Download
ЯК ЗРОБИТИ ОНЛАЙН-УРОКИ ІНКЛЮЗИВНИМИ: практичні рекомендації
Щоб покращити доступність навчального контенту для широкого
загалу користувачів, зокрема для дітей із особливими освітніми
потребами, Дитячий фонд ООН (ЮНIСЕФ) в Україні підтримав проєкт
ВШО, долучившись до навчань для авторів уроків та забезпечивши
експертний супровід із питань інклюзивності. Разом із партнерами
з громадського та приватного секторів ЮНІСЕФ працює над
створенням додаткового функціоналу для покращення доступності
уроків (звукоопис до уроків) та над перекладом уроків українською
жестовою мовою.
inklyuzyvna-osvita.pdf
Adobe Acrobat Document 480.3 KB

Інклюзивна освіта як один із фокусів НУШ

        Інклюзивне навчання — невід’ємна частина концепції Нової української школи (НУШ). Це безпечний та інклюзивний освітній простір, де обирають індивідуальний підхід з урахуванням сильних сторін, потреб та можливостей кожної дитини. Відповідно до принципів НУШ, тут кожен учень або учениця, незалежно від їхніх можливостей, можуть реалізувати свій потенціал. Все це базується на цінностях демократії та повазі до основних прав людини, що й створює умови для максимальної участі в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами»

Поради для написання Індивідуальної Програми Розвитку

Download
Порадник написання ІПР.docx
Microsoft Word Document 126.0 KB
Download
іпр 2021-2022.docx
Microsoft Word Document 39.4 KB
Download
Посібник ІПР.pdf
Adobe Acrobat Document 2.8 MB
Download
ІПР для ЗДО.pdf
Adobe Acrobat Document 398.3 KB
Download
ІПР 5 клас.docx
Microsoft Word Document 21.2 KB

ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ ФАХІВЦІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ ІЗ ООП: ПРОФІЛАКТИКА, ДОПОМОГА, ВИХІД З КРИЗИ У КОМАНДІ

На фоні нинішніх протиріч та постійних реформ у системі освіти рано чи пізно кожен із нас знайомиться на практиці із новим для себе терміном. Професійне вигорання – це, мабуть, єдина тема, яку вчителі опрацьовують спочатку практично, а вже потім починають знайомитися із теорією. Такий сумний досвід може призвести до повного емоційного, інтелектуального та фізичного виснаження. Найбільша небезпека полягає у тому, що розвивається цей синдром непомітно і поступово. У результаті людина втрачає будь-який інтерес до подальшої професійної діяльності, а заклад освіти - професіонала, бо продуктивність праці іще донедавна хорошого фахівця значно знижується. Саме тому професійне вигорання, як і будь-яке інше захворювання, значно легше попередити, аніж потім лікувати.

За ініціативою Міжнародного інституту інклюзії та кандидата педагогічних наук,доцента Зоряни Ленів 12 лютого у місті Львові пройшов семінар-практикум за темою «ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ ФАХІВЦІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З ДІТЬМИ ІЗ ООП: ПРОФІЛАКТИКА, ДОПОМОГА, ВИХІД З КРИЗИ У КОМАНДІ».

Консультант ЦПРПП з інклюзивної освіти Катерина Дерев’янко відвідавши семінар привезла багато ідей та практичних порад для подолання вигорання педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

 

Найголовнішою базою для якісної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами є емоційний стан педагога та його готовність до вдалого подолання труднощів зв’язаних з роботою. 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ІНКЛЮЗИВНОЇ РОБОТИ У М. ЧОРНОМОРСЬК СТАНОМ НА 01.09.2021 РОКУ

Download
Інформація про інклюзивну освіту у м. Чо
exe File 11.6 KB

КОРЕКЦІЙНОМУ ПЕДАГОГУ, ПСИХОЛОГУ, ДЕФЕКТОЛОГУ, СОЦІАЛЬНОМУ ПЕДАГОГУ ДО РОБОТИ

Шановні колеги! За цим посиланням    можна познайомитись із статтями,  видавництва "Основа"  журналу "Дитина з особливими потребами. Інклюзивна освіта. Дефектологія. Корекційна педагогіка",  які є у вільному доступі.

2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК