті працює тренінгова група для підлітків 12-14 років, ініційована міським Центром професійного розвитку педагогічних працівників (директор Людмила Адаменко).
У приємній товариській атмосфері, навчаємось навичкам саморозуміння та самопрезентації, розвиваємо творчі здібності та навички роботи у команді. Досліджуємо вплив своїх висловлювань на емоційний стан інших людей, розширюємо свій поведінковий потенціал.

НАВЧАННЯ НАВИЧКАМ ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

 ПРОГРАМА "ДІТИ ТА ВІЙНА". ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ

2 травня 2022 року відбулась третя зустріч в рамках проекту "Діти та війна".
За допомогою технік "Метод екрану", "Оправлення у рамку", "Приховування образу", "Вимкнення" вчились працювати з негативними спогадами та навязливими думками, що заринають у нашу уяву у вигляді картинок, спогадів та запахів. Виявилось, що всі техніки, запропоновані програмою, є доволі дієвими, але ступінь впливу на кожну учасницю виявилась різною. Враховуючи те, що наша психіка завжди видає нам найактуальніші та наболючіші переживання, кожна учасниця мала змогу попрацювати не тільки з інтрузіями щодо актуальної стресової ситуації, а й пережити свої задавнені травми.
Завершили зустріч створенням ресурсного стану. Зробили техніку "Безпечне місце" за допомогою метафоричних карт "Джерело" (автор Юлія Демідова).

ПРАВИЛА НАДАННЯ ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

21.04.2022 року відбувся вебінар для практичних психологів та соціальних педагогів "Правила надання першої психологічної допомоги". Спікер - Баранова Вікторія, консультантка ЦПРПП. Захід відвідало 25 фахівців служби. 

ППД — це метод, якому можна навчити як фахівців, так і нефахівців, які здатні допомагати людям, постраждалим внаслідок стресової ситуації. Це можуть бути працівники та волонтери організацій з надання допомоги під час катастроф (що належать до сектору охорони здоров’я та інших немедичних секторів), медпрацівники, вчителі, члени громад, представники місцевих органів влади та інші.

За результатами проведеного навчання фахівцям психологічної служби  рекомендовано провести заходи з педагогами дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, а також з батьками та опікунами учнів, які проживають у родинах, що потребують соціально-психологічного супроводу.

Матеріали презентації можна отримати тут 

Download
Лист ДОН ОДА, МОН Методичні рекомендації
Compressed Archive in ZIP Format 607.5 KB
Download
Перша психологічна допомога. Методичка.p
Adobe Acrobat Document 1.6 MB

РОБОТУ ТЕРАПЕВТИЧНОЇ ГРУПИ ЗА ПРОГРАМОЮ "ДІТИ ТА ВІЙНА" РОЗПОЧАТО

18.04.2022 року відбулась перша зустріч групи в рамках програми "Діти та війна". Серед присутніх - педагоги навчальних закладів Чорноморська, волонтери та гості міста - люди, які були вимушені покинути свої оселі через небезпеку військових дій. 

Програма розрахована на роботу з дітьми и дорослими, що зазнали вливу психотравмуючих подій, зокрема, воєнних дій, фізичного и психологічного насилля. 

Тренеры - Баранова Вікторія, психолог, консультантка ЦПРПП та Гурман Надія, психолог, арт-терапевт. 

Засідання групи буде проходити щопонеділка о 15.30, вул. Торгова, 5. На даний момент існуюча група закрита, але ведеться набір у наступну. Для запису звертатись за тел. 0931077038

Вікові категорії:

Молодша група 7-11 років

Середня група 12-17 років

Доросла група від 18 років

 

 

 

Download
АЛГОРИТМ ТЕЛЕФОННОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ.docx
Microsoft Word Document 8.0 KB

ГРУПА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

З березня 2022 року на базі ЦПРПП та Чорноморського ліцею № 7 працює  постійнодіюча група психологічної підтримки для підлітків. 

Заняття проводить практичний психолог, консультантка ЦПРПП Баранова Вікторія.

Мета зустрічей: стабілізація емоційного стану, самооцінки; підвищення стресостійкості, розвиток комунікативних  та мовних навичок, психологічна просвіта.   

Зараз зустрічі відубуваються в онлайн режимі, кожну середу та п'ятницю з 15 .00 до 16.30

Увійти у тренінгову кімнату можна за посиланням https://meet.google.com/wto-nbbj-wdm. Запрошуємо  дітей 11-15 років до нашої групи!  

Після заняття, діти мають змогу поставити питання психологу та отримати індивідуальну консультацію.

ПРОФЕСІЙНА ПІДТРИМКА ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

14 квітня на базі Чорноморського ліцею № 6 відбулась третя зустріч практичних психологів закладів освіти м. Чорноморськ, яка була присвячена обміну досвідом роботи в умовах воєнного часу. З перших днів війни, майже всі фахівці  психологічної служби цілодобово працюють на "телефоні довіри" та надають  підтримку громадянам нашого міста.

Ми обговорили терапевтичні рамки, показання та протипоказання до роботи, коло питань, з якими можна працювати у телефонному режимі, ефективні методики.

Враховуючи те, що наші колеги знаходяться в тих самих умовах, що і інші громадяни, а також навантаження, яке спричиняється постійним потіком запитів, самі психологи також потребують емоційної підтримки та  розвантаження. Тому, значна частина часу нашої зустрічі були присвячена супервізії випадків з практики та відновлювальним технікам.

Дякуємо  Колодинській Тетяні Василівні,  директору Чорноморського ліцею № 6 та практичному психологу Черніциній Ларисі Петрівні за гостинність та теплий прийом. 

 

ГОТУЄМО МЕТОДИЧНУ БАЗУ ДЛЯ РОБОТИ З ДІТЬМИ, ЩО ЗАЗНАЛИ  ВПЛИВУ ПСИХОТРАВМУЮЧИХ ПОДІЙ

Кризове консультування та робота в умовах воєнного часу є новим викликом для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти. Підготовка, яку ми отримали у вишах стосувалась супроводу учнів та їх батьків в мирних умовах. Повномасштабна війна впливає на всіх, ніхто не може бути нейтральним, спокійним і знаходитись у стані медитації та відсторонення. Кожний реагує по-різному , в міру своєї стресостійкості, типу нервової системи, шкалі власних цінностей.

Сьогодні є велика потреба у психологічному супроводі людей різних вікових категорій і запити направлені на роботу з важкими емоційними станами та травматичним досвідом, які переживають наші громадяни. 

Тому зараз ми активно підвищуємо свою кваліфікацію, вивчаємо досвід колег України, країн Європи, Ізраїлю, які вже навчені та мають практичний досвід. 

Так, консультант ЦПРПП, Баранова Вікторія, з  30.03 до 04.04 пройшла навчання за  корекційною програмою

«ДІТИ І ВІЙНА: НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ» (Автори: П. Сміт, Е. Дирегров, У. Юле, Л. Гупта, Ш. Перрен, Р. Г’єстад

Упорядники корекційної програми: В. Климчук, Н. Москвіна,О. Прянічнікова).

Корекційна програма розрахована на роботу з дітьми, що зазнали впливу психотравмуючих подій, зокрема, воєнних дій, фізичного та психологічного насилля, та мають один або кілька симптомів посттравматичного стресу. На думку авторів Програми, застосування її в навчальних закладах надасть можливість мати об’єктивну картину психологічного стану дітей та  підлітків, учасників Програми, отримати допомогу якомога більшій кількості дітей, супроводжувати дітей та надавати пролонговану психологічну допомогу не лише протягом, але й після закінчення занять за Програмою.

ПРОФІЛАКТИКА  ПТСР. ПІДВИЩЕННЯ СТРЕСОСТІЙКОСТІ У ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ 

(ПРАКТИКУМ В РАМКАХ ШКОЛИ МОЛОДОГО ВЧИТЕЛЯ)

21 березня консультантки ЦПРПП м. Чорноморськ Шевчук Маргарита та Баранова Вікторія провели онлайн засідання школи молодого вчителя "Профілактика ПТСР. Підвищення стресостійкості у дітей та дорослих".
В рамках зустрічі був проведений практикум із стабілізації емоційного стану, надані необхідні теоретичні знання щодо гострої реакції на стрес у дорослих та дітей.
Вчителі дізналися, що в умовах стресу у дітей страждають когнітивні функції, тому може спостерігатись суттєве зниження шкільної успішності.
Педагогам були надані рекомендації щодо діагностики емоційного стану учнів, правил надання підтримки та терапевтичної реакції на їх поведінкові прояви під час уроків.

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ СУПРОВОДУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ 

Розвиток сучасного суспільства України і процеси інтеграції в європейську спільноту гостро ставлять питання забезпечення соціального захисту громадян країни, і особливо тих, хто потребує його найбільше, зокрема, це діти з особливими освітніми потребами.
Актуальність проблеми інклюзивної освіти пов’язана насамперед, з тим що чисельність дітей, які потребують корекційного навчання, неухильно зростає. З кожним роком у дитячих садочках та школах Чорноморська відкривається все більше інклюзивних груп та класів. Тому, не дивлячись на те, що нормативно-правова база супроводу інклюзивної освіти розроблена досить досконало, ми постійно стикаємось з проблемами, а саме: відсутність достатньої кількості якісно підготовлених помічників вихователя (вчителя), нестача знань та навичок у практичних психологів для розробки програм індивідуального розвитку дитини, відсутня або недостатня матеріально-технічна база для проведення корекційних занять. Для виявлення питань та труднощів у роботі з дітьми ООП, обміну досвідом та координації дій, 11 лютого, на базі ЦПРПП відбулась спільна онлайн нарада консультанітв ЦПРПП, ІРЦ та практичних психологів закладів освіти.
Консультант центру Баранова Вікторія напередодні наради провела онлайн опитування з метою виявлення проблем та запитів до консультантів ЦПРПП та ІРЦ.
Консультант з питань інклюзивного навчання, Дерев'янко Катерина, наголосила на основних функціях практичного психолога під час супроводу дитини з ООП, документах які ведуть спеціалісти та роботі, яку потрібно проводити з усіма учасниками освітнього процесу.
Консультант ІРЦ, Швець Оксана Іванівна, відповіла на актуальні запити фахівців щодо режиму роботи закладу, змін у законодавсті, умов для направлення дитини на здійснення експертної оцінки розвитку, існуючих можливостей підвищення власного професійного рівня, особливостей співпраці тощо.
Просимо керівників навчальних закладів звернути свою увагу на потребу дидактичного та матеріально-технічного забезпечення кабінетів практичних психологів, адже корекційні заняття для дітей з особливими освітніми потребами неможливо проводити без спеціального обладнання!

СІЧНЕВІ ЗУСТРІЧІ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

13 січня у приміщенні ЦПРПП відбулось засідання практичних психологів закладів освіти.
В рамках зустрічі  консультант Центру Баранова Вікторія провела тренінг "Профілактика емоційного вигорання педагогів засобами арт-терапії".  Тренінг є частиною авторської тренінгової програми "Самоменеджмент вчителя в умовах здійснення інноваційної діяльності", апробація якого пройшла в грудні 2021 року. Під час роботи був зроблений  акцент на факторах і причинах емоційного вигорання, детально опрацювані фази, етапи та симптоми.
Практична частина тренінгу була присвячена вимірюванню коефіцієнту вигорання, наявності або відсутності емоційного виснаження, професійної деперсоналізації та редукції професійних досягнень (https://psytests.org/psystate/maslach-run.html). Цікавим був досвід самодіагностики засобами кінотерапії (мультфільм «The_Last_Knit», автор методики Сергей Красин).
Учасникі тренінгу  вчились справлятись з кризою за допомогою арт-терапевтичної методики "Мост" (автор Алексей Зарицкий) та шукали ресурси у метафоричних картках "Источник" (автор Юлия Демидова).

ЗАСІДАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ

 

10 січня, у рамках засідання професійної спільноти соціальних педагогів закладів освіти, Наталия хабибрахманова, фахівець Олександрівського ЗЗСО, провела для колег майстер-клас "Формування навичок безпечної поведінки у дітей різного віку",
основою якого стали матеріали програми «Попередження та реагування у випадку насильства над дитиною: «Розпізнай. Уникай. Говори», рекомендовані МБО "Служба порятунку дітей".
Як навчити дітей розрізняти та уникати ситуацій, які загрожують безпеці їхнього тіла? Чи може сексуальне насильство впливати на психічне та фізичне здоров’я дитини, а з часом мати прояви й у дорослому житті? Як правильно надати психологічну та юридичну підтримку постраждалій дитини? - такі питання обговорювались фахівцями на круглому столі.
На сайті https://savechild.com.ua/4-7 можна знайти прості короткі мультфільми для дітей про основні правила безпечної поведінки.

ЗАПРОШУЄМО УЧНІВ 4, 6 ТА 8-ИХ КЛАСІВ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У МІСЬКОМУ МОНІТОРИНГУ "ЩО Я ЗНАЮ ПРО БУЛІНГ"

Від того, в якій атмосфері перебувають діти, залежить їхній настрій, їхнє здоров’я, їхнє бажання вчитися, приходити до закладу освіти. Безпечна, доброзичлива атмосфера, заснована на довірі і повазі є найкращою основою, щоб запобігти булінгу (цькуванню) в закладі освіти.

Вже другий рік поспіль ми проводимо масовий моніторинг серед учнів 4, 6 та 8-их класів, який має на меті ознайомлення учнів з поняттям булінгу,  з відповідальністю, яка передбачена за булінг у нашій країні, з  ознаками поведінки, яка має викликати в них занепокоєння та бути приводом звертання за допомогою до дорослих, вчить їх відрізняти звичайний конфлікт від цькування.  

Батькам учнів 4-их класів ми пропонуємо попрацювати над анкетою разом з дитиною, подивитись та обговорити  мультфільм  "Як боротися з булінгом: поради для дітей" https://youtu.be/espwzDTLVkE.

Просимо сприяти участі дітей в анкетуванні, адже  за даними нашого минулорічного дослідження від цькування потерпають від 23 % до 40 % учнів шкіл нашого міста.  Поведінка дітей, яка може бути розцінена, як булінг зустрічається  навіть серед учнів 4-5 класів. Посилання на матеріали:

анкета для учнів 4-го класу 

анкета для учнів 6-го класу

анкета для учнів 8-го класу

УЧНІ 10-11 КЛАСІВ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ  В МІСЬКОМУ МОНІТОРИНГУ "ЖИВИ ВІЛЬНО"  

Протягом жовтня 2021 року практичними психологами та класними керівниками

закладів освіти міста Чорноморськ був проведений онлайн моніторинг. Ініціатором та

організатором дослідження є Центр професійного розвитку педагогічних працівників

Чорноморської міської ради.

У моніторингу взяли участь 344 учні 10-11 класів. Це складає 36 % від загальної кількості

старшокласників міста.

 

Download
Лист про результати моніторингу ЖИВИ ВІЛ
Adobe Acrobat Document 281.5 KB

МІСЬКИЙ МОНІТОРИНГ ДО 18 ЖОВТНЯ - ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДНЯ  БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

 

З 12 до 20 жовтня  2021 року у закладах середньої освіти м. Чорноморськ відбудеться  онлайн моніторинг серед учнів 10-11 класів "ЖИВИ ВІЛЬНО".

Учням буде запропонована анкета, створена фахівцями психологічної служби, на основі Google-форм. 

Мета моніторингу  - визначення рівня обізнаності щодо проблеми, запобігання ризику втягнення молоді до ситуацій торгівлі людьми шляхом підвищення психологічної готовності молоді протистояти викликам, що можуть призвести до потрапляння в ситуації експлуатації, втягнення в злочинну діяльність.

За результатами дослідження, які будуть опубліковані на сайті ЦПРПП, рекомендуємо провести в освітніх закладах,  протягом жовтня-листопада  2021 року,  просвітницькі  тренінги та лекції на вищезазначену тематику.

Просимо  розповсюдити анкету серед учнів 10-11 класівПосилання на анкету тут

Доступ до матеріалів щодо організації профілактичного заняття можна отримати тут

Download
ЖИВИ ВІЛЬНО Методичний-посібник-без зобр
Adobe Acrobat Document 56.7 MB

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ЩОДО АДАПТАЦІЇ П'ЯТИКЛАСНИКІВ 

Download
Психологічний супровід п’ятикласників у 
Adobe Acrobat Document 8.6 MB

 ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ПРОЦЕСУ АДАПТАЦІЇ 1-ИХ КЛАСІВ

Download
Наказ про психологічний супровід процесу
exe File 12.4 KB
Download
Додаток 1. Програма психологічного супро
exe File 18.8 KB
Download
Додаток 2. Психодіагностичні методики.do
Microsoft Word Document 29.0 KB
Download
Додаток 3. Аналітична довідка з адаптаці
Microsoft Word Document 25.5 KB
Download
Додаток 4. Форма звіту Адаптація 1-их кл
Microsoft Word Document 26.0 KB

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ У МІСТІ ЧОРНОМОРСЬК НА 01.09.2021 

Download
Інформація про інклюзивну освіту у м. Чо
exe File 11.8 KB

ПЛАНУЄМО РОБОТУ ПС НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Download
План консультанта ПС Баранової В.О. 202
exe File 28.2 KB
Download
Аналітична довідка ПС 2020-2021 Чорном
Open Office Writer 35.8 KB

ЗАСІДАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ М. ЧОРНОМОРСЬК

9 вересня 2021 року на базі ЦПРПП м. Чорноморськ відбулось засідання професійної спільноти практичних психологів закладів освіти. Присутні познайомились з рекомендаціями МОН України щодо напрямків роботи психологічної служби, спланували роботу професійної спільноти на 2021-2022 н.р., опрацювали моменти щодо підбору інструментарія для корекційно-розвивальної роботи. Одним із важливих, стало питання про дозвіл батьків на роботу психолога з дітьми в умовах навчального закладу. Відповідно до п. 7 «Положення про психологічну службу системи освіти України» від 31 липня 2018 року № 885/32337 працівник психологічної служби зобов'язаний здійснювати індивідуальну діагностику та корекцію за запитом учасників освітнього процесу (ними можуть виступати самі діти, педагоги, члени адміністрації школи, а також батьки), отримавши письмову згоду батьків (законних представників). Враховуючи вищезазначене, учасниками засідання було прийнято рішення щодо обов'язкового отримання письмового дозволу батьків (законних представників) у разі проведення індивідуальної діагностики, корекції, або включення дитини у корекційну групу. На підставі того ж Положення про ПС, консультативну, просвітницьку та профілактичну діяльність практичні психологи та соціальні педагоги мають право здійснювати без письмового дозволу батьків, відповідно річного плану роботи, затвердженого керівником навчального закладу.

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ

30 липня 2021 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Чорноморськ відбувся інструктивно-методичний семінар для соціальних педагогів закладів освіти.
Головний спеціаліст відділу освіти Верис А.Л. надала консультацію щодо процесу організації гарячого харчування в школах для учнів початкових класів.
Для забезпечення харчуванням у школі учнів 5-11 класів пільгових категорій - з малозабезпечених сімей, дітей, що знаходяться під опікою, сиріт, внутрішньо переміщених осіб, дітей батьків учасників АТО, батькам, або особам, які їх заміщують потрібно до 6 вересня звернутись до соціального педагога школи , написати заяву та надати необхідні довідки.
Інженер-технолог з організації харчування Буняк І.Г. звернула увагу учасників семінару про необхідність виконання санітарних та протиепідемічних норм під час навчального процесу, а саме: всі учні, яким більше 12 років, під час знаходження у коридорах школи, повинні одягати захисні маски. Виняток становлять діти, які мають медичні протипоказання.
Консультант ЦПРПП з питань психологічного супроводу Баранова В.О. опрацювала з фахівцями основні напрямки роботи у 2021-2022 н.р., познайомила з методичними ресурсами, рекомендованими МОН України, звернула увагу на важливість організації профілактичної та просвітницької роботи з учнями, а саме: формування медіа-культури та інформаційної грамотності, здорового способу життя, популяризації ненасильницької моделі поведінки, статевого виховання.

ФАХІВЦЮ ПС НА ДОПОМОГУ: ДІАГНОСТИЧНИЙ МІНІМУМ

Download
Диагностичний мінімум Панок.pdf
Adobe Acrobat Document 435.5 KB

ПРО ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ У 2021- 2022 н.р.

Download
Лист МОН Методичні Психологія 2021.pdf
Adobe Acrobat Document 1'010.8 KB

2021-2022 н.р.

МІСЬКИЙ   ОНЛАЙН МОНІТОРИНГ

 

З 15 до 30 травня 2021 року міським методичним кабінетом відділу освіти Чорноморської міської ради, був проведений он-лайн моніторинг, в якому взяли участь працівники психологічної служби   закладів середньої, дошкільної  та позашкільної освіти м. Чорноморськ.

 

Мета — моніторинг емоційного стану фахівців служби, рівня задоволеністю результатами робочого процесу у 2020-2021 н.р., вибору щодо основних видів діяльності в умовах дистанційної роботи, вивчення професійних потреб та запитів, напрямів попереднього планування на наступний навчальний рік.

 

У якості інструментарію було розроблено он-лайн анкету "Анкетування працівників психологічної служби щодо аналітики та планування методичної роботи на 2021-2022 н. р."

 

У дослідженні взяли участь 33 фахівці, з них 23 - практичні психологи і 10 соціальних педагогів.

Результати анкетування можна перегянути тут

 

АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ПС СЛУЖБИ М. ЧОРНОМОРСЬК

Download
Аналітична довідка ПС 2020-2021 Чорном
Open Office Writer 36.1 KB

ЗВІТ ПРО РОБОТУ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ УЧНІВ, 2021

Для оформлення звіту про  наші заходи з профорієнтаціїї ми використовуємо Padlet (http://ru.padlet.com/) - мультимедійний ресурс для створення, спільного редагування та зберігання інформації. Ознайомитись з результатами наших заходів можна тут

МІСЬКИЙ МОНІТОРИНГ "ДОСЛІДЖЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ДІТЕЙ 5(6)-ТИ РОКІВ ДО НАВЧАННЯ У ШКОЛІ"

Download
Наказ про моніторинг готовності майбутні
Open Office Writer 22.6 KB
Download
Додаток 1 Рекомендований інструментарій.
Open Office Writer 23.9 KB
Download
Додаток 2 Оформлення результатів дослідж
Open Office Writer 17.2 KB
Download
Додаток 3 аналітичний звіт за результата
Open Office Writer 20.5 KB

ПСИХОЛОГІЧНА КУЛЬТУРА ПЕДАГОГА В ДІЇ

Педагогічний стиль - це індивідуальність кожного вчителя, його особистості, а методична робота відображає цей світ. Складність та актуальність поставлених перед вчителем задач вимагає адекватного поєднання його психологічних, педагогічних, психофізиологічних та соціальних якостей, тобто відповідної психологічної культури.
10 березня 2021 року міським методичним кабінетом, на чолі із завідувачкою Людмилою Адаменко, на платформі ZOOM, була проведена методична рада у якій, завдяки онлайн формату, взяли участь 37 педагогів загальноосвітніх закладів Чорноморська, смт. Олександрівка та с. Мала Долина. Тема засідання "Знайомство з досвідом роботи педагогів, які атестуються на звання "Вчитель-методист" та "Старший вчитель".
На основі аналізу досвіду методичної роботи  наших педагогів, ми побачили, що більшість  з них активно використовує основи психологічних знань під час організації освітнього процесу.

МІСЬКИЙ СЕМІНАР "РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ ШКОЛЯРІВ"

Далай-лама якось сказав, що емоційний інтелект напряму пов’язаний з духовним зростанням людини, і причина всіх негативний подій на Землі – негативні емоції, які переживають люди.
У зв'язку із збільшенням чисельності випадків небезпечної поведінки серед дітей, 11 березня 2021 року на базі методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Іванова Алла Федорівна, практичний психолог ЗОШ № 3, провела для своїх колег семінар "Розвиток емоційного інтелекту школярів".
Алла Федорівна поділилась з колегами своїм досвідом, щодо вирішення таких питань: як долати "емоційну глухоту" у дітей, вчити їх розпізнавати емоції, стани та почуття свої та оточуючих людей, підвищувати стресостійкість, формувати почуття міри.
Будемо раді, якщо даною темою зацікавляться педагоги та батьки, тому, що низький рівень емоційного інтелекту напряму пов’язаний з такими проблемами, як:
• Самотність;
• Соціальна неуспішність, особистісна нереалізованість;
• Суїцидальні ризики;
• Різні види залежності;
• Кримінальні вчинки тощо.
Дякуємо Івановій Аллі Федоровні за змістовний матеріал семінару.
Download
Лист щодо додаткових заходів.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Download
Семінар Розвиток емоційного інтелекту.do
exe File 18.6 KB
Download
2021-Розвиток емоційного інтелекту.pptx
Microsoft Power Point Presentation 623.9 KB
Download
Скарбничка вправ Емоційний інтелект.docx
Microsoft Word Document 35.0 KB

КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

Наприкінці лютого завершилась робота з групою педагогів Олександрівської школи, які обрали  курс "Підвищення психологічної та емоційно-етичної компетентності".
Курс складається з 15 практичних годин. Основною метою є підвищення рівня обізнаності учасників групи щодо глибинних психічних процесів особистості, здатності усвідомлювати почуття та емоційні стани власні та інших людей; удосконалення раніше набутих та /або набуття нових компетентностей у межах професійної діяльності, психологічне розвантаження.

РЕЗУЛЬТАТИ МІСЬКОГО МОНІТОРИНГУ "НА ПОРОЗІ ПРОФЕСІЙНОГО ВИБОРУ"

Відповідно до наказу  по  відділу освіти Чорноморської міської ради про проведення профорієнтаційних заходів, протягом лютого 2021 року фахівцями психологічної служби буде проведений онлайн моніторинг. Мета: виявлення рівня обізнаності  учнів 10-их класів про алгоритми вибору професії, готовність до професійного вибору, самостійність, активність, особливості цінносної сфери.

Download
Про результати моніторингу На порозі про
Open Office Writer 336.5 KB

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГРИ ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ "ZNO GAME"

Зовнішнє незалежне оцінювання радикально відрізняється від звичної щоурочної форми перевірки знань, до якої учні звикають з початкової школи. Тому проблема психологічної підготовки випускників до ЗНО щороку набуває актуальності.
Як правило, особливої уваги збоку психолога потребують зовсім не мотивовані або, навпаки, занадто зациклені на високому результаті, відповідальні діти, для яких рік до іспитів може серйозно вплинути на здоров'я.
25 лютого 2021 року практичний психолог Битова Світлана Василівна презентувала свою авторську гру для старшокласників "ZNO game". Гра проводиться протягом року у декілька етапів. Ігрове поле і всі набори дидактичних можуть використовуватися у психологічній роботі не тільки з учнями, але й їх батьками та вчителями. Терапевтичні питання, які піднімаються під час гри будуть корисними для всіх, хто є причетним до процесу ЗНО. Апробація успішно пройшла на базі ЗОШ № 1 протягом 2019-2020 н.р.
Дякуємо Світлані Василівні за творчій підхід до справи та змістовний матеріал презентації.

КРУГЛИЙ СТІЛ "ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ В М. ЧОРНОМОРСЬК"

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу.
24 лютого 2021 року на базі міського методичного кабінету був проведений круглий стіл "Шляхи розвитку інклюзивної освіти в м. Чорноморськ".
У зустрічі взяли участь: Чегаринська К.І. - заступник начальника відділу освіти Чорноморської міської ради, Рабович Т.І. - головний спеціаліст відділу освіти, Сітяшенко О.В.- директор ІРЦ, Баранова В.О. - методист психологічної служби, Козлова Наталія Ігорівна - директор НВК, Якубовська Т.В. - завідувачка ДНЗ № 2, Нікора Т.Л. - керівник міського логопедичного пункту, Касьян Г.С.- методист ДНЗ № 2, Журавель А.І.- психолог ДНЗ № 2.
Провідною ідеєю інклюзивної освіти є, крім надання освітніх послуг і соціалізації дитини, своєчасна корекційно-розвиткова робота з учнем, яка відповідає його потребам. У навчальних закладах нашого міста учням надаються логопедичні та психологічні послуги. Основною проблемою щодо повноцінного забезпечення інклюзивною освітою учнів з ООП є відсутність вчителів дефектологів у штаті закладів дошкільної та середньої освіти та міського ІРЦ.
Також на на зустрічі піднімались питання щодо обов'язкового забезпечення учнів, які потребують супроводу, помічниками дитини; про оплату праці фахівців, які надають додаткові освітні послуги, формування толерантного ставлення до дітей з ООП у дитячих колективах, комплектування інклюзивних класів та груп ДНЗ на 2021-2022 н.р. та інше.

