2024-2025 навчальний рік
В рамках методичних четвергів ЦПР ПП, 25 вересня 2024 р. відбулася онлайн зустріч вчителів, асистентів вчителів інклюзивних класів закладів освіти Чорноморської міської громади. На зустрічі були опрацьовані рекомендації Міністерства освіти та науки України щодо організації освітнього процесу осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти уу 2024/2025 навчальному році (№6/679-24 від 03.09.2024), надані практичні рекомендації, як подбати про дитину в кризових ситуаціях. Зупинилися на питанні оцінювання навчальних досягнень учнів з ООП в умовах інклюзивного навчання.Під час дискусії визначили, що оцінка повинна відображати ступінь досягнення учнями навчальної мети, фіксувати допущені помилки, вказувати на їх причини, сприяти подоланню помилок. Останнім пунктом обговорення була тема: “Формування навчальної поведінки у дітей з ООП”. Колеги поділилися власними підходами, які на практиці застосовують при роботі з дітьми, що були особливо корисним для вчителів, які щойно почали працювати в даній посаді та отримали дієві рекомендації від модератора зустрічі Кравченко Ірини, консультанта ЦПР ПП. Зустріч пройшла в доброзичливій, теплій атмосфері. Дякуємо колегам за співпрацю, яка завжди надихає, особливо коли йдеться про майбутнє наших дітей.
ОтветитьПереслать
Добавить реакцию
|
Інклюзивна форма навчання, як одна з видів педагогічного супроводу дитини з ООП впевнено впроваджується в системі новітньої української школи. Завдяки створенню інклюзивного освітнього простору, діти, чиї особливі потреби виходять за межи загальноприйнятої норми, мають можливість не тільки отримати гідну освіту, а й відчути себе повноцінними членами шкільного колективу, а згодом стати повноправними громадянами своєї країни, що мають однакові для всіх права і обов'язки незалежно від своїх можливостей. Запорукою успішної реалізації моделі інклюзивної освіти є ефективна співпраця вчителів, відповідних фахівців, батьків та дітей - команда, яка забезпечує підтримку дитини з ООП. Всі працівники та адміністрація навчальних закладів, всі, хто працює з дитиною з ООП, мають допомагати один одному, обмінюватися знаннями,надавати консультаційну допомогу в межах своєї компетенції для досягнення головного реалізації потенційних можливостей дитини та підготувати її до подальшого життя.
Саме питанням організації навчання в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти і було присвячено зустріч асистентів вчителів Чорноморської громади, яка відбулася 7 березня 2024р. в ЦПРПП Чорноморської МР. Під час спілкування професійної спільноти учасники мали змогу познайомитися друг з другом, поглибити знання про професійну співпрацю під час освітнього процесу.
Розпочала захід психолог Чорноморського ліцею № 4 Наталя Жук з тренінгу, якій допоміг учасникам ближче узнати один одного для кращої подальшої співпраці.
В груповій роботі “Я — асистент вчителя. Моя місія” кожен з вчителів поділився своїм професійним досвідом, своїми думками. Матеріал для цієї роботи підготувала консультант ЦПРПП, практичний психолог Вікторія Баранова.
Подальша робота в межах семінару була направлена на удосконалення освітнього процесу під час взаємодії між трьома суб’єктами (вчитель-учень-асистент). Разом з Іриною:Кравченко, консультантом ЦПРПП опрацювали питання:
Функції асистента вчителя інклюзивного класу (очне та онлайн навчання)
Ведення документації асистента вчителя
Огляд методичних рекомендацій
В кінці зустрічі психолог Наталя Жук запропонувала учасницям вправи на збереження себе у професії. Пані Наталя наголосила, що в професійній діяльності вчитель щодня стикається з високою емоційною напругою. І тут важливо захистити себе від вигорання та впоратись з проявами цих симптомів.
Взагалі, зустріч пройшла в доброзичливій атмосфері, що є запорукою налагодження співпраці й обміну професійним досвідом. Дякуємо всім учасникам семінару за плідну роботу!
Інклюзивне навчання — невід’ємна частина концепції Нової української школи (НУШ). Це безпечний та інклюзивний освітній простір, де обирають індивідуальний підхід з урахуванням сильних сторін, потреб та можливостей кожної дитини. Відповідно до принципів НУШ, тут кожен учень або учениця, незалежно від їхніх можливостей, можуть реалізувати свій потенціал. Все це базується на цінностях демократії та повазі до основних прав людини, що й створює умови для максимальної участі в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами»
Поради для написання Індивідуальної Програми Розвитку
ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ ФАХІВЦІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ ІЗ ООП: ПРОФІЛАКТИКА, ДОПОМОГА, ВИХІД З КРИЗИ У КОМАНДІ
На фоні нинішніх протиріч та постійних реформ у системі освіти рано чи пізно кожен із нас знайомиться на практиці із новим для себе терміном. Професійне вигорання – це, мабуть, єдина тема, яку вчителі опрацьовують спочатку практично, а вже потім починають знайомитися із теорією. Такий сумний досвід може призвести до повного емоційного, інтелектуального та фізичного виснаження. Найбільша небезпека полягає у тому, що розвивається цей синдром непомітно і поступово. У результаті людина втрачає будь-який інтерес до подальшої професійної діяльності, а заклад освіти - професіонала, бо продуктивність праці іще донедавна хорошого фахівця значно знижується. Саме тому професійне вигорання, як і будь-яке інше захворювання, значно легше попередити, аніж потім лікувати.
За ініціативою Міжнародного інституту інклюзії та кандидата педагогічних наук,доцента Зоряни Ленів 12 лютого у місті Львові пройшов семінар-практикум за темою «ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ ФАХІВЦІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ ІЗ ООП: ПРОФІЛАКТИКА, ДОПОМОГА, ВИХІД З КРИЗИ У КОМАНДІ».
Консультант ЦПРПП з інклюзивної освіти Катерина Дерев’янко відвідавши семінар привезла багато ідей та практичних порад для подолання вигорання педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.
Найголовнішою базою для якісної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами є емоційний стан педагога та його готовність до вдалого подолання труднощів зв’язаних з роботою.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ІНКЛЮЗИВНОЇ РОБОТИ У М. ЧОРНОМОРСЬК СТАНОМ НА 01.09.2021 РОКУ
КОРЕКЦІЙНОМУ ПЕДАГОГУ, ПСИХОЛОГУ, ДЕФЕКТОЛОГУ, СОЦІАЛЬНОМУ ПЕДАГОГУ ДО РОБОТИ
Шановні колеги! За цим посиланням можна познайомитись із статтями, видавництва "Основа" журналу "Дитина з особливими потребами. Інклюзивна освіта. Дефектологія. Корекційна педагогіка", які є у вільному доступі.
2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК