На базі Чорноморської спеціальної школи відбувся семінар під назвою "Кінезіологія: як засіб розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей дітей з особливими освітніми потребами". Ми щиро вдячні всім спікерам за те, що поділилися своїм досвідом роботи та корисними методичними розробками, які можна успішно використовувати для мотивації та навчання учнів початкової школи. Особлива подяка заступнику директора з навчально-виховної роботи початкової школи, Валентині Володимирівні Артеменко, за відмінну організацію та проведення цього заходу. Висловлюємо щиру вдячність пані Валентині за створення умов для плідного спілкування між колегами, за атмосферу яка панувала протягом семінару.

Антонюк Ольга  чудово презентувала майстер клас  "Кінезіологічна казка" 

 

Колесник Ганна поділилась з учасниками семінару досвідом роботи с особливо тяжкими дітьми та представила методичні розробки "Використання дидактичного матеріалу  для розвитку мовлення": пальчикова вправа з буквам, доріжка на підлозі та інші.

 

Бакаленко Марина  призентувала  майстер клас  інтерактивної  мовно - руховної вправи з використанням  Т- платформи.

Катерина Верес поділилась досвідом  з використання  кінезіології на уроках математики і представила  як можна подолати традиційні межі у викладанні математики.

ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ.

З 26.02.2024 по 01.03.2024 в Чорноморському ліцеї №2 пройшов тиждень початкової школи, присвячений рідній мові. Цей тиждень показав, що навчання – це не лише процес, але й цікава пригода, в яку варто заглиблюватися з усією серйозністю та ентузіазмом. Школа  перетворилася на магічне місце, де кожний освітній простір  став не просто місцем, але й джерелом натхнення та мотивації до  навчання та розвитку.

Кожен день був наповнений яскравими подіями та захоплюючими заняттями.

Тема другого дня тижня "У світі казки чарівної". У паралелі перших класів проведений квест "У світі казок", під час якого учні мандрували паравозиком по чарівній країні казок з зупинками для виконання завдань - зібрати букви і скласти назву казки. У цій пригоді першачкам допомагали учні п'ятого класу. У паралелі 3 та 4 класів проведені вікторина, квіз, конкурси

В третій день тижня Кваша Тетяна Анатоліївна, бібліотекар ліцею,  підготувала та провела для першіх, других класів цікавий бібліотечний урок "Чарівні українські казки" 

Всі дні були насиченими  і  цікавими. В останній день тижня початкової школи проведен конкурс декламаторів віршів сучасних українських письменників для дітей молодшого віку  "Ллеться рідне слово, як жива вода."

Благодійний онлайн-ярмарок педагогічних ідей "Освітянська допомога ЗСУ на перемогу"

Вчителі, які вміють пробуджувати у дітей  інтерес і любов до навчання, стають  справжнім скарбом для будь-якої держави. 

20 лютого 2024 року початкова ланка закладів середньої освіти міста Чорноморськ розпочала благодійний онлайн-ярмарок педагогічних ідей “Освітянська допомога ЗСУ на перемогу”. На локації початкова освіта виступили 14 спікерів та приєдналися 100 учасників. Впевнено можна сказати, що після цього ярмарку кожен з присутніх збагатить свою педагогічну скарбничку новими ідеями і обов'язково щось спробують додати до власної діяльності. 

 

 

Ми вдячні кожному спікеру за їхні виступи, всі вони виявили справжню майстерність, ділячись своїм досвідом та знаннями з усіма присутніми. Вдячні слухачам, які своєю підтримкою й активністю створили неймовірну  атмосферу, що панувала протягом всього ярмарку. Наші спікери:  Мамонтова Ганна ЧЛ№1, Іщенко Анжела ЧЛ№1, Федорончук Наталя ЧЛ№4, Поліщук Ольга  ОЗЗСО, Лютікова Марія ЧЛ№1, Асауляк Оксана ЧЛ№7 , Борсук Анна ЧЛ№7 презентували цікаві майстер-класи з інтерактивних вправ та використання різноманітних цифрових інструментів і сервісів. Запропонували  слухачам приклади з власного досвіду які з них найбільш ефективні і які подобаються, саме дітям.

