Керівникам органів управління освітою Одеської області

 

Шановні колеги!

 

Запрошуємо керівників закладів дошкільної освіти, які Вам підпорядковані, взяти участь в онлайн – зустрічі «ПОРАДНИК для директора закладу дошкільної освіти: як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти». Захід відбудеться 04 листопада 2021 року об 11:00 на платформі Zoom.

Під час онлайн-зустрічі будуть розглянуті наступні питання:

 • система забезпечення якості дошкільної освіти;

 • ресурси для керівника закладу дошкількроки проведення самооцінювання закладу дошкільної освіти;

 • інструментарій для самооцінювання;

 • практичне онлайн-оцінювання.

Долучитися до заходу на платформі Zoom можна за посиланням:

Підключитися до конференції  Zoom

https://us02web.zoom.us/j/86369600132?pwd=TTNZWXBOZ3V5anREVElPQ09NbHJwQT09

 

Ідентифікатор конференції: 863 6960 0132

 

 

 

Вихователі, вихователі-методисти, інструктори з фізкультури, музичні керівники закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ взяли активну участь у майстер-класі «Дитяча хореографія», який відбувся 20 жовтня 2021 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 «Чебурашка»Чорноморської міської ради Одеської області.

 

Метою заходу було підвищення професійної майстерності педагогів щодо формування хореографічної компетентності у дітей дошкільного віку. Юлія Афанасьєва, хореограф ансамблю бального танцю «Сузір’я» та керівник гуртка естрадного танцю «Фантазія» Юлія Соколюк (Центр позашкільної освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області) поділилися з педагогами професійним досвідом, показали практичну значущість хореографії. У дружній обстановці були розглянуті такі різновиди музично - ритмичної діяльності, як гімнастика, ритмика, ігрові вправи, музично-ритмічні ігри, музично-ритмічні композиції, а Віденський вальс у виконанні Катерини та Андрія, вихованців «Сузір’я», викликав бурхливі оплески учасників.

 

По закінченню майстер-класу учасники обговорили проблеми та перспективи розвитку хореографічного мистецтва, відзначили професіоналізм та творчу роботу хореографів.

 

«Танцювальне мистецтво допомагає розкритися дитині, проявити характер, темперамент, творче мислення. Ритмічні рухи під музику підвищують інтерес дитини до мистецтва, вдосконалюють фізичний стан малюка. Можна сміливо говорити, що дитячі ігрові танці формують не тільки творчі здібності, але і художній смак» , зазначила Алла Керізь, консультант Центру професійного розвитку педагогів Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області.

 

Щира вдячність педагогічному колективу дошкільного навчального закладу (ясла-садок)20 «Чебурашка» - завідувачка

Людмила Жаковка — за комфортні умови для проведення заходу!

 

Покликання на фотогалерею

 

8 жовтня 2021 року майстер-клас по футболу провів на базі стадіону Чорноморської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 6 Вадим Федотов, тренер футбольного клубу «Чорноморець».

Спочатку розминка, вправи на атаку і гра. Підопічні «Чорноморця» на своєму прикладі показали педагогам закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ напрацьовані вміння і навички.

 

Запрошені гості відзначили індивідуальний підхід тренера до кожного гравця, ознайомилися з правильним розташуванням гравців на футбольному полі, основними правилами гри у футбол.

 Сподіваємося на подальшу співпрацю тренерів футбольного клубу і фахівців дошкільних закладів!

 

Покликання на фотогалерею

 

7 жовтня 2021 року спільно з осередком Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» (далі ВГО «АПДО») у Вінницькій області і осередком ВГО «АПДО» в Одеській області у форматі онлайн проведено вебінар «Впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів у закладі дошкільної освіти на основі концепції HACCP». Модератор заходу - Алла Керізь, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, голова осередку ВГО «АПДО» в Одеській області, спікери заходу - Олена Черешнюк, кандидат педагогічних наук, завідувач комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 30 Вінницької міської ради», голова місцевого осередку ВГО «АПДО» у Вінницькій області, Ольга Серебреннікова, сестра медична старша комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 30 Вінницької міської ради».

 

До уваги учасників було надано досвід роботи з наступних питань: нормативно-правові акти, які зобов’язують заклади дошкільної освіти (далі ЗДО) розробити та впровадити систему HACCP; як запровадити систему HACCP у ЗДО; програми передумови системи HACCP; впровадження основних принципів HACCP.

 

В роботі семінару взяли участь завідувачі, медичні працівники, комірники, завгоспи дошкільних закладів Одеської області.

 

При підведенні підсумків учасники заходу відзначили його практичну значимість, зазначили, що подібні заходи сприяють зміцненню зв'язків між закладами дошкільної освіти областей та ефективному впровадженню інноваційного досвіду роботи.

 

Щиро дякуємо нашим спікерам та учасникам за конструктивне обговорення теми!

 

Інформацію про захід розміщено на сайті Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області

 

5 жовтня 2021 року до дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6 «Сонечко» Чорноморської міської ради Одеської області завітали вчителі початкових класів: Валентина Матвеєва, Наталія Лозова, Алла Гусакова, Віта Чайка Чорноморської загальноосвітньої школи № 2.

 

«Школа і дошкільний заклад — дві ланки в системі освіти. Сформовані в закладі дошкільної освіти компетентності та навички складають необхідний фундамент, на основі якого будується освітній процес в школі. Вони допомагають дитині включитися в нові умови. Тому в освітній роботі школи і закладу дошкільної освіти, повинна існувати наступність відповідно до Закону України «Про освіту», «Базового компоненту дошкільної освіти» - зазначила Лариса Лихіна, завідувач дошкільного закладу.

 

Учасники круглого столу «Готовність дітей до навчання у школі: психологічні аспекти та роль дорослого» обговорювали надзвичайно актуальні питання: «психологічна готовність дитини до школи», «наступність», «компетентність», «готовність дитини до НУШ»; компоненти психологічної готовності до навчання у школі (фізіологічна готовність, емоційно-вольова, мотиваційна, соціальна, інтелектуальна готовність); «самостійність» та «відповідальність» як базові компетенції старшого дошкільника, застосування інноваційних технологій в освітньому процесі дошкільного закладу.

 

Педагогічні працівники дошкільного закладу: Марина Паша, Наталія Кохан, Наталія Усатюк поділилися досвідом роботи із застосуванням новітньої освітньої психолого-педагогічної технології «Мнемотехніка» в роботі з дітьми, а Світлана Лаврінець представила до уваги присутніх напрямки просвітницької роботи з батьками майбутніх першокласників.

 

Наприкінці зустрічі Наталія Трегубова, вихователь-методист закладу, підвела підсумки та ознайомила вчителів з експозицією міні-музею «Талановиті пальчики».

 

Інформацію про захід розміщено на сайті Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області

 

Покликання на фотогалерею

 

 

29 вересня 2021 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області спільно з футбольнім клубом «Чорноморець» на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 11 «Лялечка» організував і провів зустріч з професійною спільнотою інструкторів з фізкультури дошкільних навчальних закладів м. Чорноморськ.

 

Зустріч за темою «Інноваційні підходи організації фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі дошкільної освіти» відбулася на свіжому повітрі та зарядила натхненням учасників події. Основними напрямами зустрічі стали: впровадження Базового компоненту дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти) у практику роботи та актуалізація питань фасилітації гри в закладі дошкільної освіти; можливості футболу для реалізації завдань фізичного виховання; педагогічна практика з розвитку основних рухових навичок у дітей старшого дошкільного віку через різні форми організації заходів.

 

Щира вдячність Олександру Царенко і Вадиму Федотову, тренерам футбольного клубу «Чорноморець», які підтримали зустріч. Тренери підкреслили важливість використання елементів спортивних ігор в заняттях, адже ігри сприяють вдосконаленню рухових умінь і навичок, розвитку в дітей фізичних якостей, дають змогу задовольнити їхні інтереси й потреби в руховій сфері, стабілізувати почуття й емоції, розвинути не тільки фізичні, але і психічні, інтелектуальні та морально-вольові якості. Акцентували увагу на партнерській взаємодії учасників освітньго процесу.

 

За отриманими численними позитивними відгуками вже зрозуміло, що програма заходу перевищила всі очікування!

 

Далі буде...

 Інформацію про захід розміщено на сайті Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області

Покликання на фотогалерею

 

Для підвищення професійної компетентності педагогів

28 вересня 2021 року на базі ДНЗ (ясла-садок) № 12 «Снігуронька» (в онлайн режимі) відбулося засідання професійної спільноти вихователів дітей середнього дошкільного віку на тему «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху» ( керівник спільноти Оксана Георгіївна Гаєвець, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок)

№ 12 «Снігуронька»).

 

Під час засідання були обговорені питання: соціальна компетентність педагога і її вплив на створення сприятливого соціально-педагогічного клімату, зміст та забезпечення якості освіти відповідно до міжнародних стандартів, про перелік нормативно-правової бази, основні орієнтири діяльності у 2021/2022 навчальному році. Також в ході роботи було висвітлено питання соціального партнерства, адже для дошкільного закладу одним з перших партнерів є сім'я.

 

По закінченню Оксана Гаєвець підвела підсумки заходу та запропонували схвалити План роботи професійної спільноти у 2021/2022 навчальному році.

 

Шановні працівники дошкілля, батьки, вихованці! Щиро вітаю Вас із Днем Дошкілля!

Шановні педагоги! Ви здійснюєте щоденну копітку, напружену, вкрай необхідну роботу. Виховуючи малят, передаючи їм знання, ви вкладаєте в них частинку своєї душі! Від вашої мудрості, терпіння та уваги залежить благополучне дитинство і подальша доля кожного вихованця. Діти виростають, стають дорослими і самостійними, але своїх вихователів пам'ятають усе життя.

Дякую вам, шановні колеги,  - за терпіння, небайдужість і бажання зробити дошкільну освіту цікавою, якісною і доступною для кожної дитини!

Бажаю всім миру та злагоди, наснаги в роботі, успіхів в осягненні нового й прогресивного, професійного задоволення і творчих здобутків.

Творчі привітання  від колективів закладів дошкільної освіти міста Чорноморська

24 вересня 2021 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників (далі ЦПРПП), в межахпроведення Всеукраїнського тижня Дошкілля, відбулася зустріч з професійною спільнотою музичних керівників закладів дошкільної освіти м. Чорноморськ "Сучасні підходи організації музичного виховання в ЗДО відповідно до Базового компонента дошкільної освіти".

Зустріч почалася пісенним привітанням до Дня дошкілля Вероніки Кайдалової, музичного керівника ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 "Росинка".

Алла Керізь, консультант ЦПРПП, представила виступ з презентацією на тему "Сучасні підходи організації музичного виховання". Алла Владиславівна разом з колегами розглянула методологічні основи проведення і організації музичного виховання в дошкільному закладі. Акцентувала увагу присутніх на використанні музики як універсального засобу впливу на розвиток дитячої особистості; консолідації зусиль та рівноцінному партнерстві музичних керівників, вихователів, батьків у розвитку музичних здібностей дітей; ефективному поєднанні ілюстрацій до літературних творів, репродукцій картин із слуханням музики тощо.

На завершення зустрічі було прийнято рішення: впроваджувати в практику музичного керівника різні передові методики і інноваційні технології, спрямовані на розвиток музичних здібностей; продовжувати роботу по залученню вихованців до шедеврів світового музичного мистецтва як засобу, що забезпечує повноцінний різнобічний розвиток дитини і формування її особистісних якостей.

Покликання на фотогалерею

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЗМІСТ ОСВІТНЬОЇ РОБОТИ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

2021/2022 н.р.

2020/2021 н.р.

2019/2020 н.р.

 

Лист МОН № 1/9-419 від 02.07.19 року "Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році"

 

Наказ МОН № 1033 від 29.07.2019 року "Про впровадження нової редакції Українського правопису"

Наказ МОН № 97 від 31.01.2018 року "Про затвердження примірного тематичного плану та примірної програми навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності"

Наказ МОН № 609 від 08.06.2018 року "Пpo затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти"

Наказ МОН № 447 від 03.05.2018 року "Про затвердження Примірного переліку обладнання для оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів"

Наказ МОН № 372 від 16.04.2018 року "Про затвердження Примірного положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти"

Наказ МОН України №1633 від 19.12.2017 “Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти”

Наказ Міністерства внутрішніх справ України №657 від 31.07.2017 “Про затвердження Змін до Правил пожежної безпеки в Україні”

Посібник “Ляльки з особистими історіями (ляльки-персони): методика соціального та психологічного розвитку дитини”

Методичні рекомендації “Моніторинг якості дошкільної освіти: кваліметричний підхід до оцінки розвитку дитини”

Розпорядження КМУ № 568-р від 24.07.2019 року "Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права"

Методичні рекомендації щодо педагогічних працівників закладів дошкільної освіти у літньо-оздоровчий період

Download
Metod_ recom_Lito.docx
Microsoft Word Document 27.7 KB

З 26 по 28 травня 2021 р. у Києві відбулися Дванадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» й виставка освіти за кордоном «World Edu». У межах виставки 27 травня кафедрою дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР проведено онлайн-захід у формі творчої майстерні «Технопарк художньо-педагогічних ідей як форма підвищення професіоналізму педагога закладу дошкільної освіти» (керівник Шульга Людмила Миколаївна, к.пед.н, доцент кафедри).

 

Захід зібрав численну аудиторію з різних куточків України, а це 90 педагогів із Запорізької, Львівської, Одеської, Полтавської, Херсонської областей України. Приємною подією стала участь у заході начальника відділу дошкільної освіти МОН України Світлани Іванівни Нерянової, яка привітала колектив Інституту з приводу розміщення покликання на веб-ресурс «Технопарк художньо-педагогічних ідей» на сайті МОН України.

 

Учасники ознайомилися з можливостями ресурсу в отриманні інформації стосовно змісту художньої техніки, форм, методів, прийомів, матеріалів, інструментів, механізмів та способів її застосування, а також у використанні наданого матеріалу в освітньому процесі з дітьми.

 

У сесійних залах платформи Zoom спікерами проведено майстер-класи, під час яких відбулось опанування учасниками заходу інноваційних підходів в організації художньої діяльності.

 

Щиро дякуємо всім учасникам творчої майстерні за активність, художній креатив і позитивний настрій!

Фото за посиланням

 

 

Нейропсихологічний аспект в логопедичній роботі

 

18 травня 2021 року на базі міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області відбувся воркшоп «Нейропсихологічний аспект в логопедичній роботі», спікер - Анжела Кошева, вчитель-логопед ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок» Чорноморської міської ради Одеської області.

 

Воркшоп (workshop – «робоча майстерня») означає демонстрацію робочого процесу майстра для спеціальної аудиторії з метою поділитися практичними навичками в будь-якому ремеслі. Учасники заходу вчителі — логопеди, практичні психологи, вихователі, вихователі методисти закладів дошкільної освіти міста.

 

Анжела Миколаївна розкрила закономірності та строки визрівання структур головного мозку, надала рекомендації щодо застосування нейропсихологічних методів та прийомів в освітньому процесі, розглянула питання щодо перспективністі та наступністі між закладом дошкільної освіти та початковою школою.

 

Була представлена презентація з теми та проведена практична робота з колегами з використанням різноманітних нейропсихологічних ігор.

 

Навчання пройшло невимушено, цікаво. Учасники під час проведення рефлексії зазначили, що дидактичні матеріали Анжели Миколаївни зрозумілі, доступні та обов’язково будуть використовуватися у практичній діяльності.

 

Організатор воркшопу Алла Керізь, методист міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради.

Інформацію про захід розміщено на сайті Чорноморської ради Одеського району Одеської області

 

 

25 лютого та 01 березня 2021 року на базі Чорноморської міської ради відбулось навчання з питань медичного обслуговування дітей дотримання санітарно-гігієнічного режимів в закладах дошкільної освіти Чорноморської міської територіальної громади. Керівники, медичні працівники, комірники дошкільних закладів взяли участь у заході.

 

З вітальним словом виступила Ольга Волкова, начальник відділу охорони здоров’я Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, презентувавши програму навчання. Програма охопила модулі, тематику яких розробила Ірина Болдескул, лікар-епідеміолог КНП «Чорноморська лікарня» Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області.

 

Ключову роль у проведенні навчання відігравали спікери, які підтримували діалог між учасниками навчання, дбали про атмосферу довіри та професійного обміну:

 

- Ірина Болдескул, лікар-епідеміолог КНП «Чорноморська лікарня» Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області;

 

- Євгенія Красовська, лікар-педіатр КНП «Чорноморська лікарня» Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області;

 

- Лариса Татарчук, лікар-педіатр КНП «Чорноморська лікарня» Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області;

 

- Галина Сопільняк, начальник відділу Чорноморського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області;

 

- Андрій Сапунков, керівник управління Чорноморського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області;

 

- Ганна Задьорна, лікар-епідеміолог ДУ «Лабораторний центр МОЗ України на водному транспорті»;

 

- Вадим Баца, провідний інспектор Чорноморського міського відділу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області.

 

Координатор навчання - Алла Керізь, методист міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області.

 

У фокусі обговорень були орієнтири на виклики сьогодення. Наступне навчання для медичних працівників відбудеться у квітні 2021 року.

 

Чекаємо на нові зустрічі!

Фото за посиланням

 

 

 

21.02.2021

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови!

Це свято було проголошено на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася у листопаді 1999 року.

Його головна, декларована мета - сприяння культурній і мовній різноманітності світу, крім того ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема у мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.

Це свято для носіїв 6000 мов, які на сьогодні зафіксовані в світі, однак багато мов знаходяться на межі повного зникнення. А рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості, вона накопичує традиції і досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Тож маємо робити все для збереження і поширення рідної, української мови не тільки в Україні, але і за її межами.

Вихованці і педагоги, батьки вихованців ДНЗ (ясла-садок) № 2 «Колобок», ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 3 «Казка», ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко», ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка», ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка», ДНЗ (ясла-садок) № 11 «Лялечка», ДНЗ (ясла-садок)12 «Снігуронька», ДНЗ (ясла-садок) № 14 «Горобинка», ДНЗ (ясла-садок)17 «Струмочок», ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка», Чорноморський НВК «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції — ДНЗ компенсуючого типу» взяли учать у челенджі «Моя мова українська!», захід проведено в рамках Міжнародного дня рідної мови.

 

Для обміну ідеями та матеріалами була використана Padlet — універсальна спільна дошка.

 

16.02.2021

У лютому 2021 року відновили роботу виїзні курси медичних працівників закладів дошкільної освіти м. Чорноморськ, які були призупинені в листопаді 2020 року через високий рівень захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19.

Мета курсів — підвищення кваліфікації, професійного рівня медичних працівників, відпрацювання практичних навичок та поглиблення знань щодо медичного обслуговування вихованців дошкільних навчальних закладів Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області. Курси організовані спільними зусиллями відділу освіти і відділу охорони здоров’я Чорноморської міської ради.

Перший тренінг «Невідкладні стани, серцево-легенева реанімація в педіатрії» відбувся 16 лютого 2021 року (тема тренінгу розроблена відповідно до навчального плану курсів підвищення кваліфікації медичних працівників закладів дошкільної освіти) на базі комунального некомерційного підприємства «Чорноморська лікарня» Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області. В заході взяли участь 19 медичних працівників закладів дошкільної освіти м. Чорноморськ.

Ініціатором проведення тренінгу виступила Ольга Волкова, начальник відділу охорони здоров’я Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області.

Організаторами та координаторами заходу були Анжела Строкова, заступник директора комунального некомерційного підприємства «Чорноморська лікарня» з медсестринства та Алла Керізь, методист міського методичного кабінету відділу освіти.

Особливу подяку відділ освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області висловлює навчальному центру SAR, його керівнику Микиті Карпенко, а також інструктору Ользі Корбань за проведення тренінгу з серцево-легеневої реанімації в педіатрії.

Інформацію про захід опубліковано на сайті Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області

 

03.02.2021

У січні - лютому 2021 року проведено очно-дистанційні 15 годинні тренінги за курсом «Виховуємо разом» щодо налагодження партнерської взаємодії вихователів закладу дошкільної освіти і батьків. У тренінгах взяли участь 13 педагогів дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу
 № 10 «Росинка» Чорноморської міської ради Одеської області. Навчання супроводжувала тренерка Алла Керізь, методист міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області.

Мета курсу — формування комунікативної компетентності, опанування сучасних методів навчання та удосконалення педагогічної майстерності педагогів закладів дошкільної освіти.

Педагоги використали здобутий під час тренінгу досвід у створенні авторських буклетів «Великі права маленької дитини», опрацювали матеріал курсу в Google формі, із зацікавленням пройшли тест «Комплексний підхід до попередження та протидії булінгу (цькуванню) у закладах освіти» (ZipGrade), закріпили отримані знання за допомогою сервісу інтерактивних вправ WardWall, переглядали та обговорювали відеоматеріали, адже навчальною програмою курсу передбачено виконання практичних завдань.

Відгуки учасників тренінгу свідчать про те, що педагоги будуть впроваджувати отримані під час тренінгу навички в роботу з учасниками освітнього процесу. Тільки позитивна взаємодія батьків і вихователів може сприяти гармонійному розвитку дошкільнят.

Інформацію про захід опубліковано на сайті Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області

Фото за посиланням

25.01.2021 Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №20 "Чебурашка" Чорноморської міської ради Одеської області у грудні 2020 року розпочав роботу над проєктом "Пізнання прав дитини через твори мистецтва", керівник проєкту Людмила Жаковка (завідувачка закладу). Проєкт спрямований на розв'язання проблем теоретичного обгрунтування та експеріментальної перевірки педагогічних умов використання творів жанрового живопису в роботі з дітьми старшого дошкільного віку в процесі пізнання прав дитини. Адже провідником дитини у світ мистецтва є дорослий, від якого залежить розвиток інтересу дитини до культури в цілому.

Інформацію про захід опубліковано на блозі ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти"

 

Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

https://uk.padlet.com/kerizalla/p5mx60ulvxiandhk

06.01.2021 Про реалізацію експериментального проєкту щодо створенння сприятливих умов для реалізації прав дитини, перша комплексна послуга за життєвою подією єМалятко (батьки новонароджених дітей за однією заявою можуть отримати одночасно до 9 державних послуг від різних органів влади)

Посилання на макети матеріалів єМалятко:
https://drive.google.com/drive/folders/17-L0wnMsDAgbbs9o4LVSbSGvx_-cE3tR?usp=sharing

Download
Комплексна послуга за життєвою подією єМ
Adobe Acrobat Document 238.1 KB

 

14.12.2020

Онлайн-виставка «Пізнання прав дітей через твори мистецтва»

 

Всеукраїнський тиждень права — чудова нагода з’ясувати уявлення дошкільників про свої права та ознайомити дітей із правами кожної людини. З 07 по 11 грудня 2020 року в закладах дошкільної освіти міста Чорноморськ відбувся Тиждень права. В ігровій формі педагоги дошкільних закладів пояснювали дітям, що таке права людини та які саме права мають діти, розповідали про обов’язки, зосереджуючи увагу та тому, що права і обов’язки доповнюють одне одного. В рамках проведення Тижня права організовано онлайн-виставку «Пізнання прав дітей через твори мистецтва» на віртуальній дошці Padlet.

 

Download
Графік-курси_2021.docx
exe File 19.6 KB

Відеоролик "Пізнання прав дітей через твори мистецтва" створений творчим колективом дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №20 "Чебурашка" Чорноморської міської ради Одеської області.

16 грудня 2020 року міський методичний кабінет відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області організував онлайн-зустріч педагогічних працівників закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ з метою обговорити важливу тему  «Комплексний підхід до попередження та протидії булінгу (цькуванню) у закладах освіти».


На зустріч було запрошено Галину Марінову, інспектора ювенальної превенції Чорноморського відділення поліції. Основною метою заходу був взаємний  обмін інформацією і пошук вирішення проблем шляхом співпраці у сфері профілактики негативного явища такого, як булінг.


До уваги педагогів була представлена презентація у якій було висвітлено ряд питань: нормативні документи щодо булінгу, актуальна інформація щодо протидії та попередження булінгу (цькуванню) та будь-яких проявів насильства серед стейкхолдерів освітнього процесу. Також педагоги підвищили компетентність з організації роботи партнерської взаємодії з батьками з даної теми.


Учасникам зустрічі Галина Михайлівна запропонувала алгоритм дій у разі виявлення правопорушення, нагадала телефони гарячих ліній на які можна звернутись за допомогою. «Важливо пам’ятати, що постраджала особа чи її представник, а також інші учасники освітнього процесу можуть звертатися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України та служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування)» зазначила Галина Марінова. Наприкінці зустрічі педагоги отримали відповіді на питання щодо булінгу.


За відгуками педагогів під час зустрічі була отримана актуальна і корисна інформація, яка буде надалі використана в роботі педагогів закладів дошкільної освіти міста.
Модератор зустрічі – Керізь А.В., методистка ММК.

 

Інформацію про захід розміщено на сайті Чорноморської міської ради

 Робота з батьками як найважливіший напрям діяльності дошкільного закладу в сучасному соціумі

 

В даний час актуальною проблемою є взаємодія педагогів закладів дошкільної освіти з батьками, яка передбачає обмін думками, почуттями, переживаннями.

 

Нова філософія взаємодії сім'ї і закладу дошкільної освіти вимагає відносин, спрямованих на визнання пріоритету сімейного виховання. Новизна цих відносин визначається поняттями «співпраця” і «взаємодія».

 

 

У жовтні місяці 2020 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» Чорноморської міської ради Одеської області, завідувач закладу Людмила Жаковка, розпочали роботу курси підвищення кваліфікації за програмою «Виховуємо разом» (робота з батьками), форма проведення - змішане навчання. Курси провела Алла Керізь, методист міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області. Модулі програми опановували вихователі, інструктор з фізкультури, музичний керівник, вихователь-методист, завідувач закладу — співробітники ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка». В рамках роботи курсу слухачі аналізували фото матеріали діяльнісного направлення, що дозволило їм познайомитися з практикою реалізації технології діяльнісного метода, працювали з Google формами, знаходилися в пошуку нової інформації, поповнили методичну скарбничку матеріалами для комунікативної компетенції педагога тощо. Цінність курсу полягає в тім, що кожен педагог зможе використати отриманий інструментарій у своїй педагогічній діяльності, а співпраця педагогів і батьків дозволить краще пізнати дитину, подивитися на неї з різних позицій, допомогти в розумінні індивідуальних особливостей та розвитку здібностей дитини.

Фото за посиланням

 

ECERS: ШКАЛИ З ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ECERS - це система критеріїв оцінювання якості роботи закладів дошкільної освіти та системи дошкільної освіти загалом, представлена чіткими кількісно вимірювальними величинами. ECERS надає інструмент всебічного оцінювання дитячого садка, в основу якого закладено спостереження за тим, як організовані:

простір

час

взаємодія дітей та вихователів

В Україні оцінювання організовує Український інститут розвитку освіти у партнерстві з Командою підтримки реформ МОН, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та за підтримки ЮНІСЕФ в Україні".

Шкали ECERS розроблені для оцінки якості освітньої діяльності закладів освіти та дошкільних організацій що реалізують освітні програми для дітей від 2 до 6 (7) років. Всесвітньо визнані надійність і валідність шкал ECERS-3 роблять їх особливо корисними для дослідження якості дошкільної освіти в країні.

 

У жовтні 2020 року заклади дошкільної освіти міста Чорноморськ Одеської області отримали методику ECERS – 3.

Фото за посиланням 

 

10.12.2020

Нові виміри якості дошкільної освіти

Застосування сучасного інструменту оцінки якості освіти в закладах дошкільної освіти міста Чорноморськ. Шкали ECERS-3

 

29 жовтня 2020 року дошкільні заклади Чорноморської міської ради Одеської області отримали від департаменту освіти і науки Одеської державної адміністрації методику ECERS-3.

Міністерством освіти і науки України з 2020/2021 навчального року вирішено застосувати міжнародну методику ECERS-3 визначення якості дошкільної освіти в закладах дошкільної освіти України.

В Україні 1 липня 2020 року стартував ознайомчий курс для національних експертів ECERS, До циклу вебінарів долучилася А. Керізь, методистка міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області, яка пройшла відбір на національному рівні. Онлайн-курс проводив Український інститут розвитку освіти у партнерстві з Командою підтримки реформ МОН, Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та за підтримки ЮНІСЕФ в Україні.

Протягом листопада 2020 року було проведено цикл онлайн-зустрічей з вивчення шкал ECERS-3 керівниками  і працівниками закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ, організаторка зустрічей А. Керізь, методистка ММК. Учасники зустрічей: вихователі, інструктори з фізкультури, музичні керівники, вихователі-методисти, керівники закладів дошкільної освіти міста.  Під час онлайн-зустрічей на зв’язок виходила Скрипник Віра Валентинівна, старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради». В рамках проведення онлайн-зустрічей педагоги познайомилися з інструментом для комплексної оцінки якості дошкільної освіти - шкалами ECERS-3 («Простір і вмебелювання», «Повсякденні практики особистого догляду», «Мовлення та грамотність», «Види навчально-пізнавальної діяльності», «Взаємодія», «Структуровання програми»), вихователі-методисти виступили модераторками мікро-груп щодо обговорення показників кожної із шкал ECERS-3, в процесі ознайомлення із методикою учасники мали змогу застосувати на практиці роботу Шкал для самоаналізу, адже метою онлайн-зустрічей було підвищення рівня професійної майстерності педагогів дошкільних закладів в питаннях якості дошкільної освіти. Учасники зустрічей переконалися - методика містить шкали, що дають змогу оцінити психолого-педагогічні, організаційні та матеріально-технічні умови, створені в закладі дошкільної освіти. Відтак визначити, чи відповідають вони потребам дітей, чи сприяють їхньому розвитку. За результатами проведеної роботи вихователі-методисти та керівники закладів дошкільної освіти можуть використовувати шкали ECERS-3, щоб провести внутрішній моніторинг, визначити сильні та слабкі сторони освітнього процесу, оцінити стан середовища тощо. Для цього вони мають змогу скористатися готовими картками оцінювання та детальним описом індикаторів якості до кожного параметра*.

* Див. Гармс Тельма, Річард М. Кліффорд, Деббі Краєр. Шкала оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти. Третє видання (ECERS-3) / пер. з англ. О. Тільна. — Харків : Вид-во «Ранок», 2020. — 116 с.

 

05.11.2020

Міським методичним кабінетом відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області розпочато цикл online зустрічей, з метою ознайомлення педагогів закладів дошкільної освіти з міжнародною методикою оцінювання якості дошкільної освіти ECERS - 3.

Модераторка зустрічей Алла Керізь, методист міського методичного кабінету.

Хоча зустрічі відбуваються online, але відчувається участь кожного із учасників.

 

                                    Шановні колеги з Всеукраїнським днем дошкілля!

Професія дошкільного працівника відповідальна і важлива, яка для багатьох стала покликанням і долею. В нашій країні завжди ставилися з повагою до професії педагога. В основі професії лежать головні якості і принципи якими педагог керується, це - порядність, чесність, відданість своїй справі, а головне - любов до дітей!

Хочеться побажати вам і вашим родинам здоров'я, терпіння. Впевнена, що в ваших родинах будуть міцніти традиції взаємної поваги, підтримки один одного і любові! Без цих складових не може бути ні щастя в будинку, ні успіху в роботі. Вітаю вас зі святом і бажаю удачі!

Відеоролик створено за фотоматеріалами дошкільних навчальних закладів міста Чорноморськ Одеської області.

З повагою, Алла Керізь.

 

Діти повертаються до дитсадка (поради для педагогів психологіні Світлани Ройз)

Через пандемію COVID-19 заклади дошкільної освіти були змушені припинити свою роботу на час карантину. Діти провели вдома щонайменше 2,5 місяці. Зараз частині регіонів Україні дозволено відновити роботу садочків.

ЮНІСЕФ разом із дитячим та сімейним психологом Світланою Ройз, ГО "Смарт Овіта" та Міністерством освіти і науки підготували рекомендації для вихователів про те, як підготуватись до безпечного повернення в садочки. Ці рекомендації покликані допомогти вам спланувати свою роботу.

Download
Re-Opening of Kindergardens.pdf
Adobe Acrobat Document 1.9 MB
Download
Постанова 25.pdf
Adobe Acrobat Document 740.1 KB
Download
Schodo_vidnovlennia_ZDO.pdf
Adobe Acrobat Document 299.5 KB

МОН та UNICEF Ukraine рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку:

📌 Матеріали про те, як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:
брошура: uni.cf/2TE3JWT
відео: bit.ly/36dHGv9
вебінар для вихователів: bit.ly/36nAiNS

📌 Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо: bit.ly/36gJjbi

📌 Поради для батьків та вихователів “Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку”: uni.cf/2ynpXF4

📌 Плакати для дітей щодо дотримання карантинних норм: bit.ly/2ZzyNui

#ДошкільнаОсвіта

Про узгодження планів роботи та порядок підготовки до 2020/2021н.р. (Наказ ВО від 27.05.2020 № 41)

Download
Співбесіда 2020.docx
exe File 18.7 KB
Download
YAk-organzuvati-metodichnu-robotu-v-dits
Adobe Acrobat Document 601.0 KB
Download
Robota-v-umovah-pandem-nstrukcya-dlya-me
Adobe Acrobat Document 1.3 MB

Даруй добро!

Як зробити так, щоб на вулицях нашого міста стало менше безпритульних песиків та котиків? Педагоги дошкільних навчальних закладів міста Чорноморськ вважають, що вирішити цю проблему можна завдяки просвітницькій роботі.

 

02 березня 2020 року дошкільні навчальні заклади міста, а саме: ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок», ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко», ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка», ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка», ДНЗ (ясла-садок) № 12 «Снігуронька», ДНЗ (ясла-садок) № 14 «Горобинка», ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка»,Чорноморський НВК «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції - ДНЗ компенсуючого типу» долучилися до «ІІ Всеукраїнського заняття доброти». Захід організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України (лист МОН України № 4/435-20 від 28.01.2020 р.), Благодійним фондом «Щаслива лапа». При організації тематичних занять були враховані вікові особливості дітей. Любити тварин, бути милосердними та небайдужими до тих, котрі самі захистити себе не в змозі закликали учасники «ІІ Всеукраїнського заняття доброти».

 

З метою розвитку у вихованців моральних і естетичних понять, пізнавального інтересу до життя тварин педагоги в процесі проведення занять використовували художнє слово, твори музичного та образотворчого мистецтва, розповідали дітям, що тварини це не домашні іграшки, їм потрібна увага і турбота. В ігровій формі вчили дітей бути добрішими, більш відповідальними, акцентували увагу вихованців на тваринах, які потребують допомоги людини, про те, як правильно за ними доглядати, адже важливо навчити дбайливо ставитися до тварин, прищепити дітям повагу і співчуття до живих істот. Спільно з батьками і виховательками діти підготували малюнки і поробки присвячені проблемі безпритульних тварин.

 

Важливо, вести систематичну пропагандистську роботу щодо попередження жорстокого поводження з тваринами. Хочеться вірити, що наші діти будуть набагато гуманніше до чотирилапих друзів, ніж сучасні дорослі!

 

Інформацію про захід опубліковано на сайті Чорноморської міської ради

 

Одним із ключових питань закладу дошкільної освіти визнано інноваційну діяльність, а позитивним показником інноваційного поступу конкретного педагогічного колективу є впровадження у власну практику інноваційних технологій. З метою впровадження інновацій в практику роботи закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ був проведений семінар-практикум для педагогічних працівників дошкільних закладів 28 лютого 2020 року на базі Чорноморського НВК «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції - ДНЗ компенсуючого типу» був проведений семінар-практикум з теми «Використання інноваційних технологій в корекційно-розвивальній роботі з дітьми із порушеннями мовлення» .

 

На початку заходу вихователь-методист Галина Токарєва доповіла присутнім про використання інноваційних технологій в дошкільному закладі. У практичній частині заходу присутні переглянули два інтегрованих заняття у старших групах: «Повітря - невидимка», вихователька Ольга Згурська, «Пригоди Капітошки», вихователька Наталя Маценко. Вчитель-логопед Олена Буданова розповіла присутнім про логопедичні технології: сміхотерапія, казкотерапія, вокалотерапія тощо та зазначила, що застосування технологій в логопедичній практиці вирішують ряд важливих завдань з формування у дітей з порушеннями мовлення емоційно-вольової сфери, розвитку просодичної сторони мовлення, анатомо-фізіологічних процесів, артикуляційно-мімічної моторики.

 

По закінченню методистом ММК Аллою Керізь булі підведені підсумки семінару-практикуму.

 

Фото за посиланням

 

Виховання основ екологічної грамотності

 

Цікаво і насичено пройшов семінар-практикум «Подорож рідним краєм»

26 лютого 2020 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка». Учасниками заходу стали педагоги дошкільних закладів міста Чорноморськ.

«В даний час через погіршення стану навколишнього середовища виникла необхідність в підвищенні екологічної грамотності кожної людини незалежно від віку та професії. Починати екологічне виховання необхідно з дошкільного віку, бо погіршення здоров’я дошкільників, що стало фактом останніх років, багато в чому залежить від їхньої екологічної освіти», зазначила на початку семінару Віра Якименко, завідувачка «Росинки». Далі вихователь-методист закладу Ганна Сагайдак акцентувала увагу присутніх на напрямах, які варто поєднувати: формування здорового способу життя, усвідомленного ставлення дітей до свого здоров’я; підвищення рівня екологічної свідомості, пізнавання природи через різноманіття форм рухової активності, розповіла про цілеспрямовану і послідовну реалізацію проєкта по екологічному вихованню в кожній віковій групі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка». Суттєвим моментом щодо екологічного виховання в закладі є участь дітей, вихователів, батьків вихованців в міському проєкті Екотерапія, співпраця з ековолонтером Станіславом Пасічником.

У практичній частині педагоги переглянули інтегроване заняття в ІІ старшій групі «Подорож рідним краєм», яке підготувала і провела вихователька Галина Чигрин. Дошкільнята з задоволенням розповіли про правила доцільного природокористування, про чистоту природного довкілля, про особисте відношення до природи рідного краю. «Взаємодія вихованців з природою в процесі екологічного виховання базується на діяльнісному підході, оскільки діяльність розвиває психіку дитини, рухову активність і робить дитину більш міцною і здоровою», впевнена Галина Іванівна.

По закінченню присутні із задоволенням прийняли участь у методичному турнірі «Екологічний калейдоскоп», який провела Сагайдак Г. В.

 

Інформацію про захід опубліковано на сайті Чорноморської міської ради

 

Фото за посиланням

Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми

 

дошкільного віку

 

Зважаючи на те, що актуальним завданням дошкільної освіти є виховання художньо-естетичних засад особистості дитини через відкриття їй світу мистецтва, зокрема музичного, залучення до нього і творчого освоєння адже сучасний освітній процес вимагає від педагогів нового підходу до своєї діяльності, впровадження новітніх форм, методів і технологій виховання, розвитку і навчання дітей.

 

19 лютого 2020 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок)6 «Сонечко» відбувся майстер-клас для музичних керівників дошкільних закладів міста Чорноморськ з теми «Як звучить зима». Наталя Усатюк, музичний керівник «Сонечка» розкрила напрями роботи щодо музично-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку.

 

Фото за посиланням

 

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 8 «Перлинка» педагоги дошкільних закладів міста Чорноморськ 13 лютого 2020 року стали учасниками воркшопу «Радість замовляли?»

 

Педагоги з цікавістю ознайомилися з різними видами театру які є авторським творінням Наталі Воуби, виховательки ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка», з захватом навчилися виготовляти тростиновий театр у склянці «Три поросятка».

 

Ведуча заходу Олена Лятамбур, вихователь-методист закладу, наприкінці зустрічі зазначила: «Усвідомлення педагогом важливості та необхідності театральної діяльності для розвитку дитини, допоможе спроєктувати та організувати освітній процес системно, послідовно, збагачувати емоційно-чуттєву сферу дитини, удосконалюючи її творчі здібності, розвиваючи природний інтерес до художньо-творчої діяльності та мистецтва».

 

Фото за посиланням

 

Методичний брейн-ринг «Права людини і культура»

 

Міський методичний кабінет відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області провів перший методичний брейн-ринг «Права людини і культура» для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ.

 

Брейн-ринг відбувся 31 січня 2020 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» Чорноморської міської ради Одеської області. Захід складався з трьох раундів: перший раунд «Бліц розминка команд» - проблеми захисту культурних прав людини, другий раунд — грають капітани команд, третій раунд «Інтелектуальні перегоги» - демонстрація того, як культура може стати на захист прав людини.

 

На початку брейн-рингу було проведено жеребкування, за результом якого учасники зайняли місця в командах. У складі команди «Вундеркінди» грали: Олена Маркевич (завідувачка ДНЗ (ясла-садок) № 14 «Горобинка», капітан команди), Оксана Гаєвець (вихователь — методист ДНЗ (ясла-садок) № 12 «Снігуронька»), Вікторія Склярова (музичний керівник (ДНЗ (ясла-садок) 12 «Снігуронька»), Анжела Обертун (інструктор з фізкультури ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка»), Марина Тисячна (вихователь ДНЗ (ясла-садок) 17 «Струмочок»), Ольга Згурська (вихователь Чорноморського НВК «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції — ДНЗ компенсуючого типу»), у складі команди «Промінь»: Олена Лятамбур (вихователь — методист ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка», капітан команди), Ельвіра Батуліна (вихователь — методист ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко»), Оксана Іващенко (вихователь ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка»), Ганна Сагайдак (вихователь — методист ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка»), Олена Наставнюк (вчитель-логопед ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка»), у складі команди «Позитив»: Наталія Стаценко (практичний психолог ДНЗ (ясла-садок) № 11 «Лялечка», капітан команди), Наталія Прищепа (інструктор з фізкультури ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 3 «Казка»), Інна Погребна (вихователь — методист ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок»), Вікторія Івашина (вихователь ДНЗ (ясла-садок) № 11 «Лялечка»), Любов Денисова (вихователь — методист ДНЗ (ясла-садок) № 21 «Журавлик»), Христина Лебедєва (вихователь ДНЗ (ясла-садок) № 21 «Журавлик»), у складі команди «Пізнайки»: Валентина Каплонюк (вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 3 «Казка», капітан команди), Ірина Роік (керівник гуртка ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок»), Людмила Калейник (вихователь — методист ДНЗ (ясла-садок) № 14 «Горобинка»), Ірина Калінішина (вихователь — методист ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка»), Галина Токарєва (вихователь — методист Чорноморського НВК «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів інтенсивної педагогічної корекції — ДНЗ компенсуючого типу»). В ролі незалежних експертів виступили Людмила Жаковка (завідувачка ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка») і Марина Чепєлєва (музичний керівник ДНЗ (ясла-садок) № 11 «Лялечка»), музичний супровід забезпечувала Людмила Мельникова (музичний керівник ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка»), ведуча заходу Алла Керізь (методист міського методичного кабінету).

 

Під час гри учасники були активні та сміливо висловлювали свою думку.

 

Педагоги отримали масу позитивних вражень, закріпили уявлення про культурні права як важливу складову всього комплексу прав людини, виявили повагу до культурної спадщини, проявили кращі командні здібності та швидкість реакції. Після останнього раунду брейн-рингу визначився переможець - команда «Позитив».

 

Учасники брейн-рингу прийшли до спільної думки, що багато дізналися з галузі правничих знань під час підготовки до гри. А сама гра дозволяє оцінити наскільки важливо працювати командою.

 

Міський методичний кабінет висловлює подяку за активну участь всім учасникам брейн-рингу «Права людини і культура».

 

 Інформацію про захід розміщено на сайті Чорноморської міської ради https://cmr.gov.ua/misto/osvita/novini/13017/metodichniy-breyn-ring-prava-lyudini-i-kultura/

 

 

Майстер-клас «Інноваційна технологія ЛЕПБУК»

 

Насичений та цікавий майстер-клас «Інноваційна технологія ЛЕПБУК» підготувала і провела Вікторія Склярова, музичний керівник дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 12 «Снігуронька» Чорноморської міської ради Одеської області, 29 січня 2020 року. Понад 30 педагогічних працівників дошкільних закладів, вчителі початкових класів Чорноморської загальноосвітньої школи № 4 Ганна Барабаш і Анастасія Гришко взяли участь у заході.

 

Вікторія Валеріївна довела учасникам заходу про переваги використання інноваційної технології «Лепбук» адже в результаті роботи з лепбуком у дітей розвиваються універсальні вміння — планувати майбутню діяльність, шукати потрібну інформацію, узагальнювати її, систематизувати, приймати власні рішення, спираючись на свої знання тощо. Далі ознайомила учасників з технологією виготовлення лепбука, основними напрямами його застосування, презентувала лепбуки створені власноруч: «Веселі нотки», «Альтернативна ялинка», «Музичний будиночок», «Щоб не сталося біди» та поділилася досвідом використання лепбуків на музичних заняттях і в освітньому процесі дошкільного закладу. У практичній частині майстер-класу педагоги з задоволенням опановували діагностичні музично-дидактичні ігри та ігрові завдання та творчо застосували здобуті знання на практиці з виготовлення лепбуків з матеріалу, який був підготовлений заздалегідь Вікторією Валеріївною.

 

Наприкінці зустрічі авторка майстер-класу побажала педагогам творчих знахідок та запропонувала ділитися новими ідеями та надбаннями педагогічної майстерності!

 

Інформацію про захід опубліковано на сайті Чорноморської міської ради

 

https://cmr.gov.ua/misto/osvita/novini/13007/mayster-klas-innovaciyna-tehnologiya-lepbuk/

 

Фото за посиланням

 

 

 

Здоров’я дітей та фізичний розвиток в закладі дошкільної освіти

 

 

 

«Дуже важливо сьогодні не тільки підготувати дитину до самостійного життя, виховати її морально і фізично здоровою, але і навчити дитину бути здоровою, сприяти формуванню усвідомленої потреби в здоров’ї, як запоруки майбутнього благополуччя та успішності в житті» - такими словами розпочала семінар-практикум «Гімнастика-фантастика» 15 січня 2020 року Світлана Малахова, завідувачка дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 8 «Перлинка».

 

Здоров’я та фізичний розвиток органічно поєднані з освітнім процесом закладу дошкільної освіти та передбачають виховання в дитини позитивного ставлення до своєї зовнішності, сформованості основних фізичних якостей, рухових умінь, культурно-гігієнічних, оздоровчих навичок та навичок безпечної життєдіяльності.

 

Олена Лятамбур, вихователь-методист дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 8 «Перлинка» представила до уваги присутніх презентацію-коментар «Корегуючі гімнастичні вправи в системі освітньої роботи закладу дошкільної освіти», де акцентувала увагу на сучасних психолого-педагогічних теоріях освітнього процесу, ідеях спільної діяльності - вихованців, педагогів, батьків вихованців. Далі, медична сестра закладу Наталя Бібішева, наголосила на проблемі нестачі рухової активності та надмірних навантаженнях на дитячий організм, які призводять до порушення психофізіологічних процесів.

 

Загально відомо, що ефективним засобом вирішення багатьох проблем виступає фізичне виховання, адже розвиток і здоров’я дитини залежить від рухової активності. В ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка» склалася система, яка сприяє зміцненню та збереженню здоров’я вихованців. Діяльність педагогів закладу направлена на організацію медико-педагогічного контролю на заняттях з фізкультури, виконання загальноприйнятих санітарно-гігієнічних заходів, використання в освітньому процесі здоров’язберігаючих технологій, систематичне проведення просвітницької роботи щодо здорового способу життя, удосконалення системи проведення спортивних свят тощо. В практичній частині семінару педагоги переглянули інтегроване заняття з пріоритетом освітньої лінії «Особистість дитини» «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати», яке підготувала і провела вихователька дітей старшої «А» групи Ірина Гнатюк та заняття-квест «Квітка - семибарвиця. У пошуках здоров’я», яке підготували і провели інструктор з фізичної культури Світлана Проскурніна та вихователька дітей середньої «А» групи Альона Гаркушина. Наприкінці зустрічі педагоги склали SWOT - аналіз фізкультурно - оздоровчої роботи дошкільного закладу, а методист міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Алла Керізь підвела підсумки семінару-практикуму та дала присутнім корисні поради щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО.

 

Фото за посиланням

 

Святкування Миколая в Музеї образовотворчих мистецтв ім. О. Білого

 

 19 грудня 2019 року вихованці старшої групи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6 «Сонечко» (завідувачка Лариса Лихіна) зустріли свято Миколая в Музеї образотворчих мистецтв ім. О. Білого м. Чорноморськ Одеської області (директорка Ірина Міхасенко).

 

Музей запросив вихованців на захоплюючу освітню екскурсію і цікавий майстер-клас «Чарівний світ ялинки». Екскурсію і майстер-клас підготувала і провели старший науковий співробітник музею Зоя Шерухіна і адміністраторка Людмила Ковтун. На екскурсії дошкільнят познайомили з технологією виробництва ялинкових іграшок (видування, фарбування, художній розпис тощо) в різні епохи, провели майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас з солоного тіста. У роботі по створенню іграшок проявилася індивідуальність кожної дитини. Слід зазначити, що дорослі, які супроводжували дітей (вихователь-методист Ельвіра Батуліна, вихователь Марина Паша, керівник гуртка «Райдуга» Наталя Яковіна, батькі вихованців Олена Савайло і Дар’я Сітяніна) активно включилися в роботу по створенню прикрас. Виготовлені власноруч іграшки діти залишили собі на згадку про цікавий захід, а Музею діти подарували новорічні іграшки, які виготовили на заняттях гуртка «Райдуга» дошкільного закладу.

 

«Ми прикрашаємо ялинку часто не замислюючись про те, а як давно людство почало це робити і навіщо? Що символізують кулі, бурульки, супутники? А ось наші малюки дізналися про це сьогодні! Вони вам розкажуть, ви тільки запитайте!» - акцентувала Зоя Василівна.

 

Щира вдячність колективу Музею за створення комфортних умов щодо проведенню заходу!

 

Фото за посиланням

 

Засідання міського методичного об’єднання вихователів дітей

 

молодшого дошкільного віку

 

 

 

12 грудня 2019 року на базі ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко» відбулось чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) вихователів дітей молодшого дошкільного віку за темою «Формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку через впровадження інноваційних технологій. Мнемотехніка.»

 

Актуальність — мнемотехніка для дітей молодшого дошкільного віку обумовлена тим, що у дітей в цьому віці переважає наочно-образна пам’ять, діти запам’ятовують події, явища, предмети близькі їхнього життєвого досвіду. Прийоми мнемотехніки полегшують процес запам'ятовування у дітей і збільшують обсяг пам'яті шляхом утворення додаткових асоціацій.

 

Вступним словом привітала присутніх завідувачка дошкільного закладу Лариса Лихіна.

 

В теоретичній частині засідання Ельвіра Батуліна — керівник ММО вихователів дітей молодшого дошкільного віку, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко» представила до уваги присутніх доповідь-презентацію «Актуальність проблеми розвитку мовлення дітей дошкільного віку», в якій були висвітлені наступні питання:

 

 • мнемотехніка: визначення, призначення;

 • актуальність упровадження мнемотехніки в освітній процес дошкільного закладу;

 • методи та прийоми мнемотехніки.

 У практичній частині заходу педагоги переглянули інтегроване заняття в ІІ молодшій групі з пріоритетом освітньої лінії «Мовлення дитини» «Зима-красуня прийшла до нас!», яке провела вихователька Інна Задверняк. Далі учасники, поділившись на три команди, брали участь у практикумі. «Практикум» був організований за планом:

 

 • вправа «Послідовність асоціацій»;

 • вправа «Розкажи прислів’я»;

 • вправа «Піктограми»;

 • вправа «Колаж».

 Наприкінці засідання учасники ММО оглянули виставку методичної літератури та дидактичних ігор з мнемотехніки, обмінялися досвідом з практики застосування мнемотехнічних прийомів. Також педагогам було запропоновано у вільний час ознайомитися з книгою Геннадія Чепурного «Мнемотехніка: технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти».

 

Фото за посиланням

 

Методичний діалог «Гурткова робота в закладі дошкільної освіти: планування»

 

 

 

10 грудня 2019 року на базі ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» (завідувачка Людмила Жаковка, вихователь-методист Ірина Калінішина) відбувся методичний діалог «Гурткова робота в закладі дошкільної освіти: планування» за участю вихователів-методистів, керівників гуртків закладів дошкільної освіти міста.

 

На заході були розглянуті питання, серед яких:

 

 • особливості художньо-естетичного розвитку дітей дошкільного віку;

 • перелік обов’язкової документації керівника гуртка згідно Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах (затверджено наказом МОН України від 01.10.2012 № 1059)

 • основні теоретичні та практичні підходи до організації освітньої роботи за програмами гуртків тощо.

 

Під час діалогу Наталя Козючко, керівник гуртка «Чарівна веселка» художньо-естетичного спрямування (ДНЗ (ясла-садок) № 2 «Колобок»), розповіла про ведення документації, Наталя Беккер, керівник гуртка «Талановиті пальчики» художньо-естетичного спрямування (ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу 3 «Казка») і Ірина Клінкова, керівник гуртка «Ізображулі» художньо-естетичного спрямування (ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка») поділилися з присутніми досвідом використання нетрадиційних технік зображувальної діяльності в роботі з вихованцями, а Ірина Роік, керівник гуртка «Паперові фантазії» декоративно-ужиткового напрямку (ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу 5 «Теремок») презентувала роботи з паперопластики, Наталя Яковіна, керівник гуртка «Райдуга» художньо-естетичного спрямування (ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко») розповіла присутнім про взаємодію музею образотворчих мистецтв імені О. Білого і дошкільного закладу та зазначила, що музейна технологія впроваджується в освітній процес «Сонечка», адже в закладі з 2014 року діє міні-музей «Талановиті пальчики», експонати якого створені власноруч вихованцями, педагогами, батьками вихованців, експозиції міні-музею тематично змінюються.

 

Розвиток психічних і фізіологічних процесів більшості дітей старшого дошкільного віку сягає рівня, який створює передумови для забезпечення їх іншомовного навчання. Педагогічна теорія довела, освітянська практика підтвердила, що діти цієї вікової категорії можуть успішно оволодівати англійською мовою, не втрачаючи інтересу до неї. В закладах дошкільної освіти в 2019 році розпочали свою роботу гуртки комунікативно-мовленнєвого спрямування — іноземна мова:

 

 • (ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу 5 «Теремок») «English for kids»

  («Англійська для малят») - керівник Ірина Архипова;

 • (ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу 10 «Росинка») «Magic English» («Чарівний Англійський») - керівник Світлана Охват;

 • (ДНЗ (ясла-садок) 11 «Лялечка») «Little stars» («Маленькі зірочки») - керівник Тетяна Гнатюк.

 

Наприкінці методист міського методичного кабінету, Алла Керізь, підвела підсумки та запропонувала прийняти методичні рекомендації.

Фото за посиланням

 

 

 

 

 

Тренінг Ірини Малашевської

 «ВЕСЕЛКОВА МУЗИКОТЕРАПІЯ:

 ОЗДОРОВЧА ОСВІТНЯ РОБОТА З ДІТЬМИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ»

 у місті Чорноморську

 Надзвичайний за концентрацією корисного змісту і практичних навичок тренінг для працівників дошкільної освіти відбувся 6 грудня 2019 року у Чорноморську на базі ДНЗ № 20 «Чебурашка» .

Приємно вразила і географія учасників: Кривий Ріг і Каменське Дніпропетровської області, Миколаїв, Молодіжне, Болгарка, Щербанка, Овідіополь і Чорноморськ Одеської області.

Вже вдруге, у рамках Договору про спільну діяльність, Міський методичний кабінет відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області (завідувачка Людмила Адаменко) і Тренінговий центр «Сертифіковані українські технології освіти» (засновниця і очільниця Тетяна Ухіна) організували і провели тренінг, у якому взяли участь 50 працівників дошкільної освіти.

Трененр Ірина Малашевська

Доктор педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» .

Керівник гуртка «Веселкова музикотерапія» у закладі дошкільної освіти № 9 «Сонечко» міста Переяслав-Хмельницький

Співавтор програм оздоровчо-освітньої роботи з дітьми старшого дошкільного віку «Веселкова музикотерапія» , «Музично-оздоровчі мандрівки» з відповідним грифом Міністерства освіти і науки України.

Чого навчалися учасники? Якщо стисло:

«Ритуал початку та закінчення музикотерапевтичного заняття. Музикотерапевтичні привітання (вокальне, інструментальне й танцювальне). Теоретичні свідчення про музикотерапію. Сутність феномену музикотерапії. Форми. Методи. Закон резонансу. Побудова взаємовідносин та довіри. Структура та динаміка музикотерапевтичних занять. Розбір занять авторської методики. Надання розробок занять і музичного матеріалу.

Практична апробація технік вокалотерапії, інструментального музикування, танцювальної терапії, тілесно-орієнтованої терапії, музичної релаксації (досвід чеських музикотерапевтів, послідовників Вальдорфської педагогіки та вітчизняних арт-терапевтів).»

Що відзначили у відгуках учасники тренінгу?

Цінність практичного матеріалу, доступність викладання, емоційну позитивність тренера і атмосфери. Ось кілька відгуків (насправді, їх багато!):

«Тренер ‒ емоційна, усміхнена, доброзичлива; семінар ‒ актуальний, цікавий. Викладання у доступній формі. Закріплення знань відбувалося на практиці. » Депутат Олена, музичний керівник КДНЗ №113 м. Кривий Ріг

«Доступно, просто ‒ можна відразу використовувати у роботі. Багато практичних завдань ‒ це дуже цінно! Тренер ‒ компетентна людина, що дуже любить свою справу.» Кащук Наталія, музичний керівник ПНЗ КТ ясла-садок «Радужний» м. Одеса

«Майтерність тренера вражає і надихає» Тупіцина Ірина, музичний керівник ДНЗ «Калинка» №1 м. Овідіополь

«Дуже сподобалося, що багато різних методів і прийомів спробувала самостійно під час тренінгу!» Бастракова Наталя, вихователь дитячого садка Чорноморського НВК

Як підсумовує методист дошкільної освіти Міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Алла Керізь: «Було цікаво спостерігати як Ірина Малашевська в своєму тренінгу об’єднує акторську майстерність, імпровізацію, музику і коучинг. Сподіваюся знання отриманні на тренінгу педагоги зможуть використовувати в роботі з дітьми дошкільного віку.»

Засновниця і очільниця Тренінгового центру СУТО Тетяна Ухіна відзначає: «Коли наприкінці тренінгу чуєш запитання: А коли наступний тренінг? А який наступний тренінг? ‒ це найпотужніша оцінка нашої діяльності! Дякую за активність і прагнення до самоосвіти і розвитку. Ми готові до наступних зустрічей!»

Щира вдячність педагогічному колективу дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 «Чебурашка » ‒ завідувачка Людмила Жаковка ‒ за комфортні умови для роботи!

Фото за посиланням

 

 

 

 

 

Майстер-клас “Безмежний світ гри з LEGO”

 

 

4 грудня 2019 року на базі дошкільного навчального закладу № 21 “Журавлик” відбувся майстер-клас “Безмежний світ гри з LEGO” (завідувач Галина Шибінська, вихователь-методист Любов Денисова). Слід зазначити, що педагоги дошкільного закладу є учасниками проекту “Сприяння освіті” в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та LEGO Foundation.

 

Мета майстер-класу: сприяння розвитку якості освіти через всебічний розвиток дитини, зокрема компетентностей. Необхідних для навчання протягом життя та становлення педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогики шаблування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині. В основу взаємодії дорослого і дитини покладено підхід “навчання через гру”.

 

У педагогіці LEGO-технологія цікава тим, що будується на інтегрованих принципах, об'єднує в собі елементи гри і експериментування. “В освітньому процесі закладу дошкільної освіти завжди відбувається інтеграція, а за допомогою застосування LEGO-конструювання легко можна інтегрувати пізнавальний розвиток, куди і входить технічне конструювання з художньо-естетичним розвитком, коли ми говоримо про творче конструювання, з соціально-кумунікатівним розвитком, мовним і фізичним”, зазначила Любов Григорівна.

 

Педагоги "Журавлика" познайомили учасників майстер-класу з деякими із варіантів застосування LEGO-конструювання в освітньому процесі закладу дошкільної освіти та довели, що за допомогою використання LEGO-конструювання можна вирішувати освітні завдання, що реалізується в закладі дошкільної освіти Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років “Дитина” та парціальною програмою розвитку дітей від 2 до 6 років “Безмежний світ гри з LEGO”.

 

Тетяна Науменко, вихователь, представила до уваги присутніх відеозапис заняття з логіко-математичного розвитку, вихователь Алла Слюсар запропонувала учасникам роботу з дидактичними килимками (методика the LEGO Foundation. Шість цеглинок 2.0). Педагоги наголосили, що в процесі LEGO-конструювання у дітей дошкільного віку розвиваються математичні здібності і формуються сенсорні уявлення. LEGO формує просторове мислення, розвиває вміння застосовувати свої знання при проектуванні і зборі конструкцій, розвиває логічне мислення.

 

Тренуючи пальці, ми надаємо потужний вплив на працездатність кори головного мозку отже і на розвиток мови. Вихователі: Ольга Майле і Катерина Калита представили до уваги присутніх ігри мовленнєвого спрямування. Христина Лебедєва, вихователь, здивувала присутніх інтерактивною грою “Зимовий вернісаж”, а Оксана Шевчук, вихователь, запропонувала намалювати ялинки за допомогою цеглинок LEGO. З задоволенням педагоги виконали аплікацію “Снігур”, яку підготувала і провела вихователь Олена Чугайнова. Емоційно і натхненно педагоги грали в гру “Весела зима”, яку запропонувала вихователь Іванна Іванова.

 

Крім дрібної моторики обох рук LEGO-конструювання також сприяє розвитку великої моторики. Педагоги “Журавлика” підготували і провели з учасниками майстер-класу цікаві фізичні вправи з використанням конструктора LEGO.

 

Учасники заходу мали можливість відчути позитивний вплив гри, як системи, методу, інструменту навчання та ключової форми взаємодії педагога і дитини, на розвиток мовлення, мислення, вміння працювати в команді та спілкуватися один з одним.

 

 

Фото за посиланням

 

27 листопада 2019 року в рамках проєкту «Залучення громадян у процес прийняття рішень шляхом проведення публічних консультацій» відбулася публічна консультація «Якісна і доступна дошкільна освіта» (місто Одеса). Публічні консультації вперше проводяться Міністерством освіти і науки України за сприяння Національного Демократичного Інституту та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Фонду розвитку ефективного врядування.
У незвичному форматі спілкувалися представники Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, територіальних органів влади та місцевого самоврядування, управлінці, керівники, засновники, громадськість області, педагоги та батьки Одеської, Херсонської та Миколаївської областей. Місто Чорноморськ представила делегація у складі:

 

Тетяна Рабович, головний спеціаліст відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області; Алла Керізь, голова осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» в Одеській області; Катерина Чегаринська, депутат міської ради міста Чорноморськ Одеської області, член комісії з питань освіти, охорони здоров'я, культури, спорту і по ділам молоді, голова громадської організації «Гідність»; Марина Паша, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6 «Сонечко» Чорноморської міської ради Одеської області; Олена Боровська, завідувач дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 11 «Лялечка» Чорноморської міської ради Одеської області; Наталія Стаценко, практичний психолог дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 11 «Лялечка»; Галина Токарєва, вихователь-методист, Чорноморського НВК «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів — ДНЗ компенсуючого типу».

 

Після виступу та презентацій, представлених експертами: Ганною Грищенко, державним експертом експертної групи з питань забезпечення якості освіти директорату дошкільної та шкільної освіти МОН України; Марією Дробот, державним еспертом директорату дошкільної та шкільної освіти відбулося жваве обговорення, робота в групах, презентація напрацювань, озвучено найактуальніші питання, отримано кваліфіковані відповіді.
Захід мав практичне спрямування і допоміг освітянам-дошкільникам дізнатись більше про виклики та можливості розвитку дошкільної освіти в Україні, довгоочікувані зміни в законодавстві, новітні підходи до управління, оновлення Базового компонента дошкільної освіти тощо. Публічні консультації розраховані на широку аудиторію і покликані привернути увагу до викликів та можливостей розвитку дошкілля.
Дякуємо організаторам заходу, за корисну інформацію, за розуміння проблем і пропозиції щодо їх вирішення.

 

14 листопада 2019 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 11 “Лялечка” відбувся майстер-клас “Арт-терапія в роботі з дітьми дошкільного віку”. Учасниками майстер-класу стали вихователі-методисти, вихователі, керівники гуртків, практичні психологи закладів дошкільної освіти.

 

Із вступним словом до учасників заходу звернулась Олена Боровська, завідувач дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 11 “Лялечка”.

 

Далі практичний психолог закладу Наталія Стаценко ознайомила учасників з перевагами використання арт-терапії в роботі з дітьми дошкільного віку”, представила до уваги присутніх види та методи арт-терапії, запропонувала практичні вправи щодо теми заходу.

 

Наприкінці зустрічі Наталія Анатоліївна підвела підсумки заходу та зазначила, що методика арт-терапії сприяє адаптації в колективі, зняттю психоемоційного напруження, корекції індивідуальних особливостей і якостей особистості, самовираженню, розвитку креативної особистості.

 

Фото за посиланням

 

Про проведення заходів за програмою “Батьківські збори по-новому...”

 

У рамках проведення засідань міських методичних об’єднань вихователів дітей молодшого, середнього і старшого дошкільного віку на базі закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ Одеської області відбулися тренінги за програмою “Батьківські збори по-новому...” Тренінги підготовлені методистом міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Аллою Керізь.

 

У заходах взяли участь понад 50 педагогів дошкільних закладів. Також у тренінгу, який відбувся у ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 3 “Казка”, взяли участь директор ПЗ ОПДНЗ “ЦРД” “Золота рибка” Тамара Жукова і директор ПЗ ОПДНЗ “Пінокіо” Світлана Полозова (місто Одеса).

 

 

 

Дата

Час

ДНЗ

Аудиторія

Тема

Мета та завдання

17.09.2019

13.30-15.00

ДНЗ (ясла-садок) № 12 “Снігуронька”

Вихователі дітей середнього дошкільного віку

Моя сім’я — це світ, де завжди затишно

Уточнити, розширити, поглибити уявлення про сім’ю, її значення в житті людини;

розвивати активність мислення, творчу уяву, почуття обов’язку перед родиною; виховувати почуття любові й поваги до родини

28.10.2019

13.30-15.00

ДНЗ (ясла-садок) № 6 “Сонечко”

Вихователі дітей молодшого дошкільного віку

Проблеми спілкування батьків та дітей. Шляхи їхнього вирішення

Створити для учасників можливість навчатися, бути соціально згуртованими у вирішенні проблеми спілкування батьків і дітей; заохочення учасників освітнього процесу до аналізу власних сильних і слабких сторін, а також надання їм підтримки у разі зміни їхніх звичок і ставлень; налагодження зворотнього зв’язку

29.10.2019

13.30-15.00

ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 3 “Казка”

Вихователі дітей старшого дошкільного віку

Формування навичок ефективної взаємодії з батьківською громадою

Познайомити учасників з основними компонентами тренінгу, формувати в учасників навички ефективної взаємодії, сприяти усвідомленню учасниками природи виникнення конфліктів і формування гідного поводження в них, сформувати навички конструктивної взаємодії команди.

 

Тренінги розпочалися з привітань та ознайомлення з темами заходу. Для знайомства учасників використовували вправи: “Снігова куля”, “Знайомство”, “Ми схожі — ми різні”. Також педагоги сформулювали правила роботи, які було записано на ватмані та розміщено на видному місці.

 

За допомогою вправ: “Створення “родинного вогнища”, “СВОТ-аналіз”, “Незакінчені речення”, “Мальованки”, “Плітка”, “Фотографія”, “Побачення”, “Автобусна зупинка” учасники включилися до активної роботи.

 

Робота в мінігрупах активізувала учасників тренінгу. Під час роботи педагоги обмінювалися думками та ідеями. Учасники тренінгів виявили взаємне розуміння важливості обговорюваних проблем щодо співпраці з батьками та дійшли до висновку, що оскільки суспільство стає більше різноманітнішим, вміння цінувати цю різноманітність і поєднуватися з тими, хто думає і вчиняє інакше, є головним викликом сучасності.

 

За наслідками роботи тренінгів напрацьовано певні рекомендації учасникам.

Фото за посиланням

 

 

 

 

 

 

 

Авторський семінар Ш. О. Амонашвілі та П. Ш. Амонашвілі

 

Мистецтво дошкільного виховання”

 

 

 

27 жовтня 2019 року в Будинку культури Одеського національного політехнічного університету (м. Одеса) відбувся семінар “Мистецтво дошкільного виховання” академіка Російської академії освіти, професора, доктора психологічних наук, іноземного члена Національної академії педагогічних наук України, Почесного президента Міжнародного центру гуманної педагогіки Шалви Олександровича Амонашвілі.

 

Участь у заході взяли понад 30 педагогів закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ.

 

Видатний педагог-новатор звернув увагу присутніх на те, що якість життя багато в чому залежить від якості виховання, а якість виховання залежить від рівня свідомості суспільства, якому довірено творити це життя. Також Шалва Амонашвілі поділився своїми знаннями, досвідом, неповторною енергетикою глибокої любові до дітей.

 

В роботі семінару взяв участь Паата Шалвович Амонашвілі, кадидат соціологічних наук, психолог, соціолог, керівник дитячої художньої студії “Басті — Бубу”, науковий керівник дитячого садку “Басті — Бубу”, соавтор концепції дошкільного виховання. Концепцію цього дитячого садку розробили Ш. О. Амонашвілі та В. Г. Ніорадзе. Письменник. Лицар Гуманної Педагогіки. Паата Шалвович Амонашвілі представив цілісну систему роботи з дітьми дошкільного віку у супроводі відеозаписів повсякденного життя дитячого садку “Басті – Бубу”, що демонстрували виховні, розвиваючі та навчальні процеси та їх зміст засновані на ідеях гуманної педагогіки.

 

Семінар став значною подією для міста і області, дозволив учасникам зануритися в атмосферу гуманізму. Нові ідеї, натхнення до роботи — перші враження після семінару.

 

Фото за посиланням

 

Тренінг Юлії Рібцун

 "Діагностика і шляхи подолання ЗНМ і ФФНМ у дошкільників різних вікових груп"

 у місті Чорноморськ

Що може зібрати понад 70 освітян, логопедів і працівників ІРЦ Чорноморська, Молодіжного, Арцизу, Одеси, Татарбунар, Дмитрівки, Ізмаїлу і навіть Павлограду (!) на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 "Чебурашка" 18 жовтня 2019 року.

Ми, Міський методичний кабінет відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області, і Тренінговий центр “Сертифіковані українські технології освіти” (СУТО) знаємо відповідь.

Це:

- Жага до знань, бажання вдосконалювати власний професійний рівень і підвищувати педагогічну кваліфікацію.

 

- А також жива зустріч з Юлією Валентинівною Рібцун! Зустріч, коли можна не лише навчатися, а й безпосередньо поставити запитання, уточнити нюанси і просто поспілкуватися із майстром своєї справи.

 

Рібцун Юлія

 Кандидат педагогічних наук. Старший науковий співробітник відділу логопедії Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України.

 Вчитель-логопед. Корекційний педагог. Дипломований психолог, сертифікований психотерапевт. Автор програмового та навчально-методичного забезпечення для роботи з дітьми різних вікових груп із порушеннями мовленнєвого розвитку з відповідним грифом Міністерства освіти і науки України.

 Як зауважує засновниця і очільниця Тренінгового центру СУТО Тетяна Ухіна, “За підтримки освітніх установ і у співпраці із знаними тренерами, фахівцями у своїй галузі, ми швидко реагуємо на запити освітян. Це дуже цінно у наш час, коли зміни і оновлення відбуваються із шаленою швидкістю.”

 Методист дошкільної освіти Міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Алла Керізь:

 Дуже цінний досвід сьогодні отримали учасники тренінгу. Фонетико-фонематичний недорозвиток мовлення – досить поширений логопедичний висновок. Саме тому питання диференційної діагностики зазначених порушень, добору діагностичного інструментарію цікавлять не лише вчителів-логопедів, а й широке коло громадськості.

Знання різноманітних шляхів подолання окремих видів порушень сприятиме зростанню фахового рівня та професійної компетентності не лише вчителів-логопедів, а й усіх тих, хто дотичний до навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами.

Різноманітні відставання у формуванні фонологічного компонента мовленнєвої діяльності зустрічаються при всіх формах мовленнєвих порушень. Саме тому для вчителів-логопедів і корекційних педагогів настільки важливими є знання щодо розвитку фонологічного компонента за умов як онтогенетичного, так і дизонтогенетичного розвитку, так само як і володіння методами та прийомами подолання зазначених порушень.

Це ‒ перший тренінг, що відбувся у рамках спільної діяльності Міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області (завідувачка Людмила Адаменко) з Тренінговим центром СУТО. І результати свідчать, що такі заходи затребувані освітянами. Тому наша співпраця набиратиме обертів!

Щира вдячність педагогічному колективу дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 "Чебурашка" ‒ завідувачка Людмила Жаковка ‒ за комфортні умови для роботи!

Фото за посиланням

 

17 жовтня 2019 року учні 1 А класу ЗОШ № 6 міста Чорноморськ разом зі своєю вчителькою Тетяною Чашуріною відвідали заняття в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 11 “Лялечка” в рамках Play bridge (проекту “Сприяння освіті”).

 

Вихователі Вікторія Івашина й Оксана Попазогло та інструктор з фізкультури Вікторія Кліманська поділилися досвідом своєї роботи з дітьми з використання методики компетентнісного навчання “Шість цеглинок”. Під час зустрічі педагоги представили ігри-завдання із набором з шести цеглинок LEGO DUPLO. Слід зазначити, що учні разом із вихованцями “Лялечки” активно працювали з конструктором.

 

Конструктивна діяльність займає значне місце в освітньому процесі дошкільного закладу. У результаті цієї діяльності відбувається інтелектуальний розвиток дітей: вони набувають практичних знань, вчаться виділяти істотні ознаки, встановлювати стосунки й зв’язки між деталями й предметами.

 

26.09.2019 о 10.00 у Палаці культури відбудеться міський фестиваль творчості працівників закладів дошкільної освіти "Берег дитинства", присвячений відзначенню Всеукраїнського Дня дошкілля.

Download
Списки ДНЗ
Шановні колеги! Заповніть списки педпрацівників до 16.09.2019
ДНЗ_шаблон.xls
Microsoft Excel Table 18.5 KB
Download
ВІДДІЛ ОСВІТИ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Microsoft Word Document 24.5 KB
Download
Додаток 1 ДНЗ 2019-2020 н.р.xls
exe File 25.5 KB

Ознайомчий семінар "Освітні рішення LEGO Education як інструмент впровадження програми НУШ"

Фото за посиланням

Тренінг FAST у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 6 “Сонечко”

 

Що знаємо ми про поняття першої домедичної допомоги? Чи володіє кожен з нас практичними навичками надання домедичної допомоги? Звісно, перша допомога це не про те, як врятувати життя людини без втручання професіоналів, а про те, як допомогти людині дочекатись прибуття медиків живою і без додаткових ушкоджень. Треба усвідомлювати, що своєчасне надання першої домедичної допомоги може зіграти вирішальну роль у збереженні життя і здоров’я потерпілого.

20 серпня 2019 року компанія Перша Допомога і Спецпідготовка FAST (програма навчання заснована на протоколах організацій: Integrated 2010 and 2015 AHA, American Red Cross Guidelines for First Aid, European Resuscitation Council (ERC) Guidelines 2015) розпочала дводенний тренінг для співробітників дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6 “Сонечко”. Ключова мета — отримати практичні навички порятунку життя людей при невідкладних станах здоров’я, навчитися заходам власної безпеки. Організатором даного тренінгу виступив Володимир Казанін, батько вихованця ДНЗ (ясла-садок) № 6 “Сонечко”, який запропонував провести захід завідувачу закладу Ларисі Лихіній. “Сучасний інноваційний заклад має дбати не тільки про якнайвищий фаховий рівень співробітників, комфорт та реалізацію талантів і здібностей вихованців, а й про головне — їх життя та безпеку”, зазначив Володимир Сергійович.

 Під час тренінгу учасники розглядали ряд важливих тем, серед яких:

 - поняття першої домедичної допомоги;

 - роль першої допомоги в порятунку життя дитини;

 - правила першої допомоги в різних життєвих обставинах тощо.

 Домедична допомога є універсальною, існує покроковий алгоритм , який можливо застосувати на будь-яку ситуацію, коли людині погано, чи вона травмувалась. Проте порив надати допомогу, не знаючи як це робити, створює небезпеку не тільки для того, кого рятують, але й для рятувальника. Саме тому найголовніше у наданні першої домедичної допомоги — не нашкодити собі. Завдяки професіоналізму Анастасії Білянської і Влада Іздепського, інструктарів компанії Перша Допомога і Спецпідготовка FAST тренінг був динамічним, інформацію було подано простою та зрозумілою мовою, теоретичні знання закріплені на практиці. Всі учасники тренінгу залишилися задоволеними, адже хто знає,можливо, отримані сьогодні знання завтра допоможуть врятувати життя людині.

 Фото за посиланням


10 травня 2019 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 12 «Снігуронька» відбувся семінар-практикум «Методика організації та проведення Тижня безпеки дитини у закладі дошкільної освіти. Організація та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту» для педагогів ЗДО міста Чорноморськ.

Основною метою навчання було вдосконалення методів узагальнення та аналізу даних про обстановку, що виникла під час надзвичайної ситуації (за легендою пожежа), надання практики з проведення та розрахунків підготовки оперативної обстановки та обгрунтованих пропозицій для прийняття рішень, вміння своєчасно доводити завдання до виконавців та здійснювати контроль за їх виконанням, практичне вирішення прийомів і способів проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

На початку заходу Олена Головаченко, завідувач закладу, зазначила, що під час підготовчого періоду до заходу були відпрацьовані питання пов’язані з навчально-методичною документацією, підготовкою навчальних місць з відпрацювання практичних заходів, оцінка готовності персоналу, який залучається до навчання, засобів імітації, систем управління та оповіщення. Далі Олександр Мережко, майстер виробничого навчання обласних курсів та м. Одеса удосконалення керівних кадрів І категорії навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Одеської області, акцентував увагу присутніх: «Спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту проводяться з метою відпрацювання практичних навичок керівного складу та фахівців сил цивільного захисту, необхідних для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, захисту населення і територій у разі їх виникнення, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, перевірки готовності сил цивільного захисту». До уваги присутніх вихователь-методист закладу Оксана Гаєвець представила презентацію «Організація та методика проведення протипожежних тренувань». Потім педагоги переглянули музичну виставу «Кицін дім» за участю дітей середніх груп (вихователь Ірина Шульга, музичний керівник Вікторія Склярова) та презентацію практичного психолога закладу Світлани Дудко «Вплив особистісних якостей людини на поведінку під час надзвичайної ситуації». Під час проведення навчання було відпрацьовано наявність і справність засобів оповіщення, можливість якнайшвидшого виходу дітей і персоналу із приміщення закладу під час пожежі, вміння діяти в надзвичайних ситуаціях. Олена Крижановська, майстер виробничого навчання обласних курсів та м. Одеса удосконалення керівних кадрів І категорії навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Одеської області, продемонструвала алгоритм дій з вогнегасником.

Під час проведення підсумків навчання було проаналізовано правильність дій керівного складу ДНЗ (ясла-садок) № 12 «Снігуронька» та кожного працівника, який брав участь у навчанні, виявлення заходів, які сприяють підвищенню надійності роботи обладнання та безпеки вихованців та персоналу дошкільного закладу при ліквідації пожежі.

Фото за посиланням

18 квітня 2019 року на базі ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка» відбувся семінар-практикум для вихователів, музичних керівників, вихователів-методистів з теми «Всесвіт чарівний, всесвіт загадковий».

 На початку заходу Світлана Малахова, завідувач закладу, запросила педагогів до міні-музею «Я і Всесвіт», який був створений напередодні Дня працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародного дня авіації та космонавтики. «Активність дітей та батьків в облаштуванні міні-музею та засвоєння музейної спадщини проявляється на рівні  практичної діяльності, наявності плану роботи, розробок занять, екскурсій, послідовості ознайомлення дітей з міні-музейними колекціями», зазначила Світлана Миколаївна.

Під час практичної частини Олена Лятамбур, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка», представила до уваги пресутніх презентцію «Я і Всесвіт». Далі учасники семінару-практикуму переглянули інтегроване заняття в середній «А» групі «Космічна мандрівка» (вихователь Світлана Підлісна) та музично-пізнавальну розвагу «Міжпланетні круїзери» в старшій «А» групі (вихователь Тетяна Глушкан, музичний керівник Ірина Пінчук). Також педагоги стали активними учасниками вправ: «Космічні пірати», «Експерти і знавці», «Рівень підтримки», які підготувала Олена Миколаївна.

 

По закінченню головний спеціаліст відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Тетяна Рабович підвела підсумки заходу та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями.

Фото за посиланням

05.04.2019 р. На базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6 «Сонечко» відбувся семінар-практикум для педагогів ДНЗ та НВК з теми «Ознайомлення з природою рідного краю – запорука успішного формування національно-патріотичних почуттів дошкільників».

Присутні переглянули інтегроване заняття в середній групі «Щоб Земля була у квітах бережіть природу діти», яке провела вихователь Марина Паша.

Під час теоретичної частини вихователь-методист закладу Ельвіра Батуліна доповіла про важливість розвитку пізнавальних інтересів дітей у процесі пізнання природи, зазначила, що природа – це жива лабораторія, де можна спостерігати і вивчати життя її мешканців, відповідна школа, в якій успішно можна оволодівати елементарними правилами поведінки, уміннями та навичками розумного використання. Далі Ельвіра Олександрівна запропонувала учасникам семінару-практикуму відповісти на запитання тесту «Визначення професійної компетентності педагогів ЗДО з розділу освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» «Дитина у природному довкіллі».

 

По закінченню головний спеціаліст відділу освіти, Тетяна Рабович, підвела підсумки заходу.

04.04.2019 р. Актуальним завданням дошкільної освіти є виховання художньо-естетичних засад особистості дитини через відкриття їй світу мистецтва, зокрема музичного, залучення до нього і творчого освоєння, а сучасний освітній процес вимагає від педагогів нового підходу до своєї діяльності, впровадження новітніх форм, методів і технологій виховання розвитку і навчання дітей. 04 квітня 2019 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» відбувся семінар-практикум «Розвиток художньо-мовленнєвої діяльності засобами музично-мовленнєвої діяльності» для музичних керівників ДНЗ та НВК.

Людмила Жаковка, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка», зазначила, що взаємозв’язок музичної та мовленнєвої дільності виховує у дітей естетичні піднесені почуття, розвиває музичний і поетичний слух, стимулює образне мовлення дітей, активізує мовлення й художньо-мовленнєву діяльність. Кінцевим результатом музично-мовленнєвї діяльності в закладі дошкільної освіти має стати сформована музично-мовленнєва компетенція у дітей.

Вихователь-методист закладу Любов Літвін представила до уваги присутніх презентацію-коментар «Розвиток художньо-мовленнєвої діяльності засобами музично-мовленнєвої діяльності».

У практичній частині заходу присутні переглянули музично-театральну виставу «Нові пригоди Колобка» за участю дітей старшої «А» групи та дітей середньої групи, яку підготувала музичний керівник закладу Людмила Мельникова.

 

Наприкінці зустрічі Алла Керізь, методист міського методичного кабінету, ознайомила присутніх з рекомендаціями щодо розвитку творчих здібностей у процесі театралізованої діяльності, а головний спеціаліст відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Тетяна Рабович підвела підсумки семінару-практикуму.

Фото за посиланням

14 березня 2019 року. Зважаючи на те, що збереження та зміцнення фізичного здоровя дітей є одним із пріоритетних завдань, визначених чинними нормативно-правовими документами в галузі дошкільної освіти, з метою закріплення рухових навичок та фізичних якостей дошкільнят, виховання в них почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги, розвитку дисциплінованості та організованості, 14 березня 2019 року у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 2 «Колобок» відбувся відкритий показ музично-спортивної розваги «Скарбниця українських народних розваг». Учасниками заходу стали вихователі-методисти ЗДО. 

На початку заходу Тетяна Якубовська, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 2 «Колобок», зазначила, що нові вимоги до педагога , до його підготовки висунула «Нова українська школа» - реформа, що спричинила всеохопні зміни у сфері освіти. Відтак змінилися пріоритети і завдання педагогічної освіти, бачення її розвитку.Основний мотив НУШ полягає в тому, щоб педагогічні спільноти створювали власні підходи, які відповідали б, з одного боку, їхньому баченню, а з іншого – потребам конкретної дитини. Практичний психолог закладу Лілія Умрихіна провела із присутніми психологічну розминку. Далі присутні переглянули музично -спортивну розвагу «Скарбниця українських народних розваг» у старшій «А» групі. Розвагу провели вихователь Оксана Тудорів та музичний керівник Наталя Лозка. Активну участь у проведенні заходу взяла Алла Кочина, мати вихованки старшої «А» групи Миланьї Кочиної. Наприкінці зустрічі Алла Керізь, методист міського методичного кабінету, підвела підсумки та ознайомила присутніх з рекомендаціями щодо організації та проведенні спортивних свят у закладі дошкільної освіти.

Фото за посиланням

13 березня 2019 року на базі ДНЗ (ясла-садок) № 12 «Снігуронька» відбувся майстер-клас з безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку за методом Едварда де Боно «Шість капелюхів мислення» за мотивами казки «Вовк і семеро козенят». В заході взяли участь вихователі-методисти закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ. 

На початку зустрічі вихователь-методист закладу Оксана Гаєвець представила презентацію «Технологія креативного мислення «Шість капелюхів мислення». Оксана Георгіївна наголосила, що метод шести капелюхів дозволяє розвивати гнучкість розуму, креативність, допомагає подолати творчу кризу, допомагає правильно прийняти рішення і більш точно співвідносити свій образ думок з поставленими цілями. Також розповіла про використання методу «Шість капелюхів мислення»: «Процес мислення ділиться на шість різних режимів, кожен з яких позначає свій колір. При такому паралельному мисленні, результат - конструктивне обговорення, при якому різні точки зору і підходи не стикаються, а існують». Далі учасники заходу розділилася на групи. Кожній групі дістався капелюх одного з кольорів.

Білий капелюх: інформація. Учасники групи під білим капелюхом зібрали максимальну кількість фактів про проблему.

Червоний капелюх: почуття та інтуїція. Учасники висловлювали свої почуття і емоції, керувалися своєю інтуїцією.

Чорний капелюх: критика. Група давала критичні оцінки, робила прогноз можливих ризиків.

Жовтий капелюх: логічний позитив. Учасники шукали позитивні моменти в проблемі.

Зелений капелюх: креативність. Група висловлювала ідеї створення казки «Вовк і семеро козенят на новий лад».

Синій капелюх: управління процесом. «Синій капелюх» узагальнила все, що сказали учасники.

По закінченню заходу педагоги розповіли, що вони побували в ролі вихованців і на практиці відчули метод Едварда де Боно «Шість капелюхів мислення», а це найкращий спосіб, щоб розібратися в тонкощах використання нововведень. Слід зазначити, що важлива перевага методу в тому, що кожен педагог, вирішуючи певне завдання, може будувати свою послідовність діяльності на заняттях під полями шести капелюхів.

Фото за посиланням

5 березня 2019 року на базі міського методичного кабінету міста Чорноморськ  було проведено методичне об’єднання вчителів-логопедів ДНЗ та НВК з теми «Методичні надбання вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти». Метою зустрічі стала презентація творчих доробок вчителів-логопедів міста щодо реалізації завдань дошкільної освіти, розкриття ефективних форм та методів освітнього процесу з дітьми дошкільного віку. На засіданні були розглянуті наступні питання:

 • портфоліо – як засіб самовдосконалення вчителя-логопеда;

 • самоосвіта вчителя-логопеда;

 • ігри в житті дошкільника.

Анжела Кошева, вчитель-логопед ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок» доповіла про розвиток своєї професійної діяльності у міжатестаційний період.

Марія Ромащук, вчитель-логопед ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка» поділилася досвідом роботи з теми «Використання дидактичних ігор у формуванні звукової культури мовлення у дітей з вадами зору».

Ганна Чорноморець, вчитель-логопед Чорноморського НВК «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ДНЗ компенсуючого типу» розповіла присутнім про проходження курсів на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» за темою «Поведінкова терапія нетипової поведінки у дітей».

Також вчителями-логопедами були представлені різноманітні дидактичні ігри. По закінченню методист ММК Алла Керізь підвела підсумки засідання.

 

Фото за посиланням

Download
Календарний план (березень, 2019).xls
exe File 30.5 KB

26 лютого 2019 року на базі ДНЗ (ясла-садок) № 14 «Горобинка» відбувся теоретично-практичний семінар «Пізнавальна діяльність дітей в еколого-валеологічному експерементаріумі». На початку заходу Олена Маркевич (завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 14 «Горобинка») зазначила, що навчити дитину змалечку берегти своє здоров’я – завдання батьків і педагогів. Дуже важливо з раннього дитинства сформувати валеологічний світогляд, мотивацію вести здоровий спосіб життя.

Під час теоретичної частини Людмила Калейник, вихователь-методист закладу, представила презентацію-коментар «Валеологія для дошкільнят». У практичній частині семінару педагоги переглянули заняття в ІІ молодшій групі «Допоможи другу» (екологічний напрямок), яке провела вихователь Олена Селезньова та інтегроване заняття з пріоритетом освітньої лінії «Дитина в соціумі» в старшій «В» групі «Я і моє тіло», яке підготували і провели вихователі Ірина Беспалова і Лілія Мазур, ознайомилися з дидактичними іграми валеологічного напрямку, адже на валеологічних заняттях особливу увагу слід приділяти використанню ігор. Їх можна використовувати, як на заняттях так і в самостійної діяльності дітей. Після присутні взяли участь в обговоренні побаченого.

По закінченню заходу педагоги мали змогу оглянути виставку методичних посібників валеологічного напрямку, слід зазначити, що матеріали виставки педагоги «Горобинки» використовують в освітньому процесі закладу. 

Фото за посиланням

22 лютого 2019 року на базі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка» пройшов семінар-практикум для педагогів закладів дошкільної освіти міста «Формування екологічно мотивованої поведінки дітей засобами художньої літератури».

На початку заходу Віра Якименко (завідувач ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Росинка») зазначила, що дошкільний вік характеризується допитливістю в різних сферах, але особливий інтерес діти виявляють до природи. Важливо формування у дітей гуманного ставлення до всього живого і формування усвідомленої поведінки в природному середовищі. Учасники семінару-практикуму переглянули інтегроване заняття в ІІ старшій групі з пріоритетом освітньої лінії «Дитина в природному довкіллі», яке підготували і провели вихователі Світлана Павлович та Світлана Ніколаєва, інструктор з фізкультури Ірина Довгань.

Ганна Сагайдак, вихователь-методист закладу, представила до уваги присутніх доповідь-презентацію «Екологічні проблеми планети Земля» і запропонувала педагогам взяти участь в екологічному прес-шоу. Під час обговорення заходу присутні дійшли висновку: «Важливо показати дітям, що люди займають більш сильну позицію по відношенню до світу природи. Тому людям слід направляти всі зусилля на те, щоб все живе на землі розвивалося і приносило радість. Отримані знання про навколишній світ повинні підкріплюватися практичною діяльністю і наочним прикладом, щоб діти бачили позитивний результат своєї діяльності». Акцентували: «екологічний розвиток дітей в дошкільному закладі буде особливо ефективним, якщо він взаємопов'язаний з екологічним вихованням у родині».

Підсумки семінару традиційно підвела  Алла Керізь, методист міського методичного кабінету.

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу оглянути виставку дидактичних матеріалів, яку підготували педагоги «Росинки».

Фото за посиланням


Вихователі-методисти закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ взяли участь у воркшопі «Патріотичне виховання дітей за допомогою народних звичаїв. Свято Стрітення», який відбувся 13 лютого 2019 року в ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко». Ельвіра Батуліна, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко», наголосила на важливості виховання в дітях патріотизму і толерантності до людей різних національностей. Розповіла про інтерактивні методи навчання саме педагогів, зазначила, що новітні методи базуються на вірі в потенціал учасників, інтерактивної взаємодії та безмежній повазі кожної особистості. Також в ході заходу учасники переглянули презентацію «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку», взяли участь у вправах спрямованих на формування національно-патріотичного виховання дітей, педагоги: Тетяна Ітакаєва, Наталя Бондаренко, Марина Паша, Ольга Лісова, Наталя Усатюк, запропонували до уваги присутніх дидактичні матеріали за темою «Готуємось до тематичного дня», Наталя Яковіна, керівник гуртка «Райдуга», провела майстер-клас «Пташок викликаєм з рідного краю». «Виховати свідомого патріота і громадянина означає сформувати в дитині комплекс певних особистісних якостей і рис характеру, що є основою специфічного способу мислення та спонукальною силою у повсякденних діях, вчинках, поведінці» - акцентувала Ельвіра Олександрівна.

Download
Реалізація загальнонаціонального правопр
Microsoft Word Document 27.5 KB

18 січня 2019 року на базі Чорноморського НВК «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу» з теми «Розвиток комунікативної культури педагогів в закладі дошкільної освіти». Учасниками воркшопу стали вихователі-методисти, музичні керівники, інструктори з фізичної культури закладів дошкільної освіти.

На початку заходу Галина Токарєва, вихователь-методист закладу, представила до уваги присутніх презентацію «Розвиток комунікативної культури педагогів в закладі дошкільної освіти» та запропонувала педагогам взяти участь у «Майстерні творчих педагогів».

Присутні переглянули фізкультурно-музичну розвагу «Свято Водохреща» у старших групах «Сонечко» і «Золота рибка». Розвагу підготували Маргарита Бакаленко, інструктор з фізичної культури, Наталя Панкова, музичний керівник.

Позакінченню заходу головний спеціаліст відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Тетяна Рабович підвела підсумки.

Фото за посиланням

Нарада вихователів-методистів з питань збору даних про заклади дошкільної освіти за формою 85-к до інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти».

Алгоритм роботи міського методичного кабінету з педагогами в міжатестаційний період.

 

01 лютого 2019 року на базі міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області відбулася нарада вихователів-методистів з питань збору даних про заклади дошкільної освіти за формою 85-к до інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти». Алгоритм роботи міського методичного кабінету з педагогами в міжатестаційний період.

 

У заході взяли участь головний спеціаліст відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Тетяна Рабович, методисти міського методичного кабінету Олег Адаменко і Алла Керізь.

 

На початку заходу Олег Олександрович, розповів присутнім про збір даних про заклади дошкільної освіти за формою 85-к до інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти». «З метою дерегуляції та дебюрократизації управління системою освіти, спрощення ведення документообігу ЗДО та оптимізації формування державної статистичної звітності, в 2018/2019 навчальному році буде здійснено пілотний збір освітньої статистичної звітності до інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти» (далі - ІТС «ДІСО») за формою державного статистичного спостереження 85-к. ІТС «ДІСО» забезпечує збір освітньої статистичної звітності на безкоштовній для респондентів основі, повна та деталізована база даних за результатами збору буде важливим інформаційним ресурсом для прийняття обгрунтованих управлінських рішень в сфері дошкільної освіти», - зазначив Олег Адаменко.

 

Тетяна Іванівна відзначила, що збір зазначеної освітньої статистичної звітності регламентовано наказом МОН України від 21.08.2018 № 927. При цьому нагадала, що відповідно до наказу Державної служби статистики України від 16.07.2018 № 150 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 85-к (річна)» «Звіт про діяльність закладу дошкільної освіти», звіт за 2018 рік у паперовій формі подається до територіальних органів Державної служби статистики України до 28 лютого 2019 року.

 

У ході наради учасники обговорювали питання про певні складнощі та принципи роботи державної безкоштовної ІТС «ДІСО».

 

Під час свого виступу Алла Владиславівна акцентувала увагу на забезпеченні системності в підвищенні кваліфікації педагогічних працівників у міжатестаційний період (протягом 5-ти років) та надала методичні рекомендації.

 

По закінченню заходу були підведені підсумки та обговоренні проблемні питання.

 

 

08-11 січня 2019 року на базі ЗОШ № 7 відбулися січневі зустрічі педагогічних працівників закладів освіти міста Чорноморськ.

 

Відкрила роботу секції керівників та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів 10 січня 2019 року головний спеціаліст відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Тетяна Рабович. Тема виступу «Сучасний погляд на контрольну-аналітичну діяльність у закладі дошкільної освіти».

 

Про реалізацію методики «Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини» в дошкільному підрозділі Чорноморського НВК «спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ДНЗ компенсуючого типу» розповіла Галина Токарєва, вихователь-методист закладу. «Ляльки та історії, які вони розповідають, - це інноваційний педагогічний метод, який дозволяє ефективно   вирішувати питання дискримінації, збагачувати словниковий запас і займатися питаннями рівноправності. Ляльки та історії ляльок розвивають у дітей емпатію, можливість оцінити глузування, причіпки, знущання, біль несправедливого ставлення, а також фізичне насильство, усувати упередження і дискримінаційну поведінку» - зазначила Галина Миколаївна.

 

Підсумком роботи секції стало прийняття рішення в рамках якого були намічені основні завдання на 2019 рік. Серед них охоплення дітей дошкільною освітою, створення умов для надання вихованцям з обмеженими можливостями здоров'я рівного доступу до освітнього процесу в закладах дошкільної освіти.

18.12. 2018р. на базі ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» відбувся майстер-клас «Мовленнєва готовність дитини до школи». У заході взяли участь завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» Людмила Жаковка, вихователі-методисти, вихователі, вчителі-логопеди закладів дошкільної освіти.

 

Під час інтерактивної бесіди вчитель-логопед ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок» Анжела Кошева окреслила типові проблеми в розвитку мовлення дітей дошкільного віку та висвітлила особливості роботи щодо попередження дисграфії за допомогою дидактичних ігор. Відтак Анжела Миколаївна детально розповіла, яким іграм у яких ситуаціях варто віддати перевагу. Опісля педагоги повправлялися в роботі з дидактичним матеріалом.

 

Наприкінці майстер-класу Анжела Кошева наголосила на ролі дорослого в іграх дітей з мовленнєвого розвитку.

 

Учасники заходу зазначили, що набуті під час майстер-класу вміння та навички неодмінно стануть їм у пригоді під час роботи з вихованцями.

Фото за посиланням

07.12.2018р. на базі ЗОШ № 3 міста Чорноморськ у рамках роботи лабораторії «Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою» відбулося заключне засідання для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти. Участь у заході взяли директор Юлія Павловська, заступник директора з навчально-виховної роботи Оксана Тесленко, практичний психолог Алла Іванова.

На засіданні було розглянуто тему «Культура ділового мовлення. Ведення ділової документації», яку підготувала вчитель української мови та літератури ЗОШ № 3 Надія Попова.

 

На початку засідання з вступним словом виступили учениці 10 – А класу Ніка Богданова і Анастасія Михайліченко. Після цього Надія Степанівна акцентувала увагу, що саме культура створює те поле і спосіб спілкування, в якому формується кожне окреме суспільство зі своєю внутрішньою структурою і завдяки чому воно відрізняється від усіх інших. Таким чином, культура спілкування є складовою частиною культури людини загалом.

 

У ході засідання учасники опрацювали такі питання: оформлення заяви, пояснювальної записки, оголошення. Мовні кліше при укладанні документів. Лексико-стилістичні помилки в перекладі та їх виправлення в українському діловому мовленні.

 

По закінченню заходу були підведені підсумки та обговорені проблемні питання.

 

Велика подяка всім учителям української мови та літератури, які ділилися знаннями з педагогами дошкільних закладів!

Фото за посиланням

06.12.2018р. на базі міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області відбувся коучинг «Все про педагогічну раду» за участю вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ.

 

Коучі: Валентина Каплонюк (вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 3 «Теремок»), Олена Лятамбур (вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Перлинка»), Оксана Гаєвець (вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 12 «Снігуронька»), які взяли участь у черговому засіданні Всеукраїнської Школи вихователів-методистів ЗДО «МетоПростіР» 29 листопада 2018 року в місті Миколаїв, що відбулось під керівництвом Ірини Романюк, голови місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», методиста НМЦ.

 

У ході заходу обговорили такі питання: реалізація повноважень педагогічної ради, процес розроблення порядку денного засідань, формулювання управлінських рішень колегіального органу тощо.

 

Наприкінці коучингу відбулось спільне обговорення та підведення підсумків заходу.

 

Фото за посиланням

05.12.2018р. на базі ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко» відбулося засідання ММО вихователів дітей молодшого віку з теми «Формування мовленнєвої компетентності дошкільників через впровадження інноваційних технологій».

 

На початку заходу керівник ММО, вихователь-методист дошкільного закладу Ельвіра Батуліна представила презентацію «Актуальність проблеми розвитку мовлення дітей дошкільного віку». Далі учасники заходу переглянули інтегроване заняття «В гостях у казки» з пріоритетом освітньої лінії «Мовлення дитини» в ІІ молодшій групі (вихователь Наталя Бондаренко).

 

Після присутні взяли активну участь в обговоренні побаченого. Під час обговорення педагоги дійшли до висновку, що інноваційні форми взаємодії з дітьми в плані розвитку мови не тільки збагачують, уточнюють і активізують лексичний запас дошкільників, сприяють формуванню комунікативної компетентності, а й створюють умови для встановлення партнерських відносин з педагогом. Діти вирішують цікаве і важливе для них навчально-ігрове завдання, а педагог супроводжує і допомагає дитині стати активним та ініціативним учасником.

 

По закінченню учасники засідання оглянули виставку дидактичних посібників, підвели підсумки та прийняли методичні рекомендації.

28.11.2018р. на базі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок» відбувся семінар-практикум для вихователів закладів дошкільної освіти з теми: «Моя ЕКО Україна». Метою заходу було розширення знань педагогів про міжнародний освітній проект «Освіта для сталого розвитку в дії» за підтримки уряду Королівства Швеції, про його використання в роботі з вихованцями дошкільного закладу.

 

У теоретичній частині Інною Погребною, вихователем-методистом ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок» було висвітлено питання нормативно-методичного забезпечення та актуальності освіти для сталого розвитку для дітей дошкільного віку.

 

Під час практичної частини присутні переглянули інтегроване заняття з пріоритетом освітньої лінії «Дитина в соціумі» в середній «А» групі «Цікавий світ навколо нас» (вихователі: Ганна Савич, Оксана Готка); інтегроване заняття з пріоритетом освітньої лінії «Дитина у природному довкіллі» в старшій «Б» групі «МастерШеф від осені» (вихователь Ірина Моргунова). До уваги присутніх була представлена виставка дидактичних матеріалів, щодо проведення занять і реалізації програми «Дошкільнятам про сталий розвиток».

Фото за посиланням

В дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 2 «Колобок» функціонує гурток «Чарівна веселка», під керівництвом Наталі Козючко.

«Метою моєї роботи є розвиток творчих здібностей у дітей через використання нетрадиційних технік малювання. Тільки розвиток в творчості допомагає дітям вчитися мислити неординарно, висловлювати в малюнках свої думки, почуття, переживання», - акцентувала Наталя Козючко.

22.11.2018р. відбувся відкритий показ роботи гуртка «Чарівна веселка» на який були запрошені керівники гуртків: Наталя Беккер (ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 3 «Казка»), Ірина Роік (ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 5 «Теремок»), Наталя Яковіна (ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко»).

Заняття проходило у формі гри. Свої роботи діти старшої групи присвятили прекрасній порі року - осені. За допомогою нетрадиційної техніки малювання «штампування», під чарівні звуки вальсу, вихованці передали красу осіннього пейзажу.

«Гурток у закладі дошкільної освіти є самостійною додатковою організаційною формою освітнього процесу. Його мета – задовольняти потребу й цікавість дитини до певного виду діяльності, розвивати її природні здатності, загальні та спеціальні здібності, своєчасно виявляти обдарованість дітей», відзначила завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 2 «Колобок» Тетяна Якубовська.

Фото за посиланням

Актуальним завданням дошкільної освіти є виховання художньо-естетичних засад

особистості дитини через відкриття їй світу мистецтва, зокрема музичного, залучення до нього і

творчого освоєння а сучасний освітній процес вимагає від педагогів нового підходу до своєї

діяльності, впровадження новітніх форм, методів і технологій виховання, розвитку і навчання дітей. 20.11.2018р. на базі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №3 "Казка" відбувся семінар-практикум

для музичних керівників закладів дошкільної освіти з теми "Велич українського народу: традиції та

звичаї". "Процес виховання патріотизму слід починати з раннього віку, саме в той момент, коли у

дитини закладаються основи особистісних орієнтирів. Діти у віці до семи років зазвичай дуже

активні, ініціативні, допитливі, мають дивовижні здібності до співчуття, співпереживають.

Саме цей час сприятливий для розвитку патріотизму і духовності", зазначила Алла Деревянко,

завідувач закладу.

Семінар пройшов в два етапи: інформаційний і практичний. На початку заходу вихователь-методист

ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №3 "Казка" Валентина Каплонюк презентувала свій виступ

з теми "Український ярмарок". Під час практичної частини семінару-практикуму  педагоги

переглянули музичну виставу "Ярмарок" у старшій "В" групі (музичний керівник Валерія Галкіна,

вихователі: Олена Сидоренко та Олена Назаренко ), та стали учасниками ділової гри "Ерудит",

яку провела вихователь-методист Валентина Каплонюк. Музичний керівник ДНЗ (ясла-садок)

комбінованого типу №3 "Казка"  Валерія Галкіна поділилась власним досвідом роботи з питання

національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку під час співочої діяльності.

По закінченню семінару-практикуму методист міського методичного кабінету Алла Керізь підвела

підсумки та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями.

Фото за посиланням

 

21.11.2018р. на базі міського методичного кабінету відбулась консультація щодо участі у ІІІ міському педагогічному коворкінгу (от анг. Co-working, "спільна робота"). У заході взяли участь педагоги закладів дошкільної освіти.

Під час заходу розглянуто питання "Популяризація досвіду роботи педагога дошкільного закладу в новому сучасному форматі презентації".

Наприкінці заходу методист міського методичного кабінету Олег Адаменко ознайомив присутніх з рекомендаціями.

 

Download
Поради методиста щодо форматування елект
Microsoft Word Document 52.0 KB

Проблема розвитку логічного мислення є головною під час становлення інтелектуальної сфери особистості дошкільника. Розвинути винахідницькі здібності дітей дошкільного віку, навчити їх опанувати складними математичними поняттями, викликати інтерес до точних наук - це актуальні завдання для педагогів закладів дошкільної освіти.

08.11.2018 року на базі ДНЗ (ясла-садок) № 8 "Перлинка" відбувся семінар-практикум "Експериментально-дослідницька діяльність як чинник сенсорно-пізнавального розвитку дошкільників". На початку заходу Світлана Малахова, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 8 "Перлинка" висвітлила питання щодо значення розвивального середовища в пізнавально-дослідницькій діяльності дітей. 

У теоретичній частині вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 8 "Перлинка" Олена Лятамбур презентувала свій виступ з теми "Методичне забезпечення експерементально-дослідницької діяльності дошкільників як чинник їх сенсорно-пізнавального розвитку".

У практичній частині присутні переглянули інтегроване заняття з пріоритетом освітньої лінії "Дитина в світі природи" в середній "Г" групі "В дослідницькій лабораторії Осені", яке провели вихователі Елла Євсюкова та Олена Урсул, пізнавально-музичну розвагу "Хто Осені найкращий помічник?" за участю вихованців середньої "А" та "Б" груп, яку провели вихователі Світлана Підлісна і Оксана Іващенко, музичні керівники Ірина Пінчук і Світлана Нєдєлко. Далі учасники заходу прийняли активну участь у діловій грі "Природа у дослідницько-експериментальній діяльності дошкільників", яку підготувала і провела Олена Лятамбур.

Наприкінці зустрічі головний спеціаліст відділу освіти Чорноморської міської ради Одеської області Тетяна Рабович підвела підсумки семінару-практикуму.

Фото за посиланням

08.11.2018

Педагоги закладів дошкільної освіти міста Чорноморськ взяли участь у тренінгу "Діти з особливими освітніми потребами. Процес соціалізації в інклюзивній групі", який відбувся на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 "Чебурашка". Як вихователю інклюзивної групи співпрацювати з асистентом? Як залучати батьків до співпраці? Як допомогти дитині з особливими освітніми потребами адаптуватись у дошкільному закладі? Ці запитання як про підходи, так і про інструменти підготували методисти міського методичного кабінету Вікторія Баранова і Алла Керізь

Фото за посиланням

 

26 жовтня 2018 року в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 6 «Сонечко» відбувся відкритий показ фізкультурної розваги «Козацькому роду, нема переводу» в старшій «А» групі. Розвагу підготували і провели: інструктор з фізкультури Ольга Лісова, вихователь Тетяна Сандуленко.

Під звуки музики діти старшої «А» групи із задоволенням проходили перешкоди. Діти виконували різні спортивні завдання на швидкість, спритність, гнучкість, витривалість. Батьки вихованців стали активними учасниками розваги. Розвага допомогла підняти дух змагання, сформувати вміння діяти в команді, вміло долати труднощі.

По закінченню заходу вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко» Ельвіра Батуліна підвела підсумки.

Фото за посиланням

19 жовтня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 21 «Журавлик» відбувся обмін досвідом «Гра по новому, навчання по іншому — з шістьма цеглинками LEGO», в креативному та навчальному проекті «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation. На заході були присутні учасники проекту, педагоги дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 11 «Лялечка».

LEGO – одна з найвідоміших і поширених нині педагогічних систем, яка широко використовує тривимірні моделі реального світу в предметно-ігровому середовищі в процесі навчання та розвитку дитини дошкільного віку.

Використання конструктора LEGO дозволяє малятам вчитися граючи і навчатися в грі, яка є найважливішим супутником дитинства. У цьому переконалися учасники заходу під час перегляду занять: у середній групі «Золота осінь» (вихователь Ольга Майле), у старшій групі «Подорож до лісу» (вихователь Алла Слюсар).

Присутні побачили, як в ході занять з конструктором LEGO, підвищується комунікативна активність кожної дитини, формується вміння працювати в парах, в групі, відбувається розвиток творчих здібностей, підвищується мотивація до навчання.

Наприкінці заходу вихователь-методист дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 21 «Журавлик» Любов Денисова підвела підсумки.

Фото за посиланням

Виховувати в дітях любов та інтерес до традицій свого народу слід змалку. Найдієвішими засобами залюблення в українську культуру та національні звичаї, плекання патріотичних почуттів є свята і розваги, де діти мають змогу побути провідниками між минулим та сучасністю.

 

Напередодні Дня Українського козацтва, 12 жовтня 2018 року, в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №20 «Чебурашка» міста Чорноморськ Одеської області (завідувач Людмила Жаковка) відбулося свято «Козацькі розваги», яке покликане зацікавити дітей історією козацтва, його традиціями та звичаями. В святі брали участь команди у складі вихованців старших груп «А» та «Б», їм були запропоновані цікаві конкурси з бігом, стрибками, перетягуванням линви. Учасники змагань проявили всю свою снагу, завзято продемонстрували силу та вправність нащадків козацького роду. Конкурси проходили весело та жартівливо. Активними глядачами-вболівальниками стали вихованці закладу.

 

Підготували спортивне свято «Козацькі розваги»: вихователь-методист - Любов Літвін, інструктор з фізкультури - Анжела Обертун, вихователь - Надія Хохленко, музичний керівник - Людмила Мельникова. У підготовці заходу дітям та педагогам допомагали й батьки, які стали активними учасниками.

 

Святковий захід подарував усім присутнім відмінний заряд бадьорості, масу позитивних емоцій та вражень: естафети, конкурси, ігри, танці супроводжувалися посмішками, радісним сміхом і гарним настроєм.

Фото за посиланням

27.09.2018 року на базі ЗОШ №1 міста Чорноморськ Одеської області відбулось чергове засідання лабораторії «Мовленнєва компетентність. Володіння державною мовою» для педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів. Тема засідання: «Граматична система мови. Синтаксис».

 

Програму засідання та виставку творів українських письменників підготувала Лілія Лазаренко, вчитель української мови та літератури, яка привітала присутніх з Всеукраїнським днем дошкілля: «Українське дошкілля посідає дуже поважне місце серед систем дошкілля різних країн світу. І, ви творите цю систему. Зичу вам натхнення, творчої наснаги, і сил для нових звершень. Даруємо тепло, допомагаємо дітям, і українському суспільству в цілому».

 

Ксенія Стеценко, співачка, член національної спілки художників України з сином, учнем 7 класу ЗОШ №1 Яромиром Фундук'яном розчулили присутніх абсолютною і непідробною щирістю під час виконання пісні «Журавлі високі пролітають» на слова Євгена Гуцала, музика Василя Леоненка.

 

 

Засідання лабораторії пройшло в теплій і дружній атмосфері, злагоджено та конструктивно. Учасники заходу отримали багато корисної інформації, професійних порад та відзначили доцільність посилення уваги до мовної освіти, яка відзначається свідомим ставленням до рідної мови, мовленнєвою активністю на всіх етапах оволодіння мовою, високою культурою спілкування. 

Про підсумки проведення ІІ міського фестивалю "Сузір'я талановитих дошкільнят"

Наказ від 26.04.2018 № 21-а/м

Download
Про підсумки.docx
Microsoft Word Document 22.7 KB

Про підсумки проведення міського фестивалю "Берег дитинства - 2018"

Наказ від 27.03.2018 № 9-а/м 

Download
Про підсумки проведення.docx
Microsoft Word Document 20.4 KB

26 квітня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6 «Сонечко» відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів, вихователів з теми «Формування основ патріотичного виховання, як важливої складової потенціалу нації через проектну діяльність».

 

Із вступним словом до учасників заходу звернулась Лариса Лихіна, завідувач ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко»: « В даний час в нашому суспільстві сформувалася потреба в духовно-моральному вихованні як необхідному елементі збереження і подальшому розвитку соціуму. Важливо залучати дитину до культури свого народу, оскільки звернення до спадщини виховує повагу, гордість за землю, на якій живеш. Тому з самого раннього дитинства необхідно знати і вивчати культуру своїх предків. Саме акцент на знання історії народу, його культури допоможе в подальшому з повагою ставитися до культурних традицій свого та інших народів. Таким чином, духовно-моральне виховання дітей є одним з основних завдань дошкільної освіти. Але без співпраці з батьками, нашими головними помічниками, ми не зможемо в повній мірі вирішити завдання».

 

Під час теоретичної частини Ельвіра Батуліна, вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Сонечко», розповіла про проектну діяльність в освітньому процесі закладу та представила презентацію «Формування основ патріотичного виховання».

 

У практичній частині семінару-практикуму педагоги переглянули заняття-квест в старшій групі «Люби, цінуй і знай свій рідний край», яке провела вихователь Ірина Зайченко, та виставу в середній групі «Казка про вишиванку» за участю батьків, яку підготувала і провела вихователь Тетяна Сандуленко.

 

Після обговорення учасники заходу мали змогу оглянути експозицію «Тепло душі і рук творіння», розташовану в міні-музеї «Талановиті пальчики». Автор робіт, які були представлені на виставці, Тетяна Сандуленко.

II міський фестиваль"Сузір'я талановитих дошкільнят"

Стало д