РЕЗУЛЬТАТИ МІСЬКОГО МОНІТОРИНГУ "ПСИХОЛОГІЧНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ"

Download
Аналітичний звіт. Ранній вік. Чорноморсь
exe File 19.5 KB

РЕЗУЛЬТАТИ МІСЬКОГО МОНІТОРИНГУ "АДАПТАЦІЯ УЧНІВ 1-ИХ КЛАСІВ ДО НОВИХ УМОВ НАВЧАННЯ, 2020-2021 Н.Р."

Download
Адаптація 1 кл. ЧОРНОМОРСЬК 2020-2021.d
exe File 17.6 KB

РЕЗУЛЬТАТИ МІСЬКОГО МОНІТОРИНГУ "АДАПТАЦІЯ УЧНІВ 5-ИХ КЛАСІВ ДО НОВИХ УМОВ НАВЧАННЯ, 2020-2021 Н.Р."

Download
Адаптація учнів 5-их класів Чорноморсь
exe File 17.1 KB

РЕЗУЛЬТАТИ МІСЬКОГО МОНІТОРИНГУ "АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ 3-4 РОКІВ ДО УМОВ ЗДО, 2020-2021 Н.Р."

Download
Адаптація дітей 3-4 років до умов ЗДО 2
exe File 13.6 KB

ЗВІТ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ 9-11 КЛАСІВ. ЧОРНОМОРСЬК, 2021

Для оформлення заходів з профорієнтації ми  використовуємо Padlet (http://ru.padlet.com/) - мультимедійний ресурс для створення, спільного редагування та зберігання інформації. З результатами нашої роботи  можно ознайоимитись тут

ОНЛАЙН МОНІТОРИНГ ДЛЯ УЧНІВ 10-ИХ КЛАСІВ

Відповідно до наказу  по  відділу освіти Чорноморської міської ради про проведення профорієнтаційних заходів, протягом лютого 2021 року фахівцями психологічної служби буде проведений онлайн моніторинг. Мета: виявлення рівня обізнаності  учнів 10-их класів про алгоритми вибору професії, готовність до професійного вибору, самостійність, активність, особливості цінносної сфери.

Пройти анкетування учням можна за посиланням

ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради на 2020-2021 навчальний рік, з метою активізації пізнавально-пошукової профорієнтаційної діяльності учнів, допомоги у конкретному професійному виборі, в оволодінні способами самооцінювання власних індивідуально-психологічних особливостей, підтримки учнів із соціально-незахищених та кризових сімей фахівцями психологічної служби закладів середньої освіти м. Чорноморськ з учнями 9-11 класів будуть проведені  профорієнтаційні заходи

Download
Наказ про проведення профорієнтаційних з
Open Office Writer 24.6 KB
РОДИНА - БЕЗПЕЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ДЛЯ ДИТИНИ
За статистикою приблизно кожна четверта дитина зазнавала фізичних покарань у родині або піддавалась іншим формам жорстокого поводження. Таке виховання призводить до порушення фізичного та психічного здоров'я, негативно впливає на розвиток, самооцінку, формує недовіру до інших.
Жорстоке поводження з дітьми варто попереджати, проводити з батьками просвітницьку роботу, вчасно реагувати, а для цього потрібен комплексний міжсекторальний підхід.
24 грудня 2020 року міським методичним кабінетом на платформі ZOOM був організований семінар для практичних психологів та соціальних педагогів закладів середньої та дошкільної освіти м. Чорноморськ "Профілактика насильства щодо неповнолітніх у родині".
У якості спікерів були запрошені: Хабібрахманова Наталія Іванівна - соціальний педагог Олександрівської школи, Марінова Галина Михайлівна - інспектор ювенальної превенції Чорноморського відділення поліції, Гурман Надія Анатоліївна - психолог ЦСССДМ.
Учасники семінару ознайомились з інформацією про ситуацію з домашнім насильством по м. Чорноморськ, опрацювали законодавчу базу, превентивні заходи з батьками, які потрібно проводити у кожному навчальному закладі, порядок дій у випадках жорстокого поводження з дитиною.
Download
Адаптація до умов ДНЗ 2020 - 2021 н.р.
exe File 13.6 KB

З СІЧНЯ 2021 РОКУ  РОЗПОЧНЕ СВОЮ РОБОТУ ІНТЕРВІЗІЙНА ГРУПА ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ М. ЧОРНОМОРСЬК

Робота практичного психолога, соціального педагога  - це постійний контакт із людськими історіями, болем, радощами. І часто фахівець зустрічається із усім цим одночасно. Робота з людьми та їхніми історіями - це відповідальність. Враховуючи, що ми працюємо із конфіденційною інформацією, ми не можемо згрузити власні емоції й отримати пораду від колеги із сусіднього кабінету. Що ж робити, коли потрібна професійна підтримка? Самостійно створити її для себе! Важливі речі та процеси не обовязково мають бути складними.

З січня 2021 року розпочинає свою роботу інтервізійна група для фахівців психологічної служби у форматі ZOOM-конференції.

Правила роботи групи та умови проведення інтервізійних зустрічей будуть оголошені додатково.

Про переваги інтервізійної роботи, структуру  та особливості оформлення опису випадку з практики можна дізнатись із методички   "Інтервізія для психологів: простий та корисний посібник"/Упоряд. О. Павлишина, Т. Руденко - Київ, 2019. - 28 с.

Download
Інтервізія для психологів.pdf
Adobe Acrobat Document 1.7 MB

ОБГОВОРЮЄМО  НОВИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ  СТАНДАРТ "ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ"

Download
Standart_Praktychnyy_psykholoh.pdf
Adobe Acrobat Document 6.3 MB

МЕТОДИСТУ НА ДОПОМОГУ

Науково-методичне забезпечення діяльності психологічної служби системи освіти в умовах децентралізації
(моделі, досвід) Колективна монографія За наукової редакції В.Г. Панка

Download
nauk-metod-zabezp-dialnosti.pdf
Adobe Acrobat Document 1.0 MB

У  ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ТА СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ М. ЧОРНОМОРСЬК ВІДБУВСЯ ОНЛАЙН ОГЛЯД ІНФОРМАЦІЙНИХ КУТОЧКІВ  ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Відповідно Указу Президента України від 21.09.2020 № 398/2020 “Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від насильства”, плану роботи відділу освіти на 2020-2021 н.р., з метою підвищення рівня обізнаності батьків у питаннях ненасильницького виховання дітей, методах створення прийнятного психоемоційного клімату у родинах, протягом листопада 2020 року у закладах дошкільної та загальної середньої освіти м. Чорноморськ відбувся онлайн огляд інформаційних куточків практичних психологів.

В огляді взяли участь вісім  навчальних закладів дошкільної освіти (ДНЗ № 2, 3, 5, 8, 10, 11, 12, 14) та дев'ять загальної середньої освіти (ЗОШ № 1, 2, 3, 4, 6, 7, гімназія № 1, НВК, ОЗОШ).

Учнями ЗОШ № 4 під керівництвом практичного психолога Смирнова М.В. був знятий відео ролік, присвячений проблемі насильства у родинах за ознакою статі. Переглянути відео можна тут

Посилання на наказ про результати огляду тут

Посилання на всі матеріали, які були подані на огляд тут

  

ФАХІВЦЮ  ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ НА ДОПОМОГУ:

Download
Набір уроків. Навчатися безпеці.pdf
Adobe Acrobat Document 33.2 MB
Download
Посібник__Не смійся з мене_ .pdf
Adobe Acrobat Document 3.1 MB
Download
Не торкайся мене.pdf
Adobe Acrobat Document 15.3 MB
Download
Методичні рекомендації МОН щодо профілак
Adobe Acrobat Document 1.2 MB
Download
Стоп булінг. Профілактичні заняття.pdf
Adobe Acrobat Document 8.5 MB
Download
Кодекс безпечного освітнього середовища.
Adobe Acrobat Document 42.1 MB

МІСЬКИЙ МОНІТОРИНГ  СЕРЕД УЧНІВ 4-ИХ, 6-ИХ, 8-ИХ КЛАСІВ "ЩО Я ЗНАЮ ПРО БУЛІНГ?"

За даними Всесвітнього дослідження ЮНІСЕФ більше 67 % українських школярів стикаються з проявами булінгу. Україна займає 9 місце серед 42 країн за чисельністю випадків.

 

 На початку листопада 2020 року практичні психологи закладів середньої освіти, спільно з методичним кабінетом відділу освіти Чорноморської міської ради, провели онлайн опитування учнів 4, 6 та 8 класів. Моніторинг мав діагностичний та просвітницький напрямок. Всього у дослідженні взяли участь 1244 респонденти, що складає 50 % учнів даного віку.

Результати моніторингу показали, що в закладах середньої освіти м. Чорноморськ, показник випадків булінгу становить 23 - 40 %, що на 23 % нижче, ніж в середньому по Україні.

З результатами моніторингу  можна ознайомитись тут

МІСЬКИЙ МОНІТОРИНГ "САМООЦІНКА ЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ПЕДАГОГА  ТА ЯКОСТІ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ"

З 28 до 30 жовтня 2020 року психологічної службою, спільно з міським методичним кабінетом відділу освіти Чорноморської міської ради, було проведено он-лайн анкетування серед педагогів закладів середньої освіти м. Чорноморськ.

Мета — дослідження рівня адаптації педагогів, учнів та батьків до освітнього процесу в умовах адаптивного карантину.

 Протягом трьох днів у дослідженні взяли участь 219 педагогів, що складає 41 % від загальної кількості вчителів закладів середньої освіти.

З результатами  моніторингу "Самооцінка емоційного стану педагога та якості освітнього процесу в умовах адаптивного карантину" можна ознайомитись тут
 

ФАХІВЦЮ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ У 2020-2021 Н.Р.