Шевченко Наталія ОЗЗСО чудово презентувала  ігрові технології як засіб формування позитивної мотивації учнів та поділилася досвідом з виховної роботи  в початковій школі. Шведюк Тетяна ЧЛ№7 презентувала бліцідею “Живі письменники”.Кочетова Оксана ЧЛ№3 чудово презентувала електронний освітній ресурс “Країна мрій”

 

Артеменко Валентина, Міщенко Анна розкрили потенціал штучного інтелекту в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

 

Жмакіна Валерія ЧЛ №4  презентувала бліц ідеї на тему “Інтегровані уроки як один із способів подолання освітніх втрат”. Осколкова Світлана ЧЛ№2  виступила з бліц ідеєю “Читацький челендж” - це  надзвичайно актуальні і важливі  теми сьогодення.

 ЧИМ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ  У СХОВИЩІ.

ПРОПОНУЮ ПОЗНАЙОМИТИСЬ З ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМУЮ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ДИДАКТИЧНИХ ТА РОЗВИВАЮЧИХ ІГОР 

 • GamiLab – це онлайн-платформа, де ви можете легко знайти готові або створити захоплюючі дидактичні та розвиваючі ігри. Працювати в додатку досить легко. GamiLab використовує наявні аналоги настільних та аркадних ігор, створюючи різні ігрові ситуації. Прототипи ігор універсальні. Фактично будь-який вчитель-предметник може використовувати їх.
 • Додаю посилання на гру з математики для 2 класу 
 • https://gamilab.com/play/s95hht
 • код гри: s95hht

Ігри типу King of the Mountain спрямовані на якнайшвидше досягнення мети — вершини гори. Цей тип гри чудово підходить для швидких і простих тестів.

Король гори! Гравець досяг вершини гори – і грі кінець.

На шляху до вершини гравець зустрічає щонайменше сім запитань. Гравець повинен правильно відповісти на всі питання, щоб дістатися до вершини.

Деякі запитання є більш небезпечними, ніж інші, і гравцеві, можливо, доведеться повернутися до початку, якщо відповідь буде неправильною - так само, як «  .
Правильна відповідь на частині гори з червоним прапором має вирішальне значення

Коли гравець пройде цей пункт і досягне вершини, він отримує відгук про час, витрачений на підйом. Також відображається список найвищих результатів, досягнутих у грі.

НЕПРОСТІ ТЕМИ.   Матеріал з  https://osvitanova.com.ua

Тема війни, яка особливо яскраво проявилася в українському дитліті з початку повномасштабного вторгнення, досі залишається актуальною, адже війна триває. Поза тим сучасна література для дітей і підлітків аж ніяк нею не обмежується: за останні декілька місяців на полицях книгарень з’явилося чимало свіженьких видань найрізноманітніших жанрів і тем. Дозвольте представити вам найактуальніші новинки в українському дитліті. Серед них — терапевтичні казки та історії про тварин, які проговорюють досвід війни,розповідь про Голодомор для найменших. 

 

 

Казка про чарівний віхтик. Сергій Куленко

Казка для найменших читачів, яка вийшла друком у видавництві «Маміно» за сприяння Тиктор Медіа, розповідає добре знайому українцям історію про вміння гуртуватися перед обличчям загрози, протистояти нападникам і відстоювати своє. Хоча йдеться у ній не про сучасність, людей і війну, а про мешканців лісу, усе ж, паралелі очевидні.

 Починається все зі зникнення чарівного віхтика, яким фея щовечора протирала ліхтарі світлячкам, щоб ті сяяли яскравіше, у лісі було затишніше, а нічні звірі могли відшукати свою поживу. Після довгих пошуків з’ясувалося, що таку важливу річ з лихою метою викрали шершні: вони хотіли замаскуватися під світлячків і напасти на бджолиний вулик. На захист бджіл гуртується увесь лісовий народ: кожен вид звірів бере на себе певну частину завдань і готується до битви.

 

 

 

Хоробрі казки. Ірина Виговська, Вікторія Мурована

Це збірка терапевтичних казок від письменниці Ірини Виговської та головної продюсерки цифрових платформ Суспільного Мовлення Вікторії Мурованої, працювати над якими їм допомагала психологиня Маріанна Новаковська. У ній 12 історій, які проговорюють для дітей складні емоції — сум, тривогу, страх, невпевненість тощо — і допомагають з ними впоратися. Водночас вони охоплюють дуже різні досвіди, які проживає українське суспільство з початку повномасштабної війни.

 

Ангел на ймення Грушка Зоряна Живка.

У цій книжці Зоряна Живка береться розповісти молодшим школярам про одну з найстрашніших сторінок української історії  Голодомор. І робить це чуйно, глибоко і щемко. У центрі оповіді —  сучасна дівчинка, допитлива першокласниця, яку дивують багато речей. Наприклад, чому дорослі так дбайливо ставляться до хліба. Або чому бабуся не вміє читати. Розпитуючи у бабусі про її дитинство  а та розповідає про нього неохоче,  дитина дізнається про великий голод і про те, як своєю появою на світ вона завдячує старій дикій грушці, плоди якої врятували життя бабусиній родині. «Ангел Божий, а не грушка»,  каже про дерево, яке рясно вродило у 33-му, бабуся.

Клуб врятованих. Непухнасті історії. Сашко Дерманський

Ця збірка пригодницьких історій про тварин насправді зовсім не весела, не добра і не «пухнаста». Бо «пригоди», які переживають котики і песики, оленя, корівка і кінь, печальні й небезпечні, адже зумовлені війною. І хоч кожна оповідка має геппі-енд, та випробування, які доводиться переживати героям, складні, виснажливі й жахливі, а історії порятунку щемливі й зворушливі. Найсильніше вражає той факт, що всі вони справді відбулися. Сашко Дерманський поклав в основу книжки десять неймовірних історій, що стали відомими за час повномасштабного вторгнення.

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ

З 04.12.2023 по 08.12.2023 початкові класи Чорноморського ліцею 6 приймали участь у Національному тижні читання. За цей час вчителі провели багато цікавих заходів: конкурси малюнків до улюблених казок та книжок, конкурси читців віршів,  працювали над проєктами "Улюблена книжка", "Користь читання ", "Читати завжди модно". Здійснювали цікаві подорожі у незвіданий та неперевершений світ читання, змагалися у "Читацькій спортакіаді", проводили батл скоромовок.  Діти були справжніми акторами у виставі "Коза-Дереза" на новий лад та  інсценуванні казки "Ріпка" на новий лад.  Багато класів побувало у бібліотеці ліцею. Попова Т.В.проводила цікаві бібліотечні уроки- подорожі, зустрічі, на яких спонукала дітей до читання. Учні здійснили екскурсії у міську дитячу бібліотеку, побували на виставі. Зустрічалися із письменницями нашого міста Шверою Ю.В. та    Матвієнко Л.В.

З 04 грудня до 10 грудня 2023 року в Чорноморському ліцеї №2 вчителями-філологами, вчителями початкових класів та Квашою Т.А., бібліотекарем ліцею, були проведені літературні читання, обговорення літературних творів, читання вголос, вікторини, квести.
Читання є важливим чинником розвитку людського потенціалу і для дорослих, і для дітей, адже читання — основа життя самобутньої освіченої нації, гарна ідея для дозвілля, необхідність на шляху професійного зростання, соціальної адаптації та
збереження ментального здоров’я.

Ліцей №4

у рамках всеукраїнського тижня читання, учні 2-Б класу Чорноморський ліцей №3 завітали в гості до казки 🎄 Казка - це свято, диво, краса, свобода мислення та фантазій ✨ Під гаслом «Бути своїми» подолали віковий барʼєр між дорослими та дітьми і всі разом поринули у магію гри

Шкільна бібліотека ОЗЗСО також приєдналась до акції. В бібліотеці була проведена акція : "Найкращий читаючий клас", а також читання вголос для популяризації книги та об’єднання дітей за читанням, як щоденною життєвою практикою.

Ліцей №7

НУШ  6-й рік впровадження

Шість ознак того, що ваша школа – НУШ

 1. Ранкові кола
 2. Інтеграція предметів
 3. Діти роблять багато практичного
 4. Дітям не ставити оцінки. Натомість є формувальне оцінювання
 5. Зустрічі віч-на-віч з батьками, яким видають свідоцтво досягнень
 6. На стінах висять дитячі доробки

Нещодавно, ми відвідали початкові школи міста Чорноморськ та познайомилися з педагогічним колективом, які з радістю продемонстрували та розповіли про організацію своїх класів. 

 

Які висновки можна зробити? Освітні простори у всіх закладах Чорноморська обладнані чудово!

 

За найкращими практиками НУШ, рівень організації класу вимірюється за наступними критеріями:

 1. Облаштування комфортного фізичного середовища.
 2. Налагодження турботливих дружніх взаємовідносин.
 3. Розроблення правил і впровадження рутин. 

Саме це й було продемонстровано нам шкільним колективом і ми хочемо поділитися з Вами нашими враженнями.

 

Олександрівський заклад загальної середньої освіти

Ліцей №2

Батьки учнів 2 ліцею подарували школі власноруч написанні картини, присвячені історії України.

Ліцей 3

Ліцей 4

Ліцей 7

Малодолинський заклад загальної середньої освіти.